Noloa materiaalia Turun suunnalta instassa

Miten ihmeessä joku voi laittaa itselleen negatiivista videomateriaalia instagramiin? Ja vetää vielä lapset siihen mukaan.
701419
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 70

Vanhimmat

Miksi yritti samaan aikaan ängetä sisälle? Ja hyökkäsi sen Natalien kimppuun?

Äänestä
  • Eiköhän tuo N ole aika kylmä ja laskelmoiva. Ei asetu ollenkaan H ja lasten asemaan vaan toimii M sätkynukkena kiusanteossa.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Eiköhän tuo N ole aika kylmä ja laskelmoiva. Ei asetu ollenkaan H ja lasten asemaan vaan toimii M sätkynukkena kiusanteossa.

    N vetää matalaa linjaa, ei puutu mihinkään ja näin toimii fiksusti. Päinvastoin kuin se sekaisin oleva haaska.

    Äänestä

Tämä haastattelu ainakin tuon perusteella täyttä tuubaa:
– Minua usko on auttanut siinä, etten ole jäänyt katkeruuden tai vihan kierteeseen. Uskon siihen, että asiat menevät niin kuin niiden on tarkoitettu, hän kertoo haastattelussa.

Äänestä
  • Sanat ja teot eivät kohtaa, katkeruus näkyy avaruuteen asti. Rahaa naukunut monta vuotta. Vois jo lopettaa ja jatkaa elämäänsä ja mennä töihin.

    Äänestä

  • Tosta naisesta tulee ihan Tuksu mieleen.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Tosta naisesta tulee ihan Tuksu mieleen.

    Kyllä vain, kaikki kuuluu hänelle, vaikka ei kuuluisikaan.

    Äänestä

  • Vai on usko auttanut. katkerana määkii lisää rahaa. Sai jo miljoonan jonka hurvitteli. Lopettaisi riehumisen ja menisi töihin.

    Äänestä

On kyllä taas niin uskomattomia päivityksiä tällä entisellä emännällä että!

Äänestä
  • Miksi katsot, eikö sulla ole muuta tekemistä?

    Äänestä

  • Ei nykynenkään ihan fiksuimmasta päästä ole

    Äänestä

  • Kyllä, todella uskomattomia! Miten kehtaa, erosta yli 4 v ja vielä paasaa samaa, haukkumista ja mustamaalausta.

    Äänestä

Entinen emäntä on pahimman luokan kiusaaja.

Äänestä

Teki pahaa katsoa lasten takia. Puhuvat pettämisasioita heidän kuullen. Todella huonoa käytöstä molemmilta. Siis kenen se hiton talo on??

Äänestä

Viettää laatuaikaa kodissaan lasten kanssa ☺️

Äänestä

Jelena taitaa olla aika pihalla, liitto men vihkoon ja rahat paloi. Omaa tyhmyyttä ei keppimiehen.

Äänestä
  • Rahat loppu, töihin ei halua, luxuselämää tahtoo. Mikko on rahansa tienannut, lapset elättää muttei virotarta!

    Äänestä

Tätä ex-rouvan sekoilua seuratessa en kyllä ihmettele lainkaan, että herra haki eroa.

Äänestä

Kun kaksi tolloa menee yhteen eikä toisella ole tarkoitustakaan sitoutua on jälki juuri tällaista.
Toinen ei kanna mitään vastuuta tekemisistään ja toinen katkeroituu, kärsijöinä on parin lapset.
Millejä paloi kerskakulutukseen palvelijoineen eikä mitään jäänyt tulevaisuuden varalle vaikka oli jo aikaa sitten selvillä, että liitto ei tule jatkumaan.
Mies haluaa siirtyä etenpäin ja kostaa lasten kautta exälleen , joka haluaa säilyttää aikaisemman elintason , itse siihen panostamatta, näin ollaan pattitilanteessa joka ei ainakaan toisilleen karjumalla ratkea.
Riita on kestänyt vuosia, eikä ratkaisua ole näkyvissä ja tämän kaiken keskellä ovat lapset, jotka saavat kestää aikuisten keskenkasvuisuuden.
Jälki on erittäin rumaa.

