miten kutsuin sinua ihanaksi, enkä väärässä ollutkaan. Mulle tuli aina hauskoja juttuja mieleen, joita sitten kerroin. Ja kun sain nähdä sinua, ja suu kääntyi hymyyn ihan väkisin. Ne sun reaktiot mun juttuihin olivat kyllä vertaansa vailla, ja joskus kovin vakavalla naamalla kuuntelit päättömiä juttujani. 😅
Aivan parasta nämä reaktiot sinussa. Monta oli kertaa, että mietin mitä mahdatkaan ajatella minusta. Varmaankin että siinä muuan epäkelpo hulttio.
Muistat varmaan tämänkin nainen
28
885
Vastaukset
- Anonyymi
Luulin joskus kirjoituksiasi kaivattuni kirjoitteluksi. Olin väärässä.
Kuvittelin varmasti ihan kaikki. En ole edes käynyt hänen ajatuksissaan. Palstaharhaa kaikki. - Anonyymi
En muista mitään ”ihanaksa”. Mutta pidin tarinoistasi niin paljon. Yritin olla reagoimatta ja kysymättä, mutta halusin aina kuulla sinusta enemmän ja enemmän 😊
- Anonyymi
No samat sanat. Suorastaan lietsomne toinen toisiamme ja se oli ehdottomasti parasta. Opin sinua tuntemaan ja hyvä ja lämmin tunne täytti aina maailmani. Kohta teimme jotakin yhteisjuttujakin.
Ai mitä ajattelen, voi kun edes tietäisit niin järkyttyisit, loma on tuskaa olla sinusta erossa, kaipaan ja koko ajan tuntuu että jotakin olennaista elämästäni puuttuu vaikka ekaa päivää viedään. Laitan sinulle kaipaavia biisejä jossa vihjaavat ja merkitykselliset sanat.
Oi elämä minkä kierrepallon minulle annoit - Anonyymi
Aika moni kutsunut ihanaksi. Tarvitsee tarkemmin kertoa.
- Anonyymi
Minäkin miehenä kerroin naiselle hänen olevan ihana. Sivusta
- Anonyymi
Se oli sellaista kiusottelua, sinua kun oli niin hauska kiusotella. Siitä on jo aikaa, mutta kiva niitä aikoja on muistella vaikkei meidän välille sitten syntynytkään mitään kummempaa. Harmi, että tiemme erosivat ja välit viilenivät.
Maistuisikohan kiusottelu vieläkin? Muistan sinua hyvällä, ja jos tavataan niin hymyillään.
Aloittaja- Anonyymi
Puraisin sinua, jos se olisi mahdollista 😁
- Anonyymi
En minä halua, että minun rajojani ylittää kukaan. Olen siis aikalailla mielummin yksin.
- Anonyymi
Tuollaset just parhaita hetkiä. Itsekin kiusoittelen aika paljon.
- Anonyymi
jos olet hän jota ajattelen, niin mielestäni meidän välit ei sinänsä ole viilenneet, vaan meidän juttu on vielä kesken/vaiheessa.. Kyllä se kiusoittelu maistuisi minulle vieläkin, erittäin hyvin kaikkine lisämausteineen! :) :D
- Anonyymi
Ajattelen hänestä lukuisia hyviä asioita.. Sen kaiken kertominen edes tänne ei tunnu sopivalta. Tämä kun on täysin tuuleen huutelua enkä todennäköisesti toivu ..ainakaan helposti jos kaikki tämä oli vain omassa päässäni ja hän ei edes tiedä nimeäni.😭 Pelottaa välittää hänestä näin paljon..
- Anonyymi
Tai oot vain luonut fiktioseksuaalimaisen tarinan teistä .
Mutta unohtanut elää todelisuutta ja todellista tarinaa.
Sivusta - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tai oot vain luonut fiktioseksuaalimaisen tarinan teistä .
Mutta unohtanut elää todelisuutta ja todellista tarinaa.
SivustaAikomuksena unohtaa alkaen huomisesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tai oot vain luonut fiktioseksuaalimaisen tarinan teistä .
Mutta unohtanut elää todelisuutta ja todellista tarinaa.
