Murto kuvittelee narsistisessa mielessään että kaikki rakastaa häntä . Yhden takavuosien EUROOPAN MESTARUUDEN takia ...
Käyttäytyy ylimielisesti julkisuudessa ja kehon kieli paljastaa kaiken narsismin lähteen !
Väitän että narsisti ei tästäkään opi yhtään mitään .
Miksi luonnevikaisten annetaan edustaa Suomea , vielä SINIRISTI lipun alla ja päällä ❓...
Käyttäytyy ylimielisesti julkisuudessa ja kehon kieli paljastaa kaiken narsismin lähteen !
Väitän että narsisti ei tästäkään opi yhtään mitään .
Miksi luonnevikaisten annetaan edustaa Suomea , vielä SINIRISTI lipun alla ja päällä ❓...
Vastaukset 67
Vanhimmat
Miksi lihapulla ja paskahousu menevät sitten painimaan olympialaiseen, toinen nipottaa ettei halua taas lentää ja toinen ylen syö itsensä toiseen sarjaan
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18395018/suomi-on-pelkka-vastaantulija-euroviisuissa
Kyllä siitä Murrosta vähä paistaa se ylimielisyys. Ennen kisaa sano leuhkasti et valmentajaa jännittää enemmän nii mites kävikää, eipä mentykää mitali kahveille.
Tää jos mikä näytti sen et ei pitäis pullikoida enneku on mitali kaulas. Nää maailman huiput ei pidä jotai kusista EM - voittajaa minään! Voi olla et Murto ei ole edes 6 sakis Pariisis jos sinne sattuu pääsee.
Huiput hyppää yli 5 metriä, wilma 443.
Huiput hyppää yli 6 metriä. Säälisarjassa hypätään alle 5.
Sen murron em voiton myötä alkanu jo kyllöittää koko muija ku joka tuutista tulee et mitä murto nyt aikoo ja murto sitä ja murto tätä.
Kateellisten läskien puheita.
Itse ei nousta edes puuseen paskapöntölle vaiboitta ja toiset hyppii metrien korkeuteen.
Pakko sanoa, että menestys sekoitti nuoren naisen pään. Kyllähäse leijuu pahasti
Ota lääkkeesi ja hoida oma tautisi. Äläkä puhu narsismista(kaan) mitään niiin kauan, kun et tiedä siitä(kään) mitään.
Mites ny ku Wilmal reisi kipee? Vai oliko vaa keksittävä joku vaiva ku huomattii et pariisista ei ehkä tulekaa mitalii? Mieluummin mä otan mitalin pariisista ku EM- kisoista. Kutakuinkin näin Murto sano epäonnistuneen EM- seiväskisan jälkeen! No sehän oli vaa EM- finaali! On se vissii vähä noussu hattuu!
Murrolla on vamma akillesjänteessä. Sehän leikattiin kevättalvella. Ei ole vielä toipunut kunnolla. Lisää kipuja tuli EM-kisoissa ja mahdollinen vamma myös.
Saa nyt nähdä pystyykö edes osallistumaan olympialaisiin.
Ai että tääl on ihanaa keskusteluu. Kun lähdetään soitellen sotaan.
Aika kova moottoriturpa toi Murto. Vai peittääkö puhumisella epävarmuutesa?
On se perkele, kun suomalainen ei osaa kuin mollata.
Olkaa nyt jo ihmisiksi!
Mielestäni Vilma Murto on hieno tyyppi tyyppi.
Nyt täällä kiukutellaan siitä, että oli vain parempi kuin 746 000 000 000 eurooppalaista oli pitänyt olla parempi kuin 746 000 000 004 eurooppalaista.
Oho tuli asukaslukuun kolme nollaa liikaa.
Mielenkiinnolla tääl jo odotellaan Murron selityksiä miks ei kulkenu Pariisissakaan! Alkaa näyttää jo Isokrisse Mäkelän touvuilta! Vaikea on myöntää että olin vaan niin vitun surkea!
Nyt on seiväshypyssä kaunotar Molly Caudery, joka hyppää myös muita paremmin.
Miesten sarjassa tuokin olisi sijalla 200. Ei paljon nämä säälisarjalaiset kiinnosta.
Naisurheilussa onkin kyse ulkonäöstä, ei muuten sitä katsottaisikaan. Miksi muuten pärjäävät naispikajuoksijat ja korkeushyppääjät ovat ultraseksikkäitä muutamaa poikkeusta lukuunottamatta.
Wilma on ylitreenattu kuten moni muukin suomalainen urheilija. Luomi sade kertoo kaiken.
Suomalaiset on yleisesti ottaen ylimielisiä
Strateginen virhe.
Johtaa kollektiiviseen imploosioittumiseen.
Wilma Murto on varmaan ihan hyvä tyyppi, en tiedä, en tunne häntä tarkemmin.
Mutta painoa hän voisi pudottaa arvioisin 8 - 10 kg. Se ei varmasti ole ihan yksinkertaista, kun lihasvoimaakin tarvitaan seiväshypyssä.
Wilman olemuksessa on jotain kömpelyyttä, josta pitäisi päästä eroon.