Äänestä
  • Lusikat jakoon 🥄🥄

    Äänestä

Helenahan voisi ostaa tuon kiinteistön itsellensä maksamalla Mikon siitä pois. Sitten kiinteistö kuluineen olisi hänen ja voisi ne lukotkin sitten ihan oikeutetusti vaihtaa.

Äänestä
  • Ostaisi varmaan, jos Mikko maksaisi sen miljoonan

    Äänestä

Mikolla nyt haaremi siellä. Rahalla tuosta selviää, mutta tiukassa on millimiljönäärillä.

Äänestä
  • Mikko on paikan hankkinut/maksanut miksi siis pitäs ostaa omaansa? Täysin yksin ylläpidosta huolehtinut, jelena ei ole senttiäkään laittanut kiinteistöön. Ilmeisesti lasten takia antanut tuon haahkan siellä oleilla. Loisia sinne ei tarvita, joten menis vaan vuokra-asuntoonsa.

    Äänestä

Tässä on unohdettu lasten etu ja oikeus molempiin vanhempiin.

Äänestä
  • Kertoppa miten unohdettu? Mikko on huolehtinut kaikesta lasten eteen, mitä Jelena tehnyt? Ei muuta kuin mustamaalaa eväänsä ha hänen uutta kumppania, lapset sitkeä omiin katkerien riitoihin.

    Äänestä

  • Fiksun tuntuinen on nainen ja korkeakoulun käynyt, ei anna ex- puolison hyppiä hänen silmille ja ei ex- nyksän myöskään 👍.

    Äänestä

  • ei ole, tämä miss Viro haluaa Rahaa ei muuta.

    Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    Fiksun tuntuinen on nainen ja korkeakoulun käynyt, ei anna ex- puolison hyppiä hänen silmille ja ei ex- nyksän myöskään 👍.

    Miksi korkeakoulun käynyt nainen oli hotellin respassa, josta Mikko hänet poimi luksuselämää viettämään?

    Äänestä

  • Anonyymi00037 kirjoitti:

    Miksi korkeakoulun käynyt nainen oli hotellin respassa, josta Mikko hänet poimi luksuselämää viettämään?

    Oli kuitenkin töissä eikä ollut kadulla kuten Belorf, josta Therman hänet poimi luksuselämää viettämään.

    Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    Fiksun tuntuinen on nainen ja korkeakoulun käynyt, ei anna ex- puolison hyppiä hänen silmille ja ei ex- nyksän myöskään 👍.

    Ei ole fiksua levitellä perhe asioita koko maailmalle. ex sai jo miljoonan. Kuvitteliko asuvansa kartanossa eron jälkeen ja ex mies olisi maksanut kaiken. Eikä heillä ollut uran jälkeen Suomeen tulo suunnitteilla.

    Äänestä

  • Anonyymi00038 kirjoitti:

    Oli kuitenkin töissä eikä ollut kadulla kuten Belorf, josta Therman hänet poimi luksuselämää viettämään.

    Missä töissä. ei ainakaan ole ollut, moneen vuoteen missään töissä.

    Äänestä

Dollarinkuvat verkkokalvoilla. Selittää ne isot arskat naamalla.

Äänestä

Hurja on sometustahti. Yli 50 insta-tarinaa vuorokaudessa ja kai se nyt muutaman tunnin nukkuukin. Ehtiikö se tehdä mitään muuta kuin noita mustamaalausvideoitaan?

Äänestä
  • Mistä ne videot voi nähdä, haluun vähän viihdettä tylsään iltaan?

    Äänestä

  • Anonyymi00032 kirjoitti:

    Mistä ne videot voi nähdä, haluun vähän viihdettä tylsään iltaan?

