Nyt on sen verran pimeää läppää jota ei voi edes kännillä selittää.
"Sebastian, sinun harteillasi on nyt aika paljon, koska joudut kantamaan kaikkea perussuomalaisuutta yksin siellä pimeyden linnakkeessa."
Riikka Purra
Puheenjohtajan evästys meppi Sebastian Tynkkyselle
"Sebastian, sinun harteillasi on nyt aika paljon, koska joudut kantamaan kaikkea perussuomalaisuutta yksin siellä pimeyden linnakkeessa."
Riikka Purra
Puheenjohtajan evästys meppi Sebastian Tynkkyselle
Vastaukset 22
Vanhimmat
Taitaapn pimeyden linnake olla just nyt persujen puoluetoimistossa.
Mordor on persujen puoluetoimisto.
Kysy mieluummin älykkyysosamäärää🤣 Impivaaralaisia tuntuu olevan Johtajistaan lähtien😆
Puhakka
pahuuden silmä johda sinä meitä....
kun kuljemme kauheuden tietä...
kun kuljemme kauheuden tietä...
Kommunistinen Suomi, ikävä juttu?
Persujen henkinen ikä on keskimäärin sama kuin Donald Trumpin eli noin kymmenen vuotta.
Persuilla jäänyt uhmaikä päälle. Osalla peräti vaippaikä. Joillakin molemmat.
EU meppi Tynkkynen on hyvä esimerkki vaippaikäisestä persusta ikkunasta paskomisineen.
EU-parlamentti on persuille siis pimeyden linnake?
Kun kokoomus-orpo seuraavan kerran käy visiitillä Brysselissä, häneltä kysellään taas näkemystä laitaoikeiston edesottamuksista.
Purra luulee, että kyse on jostain Taru Sormusten Herrasta, jossa Frodo (Tynkkynen) lähetetään tuomiovuorelle. Ei ihme, ettei mikään onnistu hallitukselta.
Persut ja örkit: kuin kaksi marjaa.
Useimmiten perussuomalaisen poliitikon ja heidän kannattajansa henkinen taso on jäänyt esikouluikäisen lapsen tasolle.
Yllättävän paljon hörhöily on saanut suosiota.
Saa nähdä saako PS vaaleissa yli kymmentä prosenttia.
Hölmölässä kyllä hölmöjä riittää.
Eiväthän kaikki voi olla neroja, kyllä tavispersujakin joihinkin vähemmän vaativiin töihin vielä tarvitaan.
Persut ovat tyhmiä mutta laiskoja. Heille ei sovi fyysinen työ, mutta ei myöskään älyä vaativa työ. Suomessa on nostettu kädet pystyyn persujen työllistämisen suhteen.
Sen vuoksi persujen mamutuskiima.
ei se mikään pimeyden linnake ole ! oikeisto sai kunnon edustajia lisää 🙂
Onhan se useasti todettu, että persut osaavat esittää kritiikkiä epäkohdista.
Mutta kykyä ratkaista niitä epäkohtia puuttuu.
Nythän tämä vakava ristiriita alkaa lähestyä kulminaatiopistettään, väki on ymmällään, johtoon katsotaan kysyvästi, sieltä tulee vain vanhan toistoa.
Karkuunkaan ei pääse, pitäisi ketkutella Kokoomuksen apurina, kun ei oikein muutakaan vaihtoehtoa ole.
Ainoastaan Allahaho on kaukonäköisesti pelannut korttinsa oikein, palkka juoksee ja ryvettyminenn ei uhkaa, ainakin seuraaviin vaaleihin asti...