Ja sitä ennen Kulmuni oli huippuvalinta ja nyt Kaikkonen on parasta laatua.
Viime kerralla Saarikko oli hyvä valinta Keskustalle
Anonyymi-ap
19590
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Sipilä oli ylivoimaisesti paras valinta kaikille Suomen puolueille, paitsi Keskustalle.
Keskustalla on aina ollut paras remmissä ja siksi puolueen kannatus on kasvanut räjähdyksenomaisesti.
IHME Sipilä piti omistaan huolta valtion rahoil
Kohta kepu ajaa persujen ja demerien ohi.
Jäätteenmäkikin oli hyvä valinta kaikille puolueille, paitsi Keskustalle.
Luulisi, että Keskustalla olisi ollut pätevämpi edustus Eu- unioniin ja puolueensa pääministeriksi. https://www.youtube.com/watch?v=gxsQzbhAlfw
Nyt olisi Väyrynen hyvä valita Keskustan puoluejohtajaksi kaikille puolueille, paitsi Keskustalle.
Hyvin sanottu.
Täytyy oikein ihmetellä, että miten aina on pystyttykin valitsemaan sellainen puoluejohtaja, joka on jouduttu pikapikaa vaihtamaan "parempaan"? Olisiko kuitenkin valitsijoitten kyvyissä ollut vikaa? Vai mikä se oiken mätttää? Mitä pitäisi tehdä? Tämä kun on puolueen olemassaolon kokoinen kysymys? Miten jatkamme tästä eteenpäin?
Kun ei ole parempaa, niin ei ole!
Kiviniemi oli hyvä valinta kaikille pulueille, paitsi Keskustalle.
1990- luvulla Ahon valinta Keskustan puheenjohtajaksi oli hyvä valita ja siunaus kaikille puolueille paitsi Keskustalle.
Vanhanen oli myös hyvä onnistunut valinta. Keskustan puoluejohtajaksi kaikille maamme puolueille, paitsi Keskustalle.
Puolustukseksi voimme sanoa, että aina paras ja kyvykkäin on valittu, siitä joukosta joka on kulloinkin ollut.
Juuri näin. Ellei pätevää löydy niin otetaan ainakin paras.
Kyvykkäät ovat syöneet liikaa eläimiä ja vihaavat persuja, jotka ovat siirtyneet jo aiemmin kasvispohjaisen hiilihydraattien ja proteiinien syöjiksi.
Puoluelaisillamme on vielä pitkä matka taaperrettavana vatsat makkaraa puollollaan, ennen kuin pääsemme sisarpuolueemme tasolle ruokavaliomme korjausprosessissa. Pekka Puskan neuvot ovat edelleen tarpeen.
Keskustalla on aina ollut paras henkilö johtamassa puoluetta. Aikoinaan Väyrynen on aivan huippu, kunnes perusti runsaasti kilpailevia poikapuolueita Keskustalle. Noista perheenlisäyksistä ei Keskustan johto aluksi ymmärtänyt mitään, vaan nimitti Väyrysen kunniapuheenjohtajakseen. Myöhemmin Keskustan johto selitti jäädyttäneensä Väyrysen kunniapuheenjohtajuuden.
Meille on sattunut useampikin virhe.