Orpo munaa itsensä!

Jatkuvasti hakee,että Ukraina voittaa? Ei Ukraina voi Venäjää voittaa. Kukaan ei ole voittanut Venäjää. Napoleon mellasti talven Moskovassa mutta ei voittanut. Hitleri hyyty Kurskiin ja verissäpäin käpälämäkeen!
30338
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Voi olla naama norsunvitulla,kun Venäjä sanelee voitajana rauhanehdot lännelle!

Äänestä

Naton tappio!

Äänestä

Nyt Stubbi liehuu rauhankonfersissa, kuin isompikin sotapäällikkö!

Äänestä
  • Katsos hiljaisissa vesissä ui suuret kalat. Ei tuolla ole tänäpäivänä kuin tietämättömiä, jotka julistavat "tietoaan" ,paistatellakseen julkisuuden valokeilassa.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Katsos hiljaisissa vesissä ui suuret kalat. Ei tuolla ole tänäpäivänä kuin tietämättömiä, jotka julistavat "tietoaan" ,paistatellakseen julkisuuden valokeilassa.

    Sotaa sotaa huutaa stubbio

    Äänestä

  • Meidän pitää päästä mukaan sotaan

    Äänestä

  • Hampaat on valmiina usan puolesta toimimaan

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Sotaa sotaa huutaa stubbio

    Täysin idiootteja nämä saatanan kokoomus kenraalit antavat maamme ilmaiseksi maapallon suurimmalle roistovaltio usalle

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Meidän pitää päästä mukaan sotaan

    Ilman muuta usaa puolustamaan

    Äänestä

"kukaan ei ole voittanut venäjää".. taisi Raatteessa ja Suomussalmella ja ylipäätään Talvisodassa piskuinen Suomi antaa turpaan venäläisille, niin että venäläiset juoksi pitkin metsiä pakoon omalle puolelleen...ne muutamat jotka sattui jäämään henkiin.

Äänestä
  • Oletko peräkylän iltasatuilija?

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Oletko peräkylän iltasatuilija?

    Niin, Venäläiset kieltää edelleen moiset Raatteen taistelut,koska se on heille edelleen suuri häpeä, että pieni Suomi antaa pataan suurelle ja mahtavalle Venäjälle.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Niin, Venäläiset kieltää edelleen moiset Raatteen taistelut,koska se on heille edelleen suuri häpeä, että pieni Suomi antaa pataan suurelle ja mahtavalle Venäjälle.

    Se oli vain yksi moka. Ei koko sota. ,nuija. Vastaavia motteja suomikin kärsii!

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Niin, Venäläiset kieltää edelleen moiset Raatteen taistelut,koska se on heille edelleen suuri häpeä, että pieni Suomi antaa pataan suurelle ja mahtavalle Venäjälle.

    Olisi saanut tulla vapaasti

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Niin, Venäläiset kieltää edelleen moiset Raatteen taistelut,koska se on heille edelleen suuri häpeä, että pieni Suomi antaa pataan suurelle ja mahtavalle Venäjälle.

    Ei antanut kummemmin pataan Raatteentien tappio kusilumessa ja kenun moka. Suomi kyllä piestiin. Sielläkin tapettiin yli 1000 karjalan poikaa!

    Äänestä

Stalin ei halunnut miehittää Suomea. Englantikin halusi itselleen turvavyöhykkeen puolueettomasta Suomesta!

Äänestä
  • Stalin nimenomaa halusi miehittää Suomen.. halusi ensin katkaista Suomineidon Oulun korkeudelta muutamassa päivässä ja pitää Juhlaparaatin lopuksi, mutta Stalin ei päässyt Suomussalmea lähemmäksi Oulua. Tuosta Juhlaparaatista tuli mieleen, etteikö Putin yrittänyt samaa hyökätessään Ukrainaan, eli aikoi muutamassa päivässä marssia Kiovaan pitämään Voitonparaatia? Olivatko he kumpikin vähän ylimielisiä, kun lähtivät "takki auki" sotaan?