    No ainakin Helenan instagramista, tarinoissa näitä pyörii.

    Äänestä

Eihän noista kumpikaan ole tasapainossa.
Kumpikaan ei tajua mitä tuollainen käytös lapsille aiheuttaa.
Mikko nyt on aina ollut kumppanistaan mitään piittaamaton naisten perässä juoksija, eikä muutu koskaan, mutta omien lasten kaltoinkohtelu heidän äidilleen kostamalla ja kiukuttelemalla on jo kaiken huippu.
Helena on katkeroitunut jo eläessään Mikon kanssa ja petturuus ja kostonhimoinen käytös ei ole ainakaan asioita parantanut.
Mitä Mikko muuten kostaa, hänhän se tässä casessa on suurin pettäjä kusipää ollut?

Äänestä
  • Tää nykyinen nainen on ollut salarakas, makasi Mikon kanssa vakka tiesi et on mies avioliitossa ja 3 pientä lasta.Natalia oli pyytänyt että jättää Mikon rauhaan ja ei ollut sitä tehnyt.Lapdet kärsii kun vanhemmat riitelee ja tappelee, saa nähdä miten pahat jäljet nää jättää lapsiin.

    Äänestä

  • Anonyymi00039 kirjoitti:

    Tää nykyinen nainen on ollut salarakas, makasi Mikon kanssa vakka tiesi et on mies avioliitossa ja 3 pientä lasta.Natalia oli pyytänyt että jättää Mikon rauhaan ja ei ollut sitä tehnyt.Lapdet kärsii kun vanhemmat riitelee ja tappelee, saa nähdä miten pahat jäljet nää jättää lapsiin.

    Mikko ainoastaan on peruskoulun käynyt ja kyllä huomaa miten tyhmä käytös on miehellä koko ikänsä ollut. Pettänyt ja ryypänyt koko avioliittonsa ajan ja rahan perässä ainoastaan juoksee vieläkin.

    Äänestä

  • Anonyymi00040 kirjoitti:

    Mikko ainoastaan on peruskoulun käynyt ja kyllä huomaa miten tyhmä käytös on miehellä koko ikänsä ollut. Pettänyt ja ryypänyt koko avioliittonsa ajan ja rahan perässä ainoastaan juoksee vieläkin.

    Tulee vielä Koivu pahasti pettymään tämän uuden salarakkaan kanssa, nainen kyttää rahoja ja avioliittoa ja häippäsee maasta pois.

    Äänestä

  • Anonyymi00040 kirjoitti:

    Mikko ainoastaan on peruskoulun käynyt ja kyllä huomaa miten tyhmä käytös on miehellä koko ikänsä ollut. Pettänyt ja ryypänyt koko avioliittonsa ajan ja rahan perässä ainoastaan juoksee vieläkin.

    Missähän se on ryypännyt, olitko näkemässä, samoin pettämiset olitko kinttua nostamassa.
    Tienas mahtavan summan NHL:ssä ja on elättänyt perheen. Perhe tosin hajosi, syitä ei muut tiedä kuinka Mikko itse, hänhän haki eroa jota Jelena on koko ajan vastustanut.

    Äänestä

Kuka sen kämpän omistaa missä Jelena leiriytyy, onko tosiaankin puoliksi hänen ? Jossain tästä oli juttua, mut tähän hätään en löydä. Lapsia käy kyllä sääliksi.

Äänestä
  • Millä rahalla ex muija olisi rahoittanut talon omistuksen. Pitää olla kuitit onko rahoittanut lainalla, tuskin oli saanut mitään perintöä.

    Äänestä

Jos tilanne olisi niinpäin että omaisuus olisi Helenan kukaan ei huutelisi miten hellun pitää ostaa Mikolle sitä ja maksaa tätä koska "hän on lasten isä halusi hellu sitä tai ei!!!!!" Vaan Mikolle naurettaisiin että ota nyt hyvä ihminen itseäsi niskasta kiinni ja pääse yli erosta äläkä roiku kuin räkä toisessa.

