Näin on, punavihreä oppositio ei osaa mitään muuta kuin räksyttää ja tehdä turhia välikysymyksiä.
"Kansanedustaja Tere Sammallahti ihmettelee oppositiopuolueiden edustajien käytöstä eduskunnan kyselytunneilla.
– Viikosta toiseen sama show kyselytunnilla: Oppositio syytää puolitotuuksiaan tai väärinymmärryksiään ministereille, Tere Sammallahti kirjoittaa viestipalvelu X:ssä.
Kun ministerit vastaavat, Sammallahden mukaan oppositio yrittää huutaa vastaajan hiljaiseksi.
– En ole MISSÄÄN työpaikassa kohdannut näin huonoa käytöstä, en edes vasemmistolaisilta, Sammallahti toteaa."
Mutta eihän vasemmistolaiset ole koskaan osanneet käyttäytyä.
"Viikosta toiseen sama show(oppositiolla kyselytunnilla"
9
197
Vastaukset
- Anonyymi
Terehän on taas oikeassa.
- Anonyymi
Koita nyt oppia olemaan hallituspuolueen (tosin huonon) kannattaja. Ikinä koskaan ei Suomen Eduskunnassa tehty turhia välikysymyjsiä kuin Marinin hallituksen ollessa vallassa.
Sellaista se on Persu demokratiassa. Kannattaa kestää, vaikka turpaan tulee vaaleissa!- Anonyymi
Mikä tässä liittyi persuihin?
Olet selvästi sairas. - Anonyymi
Punavihreä oppositio ei osaa käyttäytyä asiallisesti, se haluaa vaan häiritä hallituksen työskentelyä niin paljon kuin mahdollista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Punavihreä oppositio ei osaa käyttäytyä asiallisesti, se haluaa vaan häiritä hallituksen työskentelyä niin paljon kuin mahdollista.
Se on näin 100%.
Ei paremmin voisi asiaa kertoa.
Tiedoksi roskajoukolle (äänenkannattajinaan etenkin Hesarille ja sen toimittaja-aateveljille/siskoille), että Wille Rydman on maamme kansalainen.
Hänellä on sama oikeus (joskus velvollisuuskin) arvostella asiaperusteilla JULKISESTI jopa Helsingin Sanomien kannanottoja ja oikeuspäätöksiä, etenkin alempien oikeusasteiden päätöksiä.
Olennaista on avoin JULKISUUS . Sitä roskajoukko kaikin keinoin yrittää nakertaa, usein mm. Helsingin Sanomien toimittaj AATEVELJIEN/SISKOJEN AVULLA- Anonyymi
Arvostelu ja etenkin vehkeily toimittaja-aatetoverien avulla ei sensijaan ole hyväksyttävää kellekääb kansalaiselle.
Mitä törkeintä tällaista vehkeilyä on mm. Helsingin Sanomat varhemmin harjoittanut etenkin vasemmistodemari-aatetoveriensa toimesta, jopa Sorsan johdolla tämän toimiessa Sdp:n puheenjohtajana ja pääministerinä. Julkaistuja selostuksia tällaisesta on runsaasti.
Suorastaan järkyttävä selostuskokonaisuus tällaisista vasurisossujen (ja kepunkin) perättömistä parjauskampanjoista Helsingin Sanomia apuna käyttäen on mm. Björn Alholmin kirjassa Toisinajattelija suurlähettiläänä (Tammi 2001,, 378 s.).
Siivotkaa vihervasuri-roskajoukko oma pesänne. Lopettakaa vastenmielinen parjaus, jotta aikuistuisitte ja kasvaisitte joskus kelvollisiksi vastuunkantajiksi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Arvostelu ja etenkin vehkeily toimittaja-aatetoverien avulla ei sensijaan ole hyväksyttävää kellekääb kansalaiselle.
Mitä törkeintä tällaista vehkeilyä on mm. Helsingin Sanomat varhemmin harjoittanut etenkin vasemmistodemari-aatetoveriensa toimesta, jopa Sorsan johdolla tämän toimiessa Sdp:n puheenjohtajana ja pääministerinä. Julkaistuja selostuksia tällaisesta on runsaasti.
Suorastaan järkyttävä selostuskokonaisuus tällaisista vasurisossujen (ja kepunkin) perättömistä parjauskampanjoista Helsingin Sanomia apuna käyttäen on mm. Björn Alholmin kirjassa Toisinajattelija suurlähettiläänä (Tammi 2001,, 378 s.).
Siivotkaa vihervasuri-roskajoukko oma pesänne. Lopettakaa vastenmielinen parjaus, jotta aikuistuisitte ja kasvaisitte joskus kelvollisiksi vastuunkantajiksi.Koska oikeasti paljastuu Rydmanin halu sekstailla alaikäisten tyttöjen kanssa?
Viestitteli tyttöystävälleen: Mulla on kaks alaikäistä tyttöä mukana. Saat itse arvioida, tykkäätkö niistä”
- Anonyymi
Persut ja kokoomus, nuo ylimielisyyden isä ja äiti. Kokoomuslaiset ovat aina olleet ylimielisiä ja äänestäjänsä tietysti myös. Persut yrittivät olla jotain muuta ja valehtelemalla nousivat hallitukseen. Pettivät äänestäjänsä täysin, ylimielisesti esiintyvä saksi-Riikka tökeryydessään esikuvana nosti ylimielisyyden uudelle tasolle, jopa ohi kokkareitten. Suurin osa suomalaisista ei kuitenkaan voi sietää ylimielisyyttä ja siksi persujen kannatus on alamäessä. Kokoomuksella kannatus pysyy, koska ovat aina olleet ylimielinen porukka. Tere on kokoomuksen räikein, typerin ja tökeröin ylimielisyydessään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀2366362Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis1955942Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai175489Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j804191Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main1433513Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1303323HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok233036Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan82502Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa
Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja2542433- 1302284