Tarkoittaako tämä pulipenkin seutuvilla neljällä raajalla liikkuvien identifioituneen eläimiksi? Karhuna ihmiskehossa
Suomessakin on yleistynyt ilmiö, jossa etenkin nuoret identifioituvat eläimeksi ja esimerkiksi liikkuvat neljällä raajalla. Kaikkien kohdalla kyse ei ole leikistä, vaan eläinidentiteetti on totisinta totta. 34-vuotias Karoliina kertoo, miltä tuntuu olla therian. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010500950.html
Suomessakin on yleistynyt ilmiö, jossa etenkin nuoret identifioituvat eläimeksi ja esimerkiksi liikkuvat neljällä raajalla. Kaikkien kohdalla kyse ei ole leikistä, vaan eläinidentiteetti on totisinta totta. 34-vuotias Karoliina kertoo, miltä tuntuu olla therian. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010500950.html
Vastaukset 28
Vanhimmat
Olen pupu furry 🐰
Karoliina näyttää enemmän possulta hyvin on ruokittu 😂
Joku ilkeämielinen voisi nimittää emakoksi, mutta mehän emme sellaiseen tällä palstalla sorru!
Joo ei ihme että kaikki on Suomessa menossa päin ahnusta kaikki vaan työttömäksi ja sekoilemaan ja furryilemaan
Kun Tik tukossa sanotaan että sinä olet karhu niin uskottava se on vaikka psykiatri olisi eri mieltä
Juu, ei psykiatreja / psykologeja kannata uskoo. Ne ei tiiä eikä ymmärrä yhtikäs mittää mistää. Sama se on lääkäriin kanssa ja kirurgit ne vasta kaikkein pahimpia on. Melekei voi verrata Kelan ja sosiaalihuollon henkilöstöön.
Mä oon pehmeä jänis!
Kerron ensi kerralla työkkärissä, että olen identifoinut itseni karhuksi, en pysty tekemään töitä, talvella nukun ja kesällä syön.
Soittavat vielä poliisit paikalle ja lopettavat sinut. Karhu ei kuulu työkkäriin.
Mä oon pulityötön, istun penkillä ja juon tuplapukkia. Olen siis tuplapukki!
🦌🦌
Törkyturpa esittää transua lastenhuoneessa ja hullua kelanluukulla. Puhuu jamalin olemattomista saunalautasta, saunakylästä,ynm ynm ynm. Tähän asti on mennyt läpi. Kuiten nyt on tutkinnassa grilli,jäätelökioski,hampurilaispaikka.
Minä olen Intiaanipäällikkö kykivä nyrpä.
Sen takia tuo raapii selkää karmia vasten kun se on niin läski ettei kädet taivu taakse. Ei ihme että tekee mieli leikkiä karhua. Tosin tuo näyttää kyllä ihan sialta noin ulkoisesti.
– Mä olen aika pitkälle tavallinen ihminen, hän sanoo.
– Mutta jos tulisi tilanne, jossa joku alkaisi ryppyilemään, niin saattaisin mennä puolustusasentoon ja ruveta murisemaan 🐻👹
Mä oon sisäinen Gepardi, kykenen noin 90km/h nopeuteen kun haen muskotista juoksukaljaa!
Mulla on eri tekniikka, olen etana. Kun haen juoksukaljat liikun niin hitaasti ettei lihava vartija tajua mitään 😎
Dynaaminen taktiikka!
Suorastaan häkellyttävän nerokas tekniikka! Eipä ihme ettei vartija huomaa!
Parempi olisi muuttaa itsensä muuttohaukaksi! Kiikki kii, kiikki kii,,,,
"Muuttohaukka on maailman nopein eläin, jos syöksyssä saavutettu nopeus hyväksytään kriteeriksi. Pystysuorassa syöksyssä muuttohaukka voi saavuttaa lähes 400 kilometrin tuntinopeuden."
Nykyisin ei saa sanoa nainen tai mies vaan oletettu nainen tai oletettu mies. Tyyppihän voi olla omasta mielestään vaikka karhu tai Eiffel torni.
Älkää menkö tohon juttuun. Luonnollisempi selitys eläimelle saataisi astrologisesta (kiin.) eläinmerkistä.
Kersat tulee näille palstoille kertomaan ikänsä ja luulee puhuvansa ikäisensä harrastajan kanssa, vaikkei todisteita ole.
Minä olen ituhippi ja en voi olla ilman jointteja ja kokkelia. Pakko istua välillä kadulle tai köyttää itsensä puuhun.
Olen identifioitunut 4H nuoreksi ja istutan metsäpottuja ja vetelen niitä paljaalla suuhun.
Ituhippien hanhiesuojeluohjelma tuottaa hyvää tulosta. 😂😂
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010677132.html
Illan päätteeksi voi olla jopa 24 tölkkiä karhua ihmiskehossa.
Tai tuplapukkia!
Tunnen olevani hevonen.
Lääkäri kysyi mistä asti olet tuntenut olevasi hevonen
Vastasin, aivan varsasta asti 🫡