https://www.suomenuutiset.fi/purra-rajalakiesitys-on-saatava-lapi-jotta-meilla-olisi-keino-suojata-itseamme-rajaamme-kansallista-turvallisuuttamme-ja-vakauttamme/
Purra on täysin oikeassa. Niin sanottu käännytyslaki on saatava kiireesti voimaan Suomessa muun muassa suomalaisten turvallisuuden ja taloudellisen vakaudenkin kannalta.
Purra on täysin oikeassa. Niin sanottu käännytyslaki on saatava kiireesti voimaan Suomessa muun muassa suomalaisten turvallisuuden ja taloudellisen vakaudenkin kannalta.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Olen samaa mieltä.
Kyllä.
Persuja vastaan pitäisi saadalopetuslaki. Tuhoavat koko Suomen. Ennen persuja talous oli kunnossa, eikä turvallisuudessa ollut moittimista.
Joo, nyt ne jo tappavat ihmisiä toreilla.
Olet aivan oikeassa väitteessäsi. Kun nuo molemmat aiheet , niin talous kuin turvallisuuskin alvoivat sosialisten ja vihervasemmistön hörhöjen vuoksi romahtamaan ni se synnytti persut.
Jokaisella voimalla on vastavoimansa, jos persujen nousu harmittaa niin siitä voi kiittää ainoastaan noita tahoja.
Tehkää sellaista politiikkaa jonka ihmiset hyväksyvät, harvoin uusien tuulien tekijät voittonsa eteen mitään niin paljoa parempaa ovat tehneet, vaan edelliset, hävinneet ovat perseilleet kannattajansa muualle.
Eiku se olikin joku musu kun tappoi turun torilla ihmisiä, muuten ei hetkeen toreilla ole ketään tapettu. Onneksi se mullah-mikälie sai useamman hengiltä niin yksittäiset tapot voi julistaa yksittäistapauksiksi.
Kansainvälisille sopimuksille nostaa venäjän koira jalan.
Länsimaisessa demokratiassa ja sopimusjärjestelmässä ollaan aina jäljessä yksivaltaisia uhkaajia. Putinia naurattaa Koivulan ja kumppaneiden "huoli" ja pelko porttiteorian toteutumisesta ihmis- ja kansalaisoikeuksien heikentämisessä.