https://www.verkkouutiset.fi/a/palestiina-aktivismia-kaytetaan-kaikkia-lansiyhteiskuntia-vastaan/#faf3ce06
Li sai paljon ääniä...
Näin vasemmisto lähti ääri-islamistien leiriin
3
297
Vastaukset
- Anonyymi
Hienoa että Li sai paljon ääniä! A) Verkkouutiset on Kokoomuksen lehti. B) YK teki aikanaan suuren virheen antamalla juutalaisille tuon alueen. Sotaa on käyty jo yli 70 vuotta. C) onko Israel toiminut mielestäsi oikein kun se laajentaa ja muodostaa aidattuja alueita, sekä ghettoja palestiinalaisille. D) tässä molemmat toimivat väärin, mutta tärkein olisi saada rauha, mutta ei yksipuolisesti Israelin ehdoilla.
Tuo sota ei lopu koskaan siksi, että tuo alue kuuluu kummallekin osapuolelle.
Vasemmisto kannattaa ainoastaan rauhaa.
Miten kävisi, jos YK olisi suuressa viisaudessaan jakanut Tampereen seudulle maa-alan venäläisille! Pitäisikö suomalaisten vain seurata katseella ja olla tyytyväisiä. Ja sitten vain venäläiset olisivat herrakansaa ja me toisen luokan kansalaisia.
Tästä on kyse. Miksi YK on heikko sekä Ukrainan, että tässä Israel sodassa?- Anonyymi
Et argumentoinut mitään aloituksessa linkitetyssä tekstissä olevaa. Ymmärrän sen toki hyvin, koska se kyseinen Verkkouutisten artikkeli on täyttä asiaa, joka jokaisen vasemmistolaisen olisi hyvä lukea.
Vasemmisto ei kannata rauhaa muuten kuin väittämällä kannattavansa rauhaa. Tosiasiassa vasemmisto lähinnä keskittyy lietsomaan vihaa ei-vasemmistolaisia, juutalaisia ja kristittyjä kohtaan ja pyrkii jakamaan mm. Suomen kansaa kahtia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Et argumentoinut mitään aloituksessa linkitetyssä tekstissä olevaa. Ymmärrän sen toki hyvin, koska se kyseinen Verkkouutisten artikkeli on täyttä asiaa, joka jokaisen vasemmistolaisen olisi hyvä lukea.
Vasemmisto ei kannata rauhaa muuten kuin väittämällä kannattavansa rauhaa. Tosiasiassa vasemmisto lähinnä keskittyy lietsomaan vihaa ei-vasemmistolaisia, juutalaisia ja kristittyjä kohtaan ja pyrkii jakamaan mm. Suomen kansaa kahtia.Keh keh että naurattaa nämä teidän jutut. Ette usko itsekään tuohon, mutta kirjoittaa täytyy koska on joku "oma lehmä ojassa".
Kaikki muut puolueet ovat olleet Suomessa kauan, paitsi Persut. Yksikään puolue näistä, mukaan lukien Vasemmisto ei pyri jakamaan Suomea "kahtia". Ei Kokoomus, ei Keskusta, ei SDP, ei Vihreät, ei Vasemmisto, ei RKP jne. Mutta on yksi puolue vihapuolue Persut, jotka saavat inhon iholle. Me emne halua olla tuollaisia suomalaisia. Minä oksennan Persujen ulostuloille. En osaa kuvailla miten inhoa nämä herättää. Siinä on jotain alemmuutta, pelkuruutta ja suurta valhetta.
Se ei ole politiikkaa, vaan ihmisvihaa. Se kohdistuu esim "vihervasemmistoon", joka koostuu noin 1/5 osa suomalaisista. Näitä on siten 1,2 miljoonaa suomalaista. Persut vihaavat maahanmuuttajia, Ay väkeä, ruotsinkielisiä ja useita muita ryhmiä.
Kunnioitan kaikkia puolueita, mutta Persut oksettavat. Persut tekevät Suomesta inhottavan maan. Vaikka minun sukuni on kirkonkirjoissa 1500 luvulta asti, olen alkanut hävetä suomalaisuuttani Persujen jonkinlaisen älynpuutteen vuoksi. Uskon, että joskus Hitlerin Saksassa oli ihmisiä paljon, jotka kokivat samoin kuin minä nyt.
Että on oksettavaa olla suomalainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki842905Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from802386Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276752218Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä172157Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen71686Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue121475- 831257
Taas alkoi soidinmenot.
Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis81120- 691097
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘1191054