Äärioikeistolaista terroria(?) Oulussa

Lehti sanoo nyt että äärioikeistolainen mies jahtasi ja puukotti ulkomaalaista lasta eilen Oulussa. Epäilyttävältä kuulostaa että juuri samana päivänä tapahtui toinenkin puukotus.

Nyt voi saksia napsutella kun vihan kylväminen on kantanut yhteiskunnassa hedelmää, vai?
5201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Äärioikeistolainen puukotti 12-vuotiasta Oulun ydinkeskustassa

puukotuksen uhriksi joutunut 12-vuotias on Suomen kansalainen, mutta ulkomaalaistaustainen

Natsi puukottaa mamulapsia, ja Riikka vetää katujengikortin esiin. Huomaa kuinka pihalla Riikka on. Luultavasti oli vielä persujen jäsen.

Äänestä

Yksitttäistapaus, ei voi yleistää, että kaikki nasset olisi väkivaltaisia.

Äänestä
  • Eikö Riikkakin ole sanonut "jos saisin aseen..."

    Äänestä

Ääh. Matupojat juoksivat itse päin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lehti sanoo nyt että äärioikeistolainen mies jahtasi ja puukotti ulkomaalaista lasta eilen Oulussa. Epäilyttävältä kuulostaa että juuri samana päivänä tapahtui toinenkin puukotus.

Nyt voi saksia napsutella kun vihan kylväminen on kantanut yhteiskunnassa hedelmää, vai?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu