Lähteekö kortti jos kiihdytti keltaisia päin ja vähän ennen kuin ohitin pääopastimen valo vaihtui punaiseksi? Metrimäärä taitaa olla 12 metriä jolloin kortti lähtee mutta kun en ihan tarkalleen nähnyt milloin punainen vaihtui. Poliisi ei siis nähnyt tilannetta mutta voiko jälkikäteen tulla jotain?
Punaisia päin
Anonyymi-ap
7178
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ketä kiinnostaa jos poliisi ei nähnyt?
Eipä sitä kortilla ajeta. Olen 30 vuotta ajanu enkä ole vielä sitä korttia juur mihinkää tarvinnu.
Olen siis ammattikuljettaja ja tuolloin vieläpä töissä joten sen takia en saisi kärytä mistään tuollaisista. Ja tilanne tapahtui muuten poliisiaseman vieressä eli voisiko joku valvontakamera voinut kuvata tapahtuneen?
Haluaisin vaan unohtaa koko jutun mutta pelottaa että jälkikäteen tulee jotain. Voiko tulla?
Paras tapa varmistaa ettei käryä tuommoisista on se että ei tee tuommoisia temppuja.
Anteeksi että vielä jankkaan, mutta nyt huomasin, että autossa oli valvontakamera, joka kuvaa sillä tavalla sivuun, että siihen on luultavasti tallentunut kun olen ajanut kameratolpan ohi ja siinä siis varmaan näkyy kun se on punainen. Omatuntoa kolkuttaa niin, että pitääkö minun tunnustaa poliisille ja pyytää katsomaan kameranauha tai kertoa työnantajalleni? Eikö sen videon perusteella voisi poliisi ottaa kortin pois? Jos en kerro poliisille, salaanko tätä asiaa tai siis olisiko minun velvollisuus kertoa?
Asiallisia vastauksia kiitos, sillä asia vaivaa kovasti.
Näkisin että ainoa tie ulos häpeällisestä tilanteestasi on itsemurha. Miekka työnnetään kaksin käsin vatsaan, jonka jälkeen vedät lujaa sivulle niin että suolet putoavat ulos.
Tämän jälkeen on hyvä vielä työntää päänsä uuniin, joka on lämmitetty tarkoitusta varten 250 asteeseen. Muista laittaa myös grillivastus päälle, ja ota etukäteen uunista pois mahdolliset väliritilät ja uunipellit.
Toivoisin asiallisia vastauksia