Tuon Helenan touhun ehkä vielä jotenkin ymmärtäisi jos ero olisi tuore. Jokainen joka on jätetty tietää että siinä voi olla aika herkässä alkaa sekoilla sitä pahaa oloa pois mutta hullua tuo on kun edelleen käyttäytyy noin. Mikko ja miljoonat ovat nyt mennyttä ja tuolla menolla on kohta lasten huoltajuuskin.

Eikä siinä ymmärtäähän sen että ottaa päähän kun jo niin tottui olemaan hienostorouva henkilökuntineen ja nyt pitäisi palata itse takaisin sinne työväkeen muita passaamaan. Haha!!

Saati, että mies menisi väkisin toisen tontille, majoittuisi vierastaloon, huutelisi uudelle puolisolle, kuvaisi kaiken ja laittaisi julkisesti esille, yrittäisi sisään päätaloon puoliväkisin, tukkisi toistuvasti portin, käskyttäisi ja komentelisi, kuin maailman valtias, luukuttaisi musiikkia, valittaisi pesukoneen ja sänkyjen puutteesta...

Äänestä
  • 👍 Täysin samaa mieltä👍

    Äänestä

  • Talo on puoliksi Helenan ja puoliksi Mikon papereiden mukaan

    Äänestä

  • Anonyymi00049 kirjoitti:

    Talo on puoliksi Helenan ja puoliksi Mikon papereiden mukaan

    Oletko nähnyt kyseiset paperit?

    Äänestä

  • Anonyymi00050 kirjoitti:

    Oletko nähnyt kyseiset paperit?

    Minuakin kiinnostaisi kyseinen paperi.

    Äänestä

  • Anonyymi00051 kirjoitti:

    Minuakin kiinnostaisi kyseinen paperi.

    Kysy viranomaisilta

    Äänestä

  • Anonyymi00049 kirjoitti:

    Talo on puoliksi Helenan ja puoliksi Mikon papereiden mukaan

    Paperilla voi olla, omistus pitää kyetä osoittamaan, miten on osuutensa rahoittanut.

    Äänestä

Ei taitaisi Helenalla riittää aika työssä käymiseen, kun pakko somettaa yli 50 tarinaa vuorokaudessa. Kai se nukkuukin välillä. Työelämässä moinen somettaminen ei onnistuisi.

Äänestä

Eikös Tuksu joskus majoittautunut luvatta exänsä omistamaan asuntoon jopa vuosikymmeneksi? Eikä häntä saatu sieltä pois, koska oli salaa siirtänyt kirjansa sinne? Tällaista ainakin uutisoitiin juorulehdissä silloin, kun Tuksu oli oikeudessa exänsä kanssa.

Onko tässä nyt samanlainen tilanne? Onko otettu Tuksusta mallia?

Äänestä
  • Kyllä vain näin on tapahtunut. Tuksu ei vaan lähtenyt kämpästä, ennen kuin asunnon omistaja laittoin asunnon myyntiin. Ja kun asunto sitten meni kaupaksi (aivan järkyttävässä kunnossa), niin Tuksu oli sitä mieltä, että osa rahoista olisi kuulunut hänelle.

    Äänestä

  • Anonyymi00052 kirjoitti:

    Kyllä vain näin on tapahtunut. Tuksu ei vaan lähtenyt kämpästä, ennen kuin asunnon omistaja laittoin asunnon myyntiin. Ja kun asunto sitten meni kaupaksi (aivan järkyttävässä kunnossa), niin Tuksu oli sitä mieltä, että osa rahoista olisi kuulunut hänelle.