Korkeushyppääjät ovat hyvin hoikkia ja ketterän oloisia kropaltaan. Eikö seiväshyppääjän kannattaisi ottaa heistä mallia.
Niin ja harjoitus tekee mestarin.
Ihmeen tukevassa kunnossa tuntuu olevan
Suomalainen nainen - Finlanders Juutube - kierrän kaukaa kakki ylimieliset.
Ei se mitali olympialaisissa helpolla tule, se nähtiin taas. Se vaatii kovaa työtä, ei selittelyä. Itse en uskonu Wilman mitali mahdollisuuksiin vaikka olis ollu tervekin. Se olis vaatinu Wilmalta nappisuorituksen tai jopa ennätyksen.
Mitäs minä sanoin jo EM- kisojen alla. Että odotellaan niitä murron selityksiä pariisissa.
Vilma Murto on tuonut mainetta maallemme. On aivan selvä, että jokaisella, siis jokaisella urheilijalla on nousukaudet, huiput ja välillä tulee huonompia kausia. Katos, kun ihminen ei ole kone ja koneetkin hyytyy. Jokainen mollaaja ja ei mollaaja tietää varsin hyvin, ettei aina ole hyvä omissakaan asioissa huonojakin aikoja tulee. Mutta, me ihmiset kadehdimme, kun joku pärjää. On niin mukavaa irvailla, kun itse ei ole kohde.
Kun sannan huumepaljastukset musersi Suomen mainetta, niin Wilma kieltämättä tuotti Suomelle päinvastaista.
Ihmislaatu-eroavaisuuksia.
Murto urheilee lajissa joka on fyysisesti vaativa ja teknisesti vielä vaativampi. Jotta riman voi ylittää korkealta, on juoksun kuljettava, maastalähdön onnistuttava, rytmin pitää olla kohdallaan, seipään oltava sopivan jäykkä, hyppytelineen oltava oltava oikealla etäisyydellä, askelmerkin on sovittava kohdalleen. Kaiken on osuttava nappiin jotta menisi 480. Ei ihme ettei aina onnistu, varsinkaan kun harjoituskausi on ollut rikkonainen. Wilmassa on kuitenkin osoittanut, että hänessä on potentiaalia, ehkä jopa 5 metrin ylitykseen.
Kyllä Wilma vielä sen 5 metriä ylittää. Nyt ennätys on jo 485 cm (lähde: https://sporttiuutiset.fi/wilma-murto/) ja hallissakin tuon lähteen mukaan mennyt 481 cm.
Ikää Wilmalla on vasta 26 vuotta. Jos haluaa, jaksaa eikä tule pahoja loukkaantumisia, niin kilpauraa on jäljellä vielä usea vuosi. Tämä vuosi oli ikävä just loukkaantumisten takia, mutta ei tästä silti pitäisi isoa takapakkia tulla.
Hyvä Wilma!
Aloitus on toki kunnianloukkaus, asianomistajarikos.
Montako Euroopan mestaruutta aloittajalla on?
Mitä lukumäärä vaikuttaa siihen onko kyseessä kunnianloukkaus vai ei?
Mieluummin mä otan Olympia mitalin kun EM- mitalin! " Vilma Murto , epä onnistuneiden EM- kisojen jälkeen. Miten kävi Olympialaisis? Ei tainnu tulla mitalii sieltäkää!
Mahtas olla ihan hyvää seksiä Murron kanssa.
Seksi on aina paskaa narsistien kanssa; koskeivat kykene huomioida toista. Jolloin yhteys on falski. Tai deep fake. Molemmat epäaitoa paskaa. Keho ja kasvot kun eivät kovinkaan pitkälle riitä.
Mikä on pollassa vialla? Vai alkoiko harmittaa kun tuli pullisteltua eikä mitaii tullukaa?
Mitähän kateellisia persuja on täällä mollaamassa meidän mitalinaista? On kyllä merkillistä touhua. Menkää itse lenkille ja harjoittelemaan.
Eräät naishiihtäjät lupailvat joka kauden alussa et nyt olen parhaassa kunnossa ja nyt on se voittokunto, sitte ku summaillaa kauden jälkee nii taas oli yhtä surkee kausi ku aikasemminki! Oisko täs vähä samaa juttuu? Vähä koomiseltahan se tuntuu joka vuosi.
On tuo Wilmakin mitä on, mutta hei, entäpäs tämä:
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/12bd5824-594e-4397-ba5f-41743e6c9d05#gallery
Julkisesti valittaa tuollei, ettei häntä porata - lainkaan.
Siis nämä ovat niiiiiiiiiiiiiiiiiiin epätoivoisia munahaukkoja, että kaukaa kannattaa (kumpaakin) kiertää.
Harvat naiset omaavat TERVETTÄ perusitsekunnioitusta. Ovat joko epäitsevarmoja tai ylpeysjumittavia. Jos sadasta naisesta löytyy edes puolikas jolla on korvienvälisetit kondiksessa, niin kyllä sitoutua jo kantsii. Jos nainen on kaikenlisäksi jännittävä, niin 10+ on jo löytynyt. Harvinaisuuksia. Ehkä 1:50 000sta jos tahtoo suhteen; Ja ehkä 1:10m, jos oikeasti alkaa seuloa epälaimea ihmislaatua.