SivustaJos alan aktiivisesti uskottelemaan itselleni että hon on täysinkakkaaivo niin ehkä unohdan nopeastikin.
- Anonyymi
Muistan kyllä erään, joka minua ihanaksi kutsui, ja jonka puheita aikoinaan kuuntelin paljon. Minun oli vaikea hänen ajatuksiaan tulkita, sillä lailla ilmeetön hän oli, mutta sanat olivat meille molemmille tärkeitä, tosin ehkä eri tavoin. Pidin hänestä paljon.
- Anonyymi
Saisit vieläkin kiusoitella ja mielellään kuuntelin sun pölliä juttuja ja hymyä ei kyllä pystynyt peittelemään😉
- Anonyymi
Kiva kun saatoit nauttia niistä. Joka kerta mietin, mitä nyt keksin kertoa sulle. Jotain hullua tai hauskaa, olit niin paljon mielessä ja halusin nähdä niitä sun ilmeitä.
- Anonyymi
Pöljiä juttuja
- Anonyymi
Mä opin yhdestä tai oikeastaan kahdesta miehestä sen, että tykkään aidoista tyypeistä. Tykkään ennemmin ujoista kuin niistä, jotka puhuu, mitä sylki suuhun tuo. Tykkään siitä, että joku puhuu mulle jotain ihan arkista ja kysyy vaikka, miten mulla menee tai jotain muuta. Mä en lapsenakaan tykännyt siitä tyypistä, joka veti mua leteistä vaan siitä, joka lohdutti, kun itkin, kun se toinen kiusasi.
- Anonyymi
Huumoria on laidasta laitaan ja tulkinnan varassa. Älä pahoita mieltä.
- Anonyymi
"rontti"
Käytä sydäntä äläkä kuuntele,
Näin löydät meidät.
Olen viestin päässä tulevaisuudesta ❤️
(24/7🤫😉)- Anonyymi
Hyvä vinkki varmaan, mutta en ymmärtänyt sanaakaan.
- Anonyymi
Kyllä kyllä itse olet ihanuuteni. (Miehelle) !!
- Anonyymi
Lähetä hänelle tykkääviä ajatuksia niin ehkä hän tuntee ne. Sivusta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lähetä hänelle tykkääviä ajatuksia niin ehkä hän tuntee ne. Sivusta
Olen lähettänyt kyllä siitä ei jää kiinni.. Uskon että hän on ne jollakin tavalla lämpönä ehkä tuntenut. Tuskin yhteen kuitenkaan päädytään koskaan.
- Anonyymi
Juuri vastuuttomuutesi teki sinusta silmissäni lähes vastustamattoman. Kun muu elämä oli täynnä velvollisuuksia niin seurasi oli pakoa tästä kaikesta. Yritin sitten säilyttää asiallisuuteni rippeet parhaani mukaan, etten olisi täysin langennut pauloihisi. Tuo sai kuitenkin miettimään siihen astisia valintojani. Tulin ehkä menneeksi helpoimman kautta, sen miten asioiden kuuluu mennä. Sitä en koskaan varmaksi tiennyt toinko parhaimpasi esiin vai olinko yksi monista joita hauskuutit niin kuin vain sinä osaat.
- Anonyymi
Ei varmaan mulle:
Kyllä eräällä on ollut iso osa läppäilyssä.
Vastapalloon on ollut helppo osua. En vaan usko olevani mitenkään erityinen hänen silmissään.
Ei vaan natsat riitä vaikka kuinka toivois.
Olen ehkä lisäksi tehnyt ihan hölmön kuvan kaikilla typerillä oman elämäni viesteillä hänen silmissä ja roikkunut tarpeettoman paljon ovenkarmeissa kiinni.
Pitää nyt jatkossa miettiä kokonaan uusi lähestymistapa jos tyyli on ollut "liikaa kaikkea"
Nyt osittain näkeminen on vähentynyt kun en enää näyttäydy missään.
- Anonyymi
Tuohon ylempään vielä kommenttina.
Melkein kun fiktio elokuvasta, käsittämätöntä mutta....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki1773336Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from1022569Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä572410Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276932342Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen82299Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue321623Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling371569Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.01380- 831357
Taas alkoi soidinmenot.
Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis81350