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Stalin nimenomaa halusi miehittää Suomen.. halusi ensin katkaista Suomineidon Oulun korkeudelta muutamassa päivässä ja pitää Juhlaparaatin lopuksi, mutta Stalin ei päässyt Suomussalmea lähemmäksi Oulua. Tuosta Juhlaparaatista tuli mieleen, etteikö Putin yrittänyt samaa hyökätessään Ukrainaan, eli aikoi muutamassa päivässä marssia Kiovaan pitämään Voitonparaatia? Olivatko he kumpikin vähän ylimielisiä, kun lähtivät "takki auki" sotaan?

    Nyt puhutaan sodan lopusta. Mikä olisi Suomessa estänyt miehityksen? Jos olisi nämä Berliiniin menneet joukot lähetetty Suomeen? Lapset hourii!

    Äänestä

  • Suomi oli luhistumassa jo niillä ,jotka jäi Suomen rintamalle!

    Äänestä

Ei kellään maalla ole varaa elättää zelen pummia loputtomasti

Äänestä
  • Ei todellakaan nyt on maamme jo rahoittanut tätä vitun slaavien sotaa jo yli 2 miljardia onko mitään järkeä maamme köyhistä viis kunhan saadaan usan perhettä nuolla ja puolustaa

    Äänestä

Sotaa sotaa sotaa ollaanko vielä rytinässä mukana

Äänestä

Zelen pummia pitää elättää

Äänestä
  • Ai vittu mitä vitun oligarkkia pitää maamme elättää ja entäs tätä saatanasta kotoisin olevaa usalle annettavaa ilmaista maatamme usan ,vieraan vallan tarpeisiin siis maatamme ,on kyllä järki kaikonnut saatanan usan nuolija kenuiltamme ymmärrättekö ANNETAAN MAAMME USAN HALTUUN

    Äänestä

Unkari haluaa edistää rauhaa voimakkaasti

Äänestä

Niin käy myös Naton valloitusretkelle , kyllä on jo tämä kokoomus paviaani neiti toverin mukaan jo maamme sodassa venäjän kanssa ,toisaalta on varmaan jo USA määrännyt maamme joukot tekemään SUUR SUOMEA

Äänestä

Munaus tekee eetwarttia. Yksikään ihmisten laitos ei niin tee. Paitsi manaus.

Äänestä

Victor Orb'an tapaa Presidentti Putinin Moskovassa.
Juuri näin tulee hoitaa suhteita eri maihin.
Keskustelu yhteys on kaikkein tärkeintä mitä ihmisten välillä on oltava.
Olemme Suomessa karvaasti kokeneet mitä on olla ,erittäin ongelmaisten johtajien kanssa.
Kuvitelmat itsestä ovat heillä ovat epätodellisia.
Kansaa uskotellaan että Suomi maailman onnellisin maa.Täyttä pötyä koko juttu.
Samoin nuo uskomattoman valheelliset mielipidekyselyt joita meillä viljellään ,niin natosta kuin EUstakin.
Kun emme koskaan ole saaneet äänestää kummastakaan.
Kenen idea oli lähteä ,tähän Ukrainan vouhotukseen mukaan.
Maan Nato halut olivat suuremmat kuin valmiudet!
Nyt halut EU :hun, muiden maiden rasitteiksi.

Äänestä
  • Suomalainen demokratia, paljon puhuttu, ja kehuttu, sillä ei ole ollenkaan ääntä. Kansalainen on vain manipulaation kohde ja äänestäjänä nöyryytetty. Esimerkkinä natoon liittyminen ilman kansan äänestystä tai syvä hiljaisuus eduskunnassa siitä saako bidenin hallinto perustaa tukikohtansa Suomeen.
    Ainut kansaa edustanut oli Anna Kontula joka esitti homman hylkäämistä mutta kukaan näistä suurisuisista patologisista valehtelijoista ei halunnut kannattaa sitä.
    Suurisuut "kansanedustajat" olivat hiiriä kansan jyrsijöiden joukkona ajamassa vain amerikkalaisten miehitystä.
    Stubb on vain pilipalipiipari valtiomiehenä ja ulkopoliitikkona. Sen on jo puheet ja sanat osoittaneet.

    Äänestä

Voi miten suomalaisia taas kusetetaan Natolla!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jatkuvasti hakee,että Ukraina voittaa? Ei Ukraina voi Venäjää voittaa. Kukaan ei ole voittanut Venäjää. Napoleon mellasti talven Moskovassa mutta ei voittanut. Hitleri hyyty Kurskiin ja verissäpäin käpälämäkeen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu