Em kisat meni päin prinkkalaa.. Ennen kisoja jo toitotettiin 4 varmaa mitallia... Huvittavaa, että osalla kilpailioista on ollut vammoja ja silti piti mennä lomailemaan... Naisten seiväshypystä ja moukarista vihjailtiin jopa 2 mitallia... Kumpikin meni päin p...... Suuri 3000 estejuoksua me täys floppi... Kuten melkein kakki joilta mitaleja muka odotettiin... Ja nämä pitää lähettää Pariisiin... Minusta Pariisin ei kannata lähettää ketään... Säästyy nekin rahat, menköön omillaan
Kisaturistit.
Anonyymi-ap
14318
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Höpö höpö aamumarinoillesi. Yleisurheilu on mielenkiintoista seuraajille, ja totta maar veikkailut kuuluvat etkoihin ja selittelyt jatkoihin! Urheilukisaajalle herkkää on päivän kunto jopa tuurikin , henkinen kantti vaikuttaa aina kisatuloksiin.
Norjassa taotaan menstys psyykkamalla ja vahvistamalla just henkistä sietokykyä, henkisen iskukunnon tasapino yhdistettynä harjoitteluun, kasvattaa menestyjiä..Ei Suomesta saada mitalisteja mollaamisella ja trollaamisella. Pätee myös yhteiskunnassa kaikkeen kansan edessä, on kyettävä analysoimaan miksi meni huonosti, epäonnistuneesti, kurjasti, tappiollisesti--ja sitä nöyrää vastuunottoa kaivataan esimiehiltä alaisiin päin ja vastuunkantajilta kuntalaisten edessä toimintaan!
Tyypillinen persun aloitus. Itse ei olla koskaan onnistuttu missään, ja haetaan vain negatiivisia asioita tuoda esille.
Niinku demarit ja kepu .
Persuraukoilla kusisukassa,ollaan kalpeana hiljaa,
Kepulit on niitä todellisia onnistujia 🤣🤣🤣
Suomi on pieni maa, eikä sen tarvitse olla kokoaan suurempi maailmaalla missään asiassa.
Kilpailussa aina joku voittaa ja joku on viimeinen.
Juhannuksena näitä kilpailuja ei muista kukaan.
Odotuksia voi olla vaikka mitä, mutta on siellä muitakin, jotka haluaa voittaa.
Urheilun jännääminen on monelle suomalaiselle henki ja elämä. Miettikääpä Venäjällä mitä miettii kansa kun Venäläisiä ei urheilukisoissa näy.
Montakohan mitalia jaetaan ennen olympiakisoja, varmaan enemmän ku em mitaleja, isommat kisat ja kilpailioita mahdollisimman paljon lähettämä jotta saadaan huoltoporukkaa ym. Mukaan lomalle pariisiin ja kiasarjan jos on ylittänyt lähimmän kymmrnenvuoden kuluessa ni sinnevaan.
Osa urheilioista on varmaan sairauslomalla EM Roomassa, ei sillä kyllä minäkin mielellään menisin Roomaan saurauslomalle
Vain lukutaidoton idiootti kävelee hiihtoladulla.
Tänää tulloo mitallia keehäänheetosta, kaljoo tuossa kuittasin ja kävin sittä kusella nurkantakana ni kustarloriuutin ja katoin koarta jotta hyvin se keehäs lentää minnoo ennenii ennustanna koaresta ja onse paekkansa pitännä
Mitallinen jako on jo alkanu olumpialaisiin.... Junnilan mitallia jo varma ja lisää tulee....
Persut osallistuvat vain Tynkkysen järjestämiin työntökisoihin. Kuulaa ei ole mukana.
Persuproffat ovat aukottomasti todistaneet, että suomalainen on rodullisesti ylivoimainen! Vai miten se meni...