https://keskustelu.suomi24.fi/t/18520789/oulu-rikastui-jalleen---talla-kertaa-valkeassa
mitä ne kulttuurierot olivatkaan?
kannattaa lukea oulun menoista demarit
8
191
Vastaukset
- Anonyymi
Ei SDP nykyään kommentoi mitään kun kärsijänä ja uhrina on kantasuomalinen eläkkeellä oleva. Jos asiaa kysyy vaalikojuilla niin vastausta ei saa. Onko Demarit nykyään vihreiden apupuolue, kuin sätkynukke joka vain nyökyttää?
- Anonyymi
hiljaisuus sataa PS kannatuksen nousuun
Tässä nyt kantasuomalainen eläkeläinen, jonka partakone on hajonnut, sanoo sen vanhan totuuden jota olisi jokaisen syytä oppia noudattamaan, maassa maan tavalla tai maasta pois.
Turistina, viikon tai kaksi, voi aina viettää mutta ei jäädä asumaan jos maan kulttuuriin ei kykene sopeutumaan täydellisesti.
Tuo oppi ratkaisee lähes kaikki ongelmat siirtolaisuuden osalta!- Anonyymi
karva.naamari kirjoitti:
Tässä nyt kantasuomalainen eläkeläinen, jonka partakone on hajonnut, sanoo sen vanhan totuuden jota olisi jokaisen syytä oppia noudattamaan, maassa maan tavalla tai maasta pois.
Turistina, viikon tai kaksi, voi aina viettää mutta ei jäädä asumaan jos maan kulttuuriin ei kykene sopeutumaan täydellisesti.
Tuo oppi ratkaisee lähes kaikki ongelmat siirtolaisuuden osalta!nytkö Moktar.Gubta puhuu PS asiaa?
soittiko poliisi? Anonyymi kirjoitti:
nytkö Moktar.Gubta puhuu PS asiaa?
soittiko poliisi?Sinäkö se olet tuo Moktar? Et kuulun tuttuihini ja tuskin tulet koskaan kuulumaankaan!
Jos poliisi sinulle soittaa, niin tuskin ne minulle siitä ilmoittavat!
- Anonyymi
Milloin se kotouttaminen on tarkoitus aloittaa...?Siitä on puhuttu jo useita vuosikymmeniä ja sen pitäisi ratkaista kaikki ongelmat.
- Anonyymi
Todellakin lukemisen arvoinen Oulu-ketju kaikille tovereille.
- Anonyymi
Kaikki muut puolueet paitsi PS vaativat, että tarvitaan (uusi) rasisminvastainen
kampanja tänne Suomeen.
Hallituksen viime kesänä väsäämän kampanjan hinnaksihan tuli miljoonia euroja.
Onko se vaikuttanut mihinkään ?
Ei ole.
Eikä vaikuta.
Niin kauan kuin äärioikeisto (Suomen Sisulaiset) saavat olla hallituksessa.
Heidän hallituksessa olonsa kumoaa aina kaikki rasisminvastaiset kampanjat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101064
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82804Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat262586Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede15563- 65531
- 92499
- 26492
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 47427
- 30416