Aikainen lintu madon nappaa
Huomenta.
Huomenta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Niinhän se menee. Eikä aikaa saa takaisin. Inhoan sitä miten annoin itseni tulla huijatuksi kaikella turhalla elämässä. En ole ottanut elämän ja ajan rajallisuutta ollenkaan huomioon elämässäni. Enkä tarkoita, että olisi pitänyt "elää täysillä", vaan että ymmärtää miten tosissaan elämä on toisinaan otettava, että voi kasvaa. Mutta kivahan tämä on, kun omat harhaluulot murtuvat, vaikka se joskus sattuukin, aika nopeasti ne haavat arpeutuu ja taas on aikuisempi ja kestää enemmän ja elää enemmän todellisuudessa kuin kuvitelmissa. Sain sellaisen herätyksen todellisuuteen yöllä, että en ole saanut enää untakaan ja olen itkenyt. Varmaan kaikki meistä miehistä mieltää herkkyyden jossain kohtaa häpeälliseksi. Mutta loppujenlopuksi, harva asia on niin silmiä avartava kuin tuska joka saa itkemään ja se että asiat koskettaa syvästi, toivoisin että tätä tapahtuisi enemmän itsessäni, kun olen yleinsä melko viilipytty. Pilkan kohteeksihan tämäkin viesti varmasti tulee, samapa tuo. Mieheltä sivusta.
Harmi, jos miehet edelleen kokevat herkkyyden häpeäksi. Sen vastakohta tai sellaisen esittäminen saattaa karkottaa ainakin osan naisista. Herkkyyden näyttäminen (sopivissa rajoissa toki) on kaunista ja luottamusta herättävää.
Herkkyytesi on kaunis piirre sinussa, se tekee sinusta juuri omanlaisen.
Hali. ❤️❤️❤️
🫶 Kaikkea hyvää.
Kerro se hänelle suoraan äläkä täällä viserrä.
Tällaisella jankuttajalla täytyy olla narsistisia piirteitä ja harhaisia ajatuksia sekä liikaa aikaa ja liian vähän keikkaa
Millainen vihoviimeinen mulkeroInen kuvittele olevansa oikeutettu selittämään muista täytyä skeidaa tai olevansa oikeutettu sekaantumaan muiden asioihin ja kävelemään muiden yli jos on sanottu tyyliin, että kohta on nenä poskella ja rillit solmussa
Monesko uneton yö lääkkeistä huolimatta takana en tiedä
Niin on! Onneksi on unilääkettä joka tehosi, kun hänen ajattelu vie unihiekat silmiltä.
Kenen hänen?
Hänen miehen.
Oletpa eteerinen mies kun puhut itsesi ylväästi kolmannessa persoonassa
Miehen ihan tässä lähellä
Huomenta mä lähin jo ennen viittä työpaikalle vasta ne hommat alkaa kuudelta ja loppuu puol kolmeen
Mukavaa työ päivää a,nainen🏡
Tajuatko edes?
Toinen hiiri saa juuston.
Eipäs..