Noh mutta. Pamela Anderssonia ja Carmen Electraa sitten lopuille.
Eipä noissa kahessa mitalissa ja vituiks menneessä vuodessa nyt paljo kirjan aineksia ole! Johan saagastaki vois kirjan jo kirjottaa! Tää taas todistaa sen kuinka haluutaan ottaa kaikki julkisuus irti! Keskittyis vaa siihe hyppäämisee eikä muuhu nii ei tatvis valitella!
Ei ole nyt Vilmalla kaikki reilassa kun valmentajaakin pitää vaihtaa!
Kyllä otti niin pollan päälle kun tuli vähä uhottuu ja huonosti kävi.
Kyllä Wilman ura taitaa nyt oila taputeltu. Ollut jo niin pitkään ulkona kuvioista, ja nyt tämä viimeisin ilmoitus loukkaantumisesta, juuri kun on odoteltu ilmoitusta avauskisasta. Tuskinpa kisaa kuluvana vuonna lainkaan.
Jotenkin koen, että Pariisia odotettiin uran piikkinä ja kun siellä ei sujunut, alkoi uusi kikkeli uusine kuvioineen kiinnostaa. Koivunen jätti Murron, koska ammattimainen tekeminen ei riittävästi kiinnosta. Tuon tason urheilija on harvoin vuotta sivussa muista syistä kuin mielen ongelmista, ja näinhän on myös Murrolla.
Murto teki itse valintansa olla panostamatta lyhyeen urheilu-uransa huippuun. Tuolle tasolle päästyään, huippua olisi voinut jatkua useita vuosia ja arvokisoja. Silti, olympialaisten lopputuloksen jälkeen näyttää nyt siltä, ettei niin kova ammattilainen tainnut ollakaan. Omien harjoitusolosuhteiden tuhoaminen viittaa siihen, että ollaan kylläisiä tähänastiseen ja sen sijaan, että koitettaisiin panostaa urheilu-uran huippuvuosiin, siviilielämä ja muusikon nysäkulli kiinnostaa enemmän.
Josta päästään ajatukseen, kannattaako huippu-urheilijaa tukea jos "ammattimaisuuden" taso ja tyyli hoitaa "ammattiaan" on jotain tuollaista?
Todella hyvin sanottu! Muut huiput ei mediassa niin paljon paistattele koska ne reenaa mieluummin. Mitä murto? Joka mediassa naama! Muistan edelleen nämä murron sanat viime kesältä kun epäonnistui EM- kisoissa! Otan mielummin mitalin Olympialaisista! Sitte se alamäki ja selittely alko!!! Ei taida enää päästä " maailman huipulle" missä hetken oli! Jotenkin vähän outoa kun nyt koko ajan sairastaa! Onhan murto jo kahdet Olympialaiset käyny eikä menestys ole kummonen ollu!
Olin jo unohtanut mutta sama kalskahti korviin, EMää vähäteltiin.
Eiköhän murron huippuajat ole takana päin!
Johan oli toinen ääni kellossa kun vuosi sitten!
No niin, onko se ura siinä?
Tyttö on mennyt miehistä sekaisin. Ensin työ ja sitten huvi.
Mainostettiin niin ”mummon tyttönä”.
Hukkaa neni veikkauksen sopimus kun nykyään tommonen tu.pemo ettei pääse edes finaalii!!!
Murtoon Veikkaus hassasi sievoiset summat ja onko tämä säälihyppääjä nainen nyt niiden rahojen arvoinen? Vastaus on ei ja Murron pulskistunut, raskastekoinen ulkomuoto sen kertoo.
Onko tällä säälihyppääjällä Veikkauksen sponssattu auto edelleen käytössä?
Meinaan yks hyvä keino estää lähes silmissä pulskistuvalle kropalle on juurikin kävely eikä ilmaisautolla suhaaminen.
Ei taida enää mennä 485?
Kaunis nainen.
Onneksi olin väärässä. Oletin ettei Wilmalla ole saumoja mitaliin, mutta niin vain voitti hopeaa. Moser oli kyllä selvästi parempi.
Heitelä on vilpitön naisurhelija.
Arvostan häntä korkeammalle kuin kullasta kahdellakin tavoin nauttinut Kosonen.
Hyvä, että pää kunnossa. Pikaero ja uusi tilalle. Musiikista hyötyä..... ehkä, katellaan?
Urheilu kaipaa alottajan kaltaisia kannattajia, jotka eivät lyö lyötyä tapahtui mitä tahansa ;-)
Hopea on aina hävitty kullalle! Ja kulta ois ollu otettavissa mut ku ei niin ei. Kisojen sankari on alisa, siitä nöyryydestä oppia murrollekin ettei aina tarvi olla äänessä!
Samat sanat sinulle. Älä kirjoita, jos ei ole mitään asiaa, vain tuota paskaa.
Tuollainen kateus on jo sairautta.