https://www.suomenuutiset.fi/purra-rajalakiesitys-on-saatava-lapi-jotta-meilla-olisi-keino-suojata-itseamme-rajaamme-kansallista-turvallisuuttamme-ja-vakauttamme/
Purra on täysin oikeassa. Niin sanottu käännytyslaki on saatava kiireesti voimaan Suomessa muun muassa suomalaisten turvallisuuden ja taloudellisen vakaudenkin kannalta.
Riikka Purra (ps): Rajalakiesitys on saatava läpi jotta meillä olisi keino suojata turvallisuuttamme
7
144
Vastaukset
- Anonyymi
Olen samaa mieltä.
- Anonyymi
Kyllä.
- Anonyymi
Persuja vastaan pitäisi saadalopetuslaki. Tuhoavat koko Suomen. Ennen persuja talous oli kunnossa, eikä turvallisuudessa ollut moittimista.
- Anonyymi
Joo, nyt ne jo tappavat ihmisiä toreilla.
Olet aivan oikeassa väitteessäsi. Kun nuo molemmat aiheet , niin talous kuin turvallisuuskin alvoivat sosialisten ja vihervasemmistön hörhöjen vuoksi romahtamaan ni se synnytti persut.
Jokaisella voimalla on vastavoimansa, jos persujen nousu harmittaa niin siitä voi kiittää ainoastaan noita tahoja.
Tehkää sellaista politiikkaa jonka ihmiset hyväksyvät, harvoin uusien tuulien tekijät voittonsa eteen mitään niin paljoa parempaa ovat tehneet, vaan edelliset, hävinneet ovat perseilleet kannattajansa muualle.Anonyymi kirjoitti:
Joo, nyt ne jo tappavat ihmisiä toreilla.
Eiku se olikin joku musu kun tappoi turun torilla ihmisiä, muuten ei hetkeen toreilla ole ketään tapettu. Onneksi se mullah-mikälie sai useamman hengiltä niin yksittäiset tapot voi julistaa yksittäistapauksiksi.
- Anonyymi
Kansainvälisille sopimuksille nostaa venäjän koira jalan.
Länsimaisessa demokratiassa ja sopimusjärjestelmässä ollaan aina jäljessä yksivaltaisia uhkaajia. Putinia naurattaa Koivulan ja kumppaneiden "huoli" ja pelko porttiteorian toteutumisesta ihmis- ja kansalaisoikeuksien heikentämisessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31201Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.1661132Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet1011010Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470977Me, kaikki suomalaiset, emme pommita Pietaria
Vaikka Suomen tasavalta, yhdessä muun Euroopan sekä USA:n kanssa käykin hyökkäyssotaansa Venäjää vastaan, pommittaen nyt268843- 129837
Olimmeko molemmat
ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.66825Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!
Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.63744Mun on ikävä sua J ,
Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan44744Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää391720