    Järkyttävää! Tahtookohan tuo nainen sitten Tuksun manttelinperijäksi nyt kun Tuksua ei enää otsikoissa näy? Jos kerran tekee juorulehtien kanssa haastatteluja henkilökohtaisista asioistaan, kuten Tuksukin aikoinaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00055 kirjoitti:

    Järkyttävää! Tahtookohan tuo nainen sitten Tuksun manttelinperijäksi nyt kun Tuksua ei enää otsikoissa näy? Jos kerran tekee juorulehtien kanssa haastatteluja henkilökohtaisista asioistaan, kuten Tuksukin aikoinaan.

    Niin, ja avautuu instagramissa katkerana loputtomissa videoissa eksänsä kauheudesta ja viranomaisten ”puolueellisuudesta” ja uhriutuu ”syyttömänä” kaikkien uhrina. Aivan kuten Tuksukin on tehnyt. Tuo kaikkihan on täsmälleen toisintoa Tuksun touhuista julkisuudessa aikoinaan!

    Äänestä

Kävin lukemassa Sewenin jutun ja totesin että ei toi nainen voi olla terve! Kuvata riitaa ja myydä tuotos mediaan. Huh tätä yksinkertaisuutta.

Äänestä
  • Onpa läpinäkyvä tapa kostaa.

    Äänestä

Hellu haluaa rahaa, helppoa elämää, kävellä valmiiseen pöytään. Tietää et se on mennyttä, mut näitä mammoja riittää.

Äänestä
  • Ei suostu luopumaan "saavutetuista eduista", ei sitten millään. Roikkuu kiinni kynsin hampain, keinolla millä hyvänsä.

    Äänestä

  • Anonyymi00057 kirjoitti:

    Ei suostu luopumaan "saavutetuista eduista", ei sitten millään. Roikkuu kiinni kynsin hampain, keinolla millä hyvänsä.

    Hyväksi käyttäjähän tää on selvästi ja kiusaaja! Siks jokainen kina ja erimielisyys tuodaan julkisuuteenkun näillä tekosillaan yrittää huonontaa Mikon maineen. Toisin on kuitenkin käynyt, muutama virosta tullut naikkonen puolustelee, me suomalaiset ollaan isän ja lasten puolella.

    Äänestä

  • Jos on noin ahne rahan perään, niin menis töihin ja alkais tienata sitä rahaa.
    Mutta jos ihminen haluaa valita kerjäläisen roolin, niin ihtesä se siinä nolaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00058 kirjoitti:

    Hyväksi käyttäjähän tää on selvästi ja kiusaaja! Siks jokainen kina ja erimielisyys tuodaan julkisuuteenkun näillä tekosillaan yrittää huonontaa Mikon maineen. Toisin on kuitenkin käynyt, muutama virosta tullut naikkonen puolustelee, me suomalaiset ollaan isän ja lasten puolella.

    👍👍👍

    Äänestä

  • Anonyymi00058 kirjoitti:

    Hyväksi käyttäjähän tää on selvästi ja kiusaaja! Siks jokainen kina ja erimielisyys tuodaan julkisuuteenkun näillä tekosillaan yrittää huonontaa Mikon maineen. Toisin on kuitenkin käynyt, muutama virosta tullut naikkonen puolustelee, me suomalaiset ollaan isän ja lasten puolella.

    Jutuista maksetaan, rahaa, ei ajattele muita kuin itseään. toinen osapuoli ei alennu samanlaiseen kuin ex muija.

    Äänestä

Niin on ollut unelma jääkkiekkoilijan vaimona miljoonat merkkaa!! Mutta terveellä päällä hankkis oman elämän!! Töihin mut onko mitään ammattii?? Mut tekevälle jotain löytyy!! En kyllä viittis olla ääliö roukkuu kiusalla!! Oma ylpeys olisin sitä mieltä näyttää närhin näppylät Koivulle!

Äänestä

Onkohan Helenan somekäyttäytymisestä ig:ssa tullut jotain noottia, kun nyt ei ole tarinan tarinaa?

Äänestä
  • Seiskakin huomasi somehiljaisuuden. Piti tehdä juttu siitä, että jutunjuurta ei ole.

    Äänestä

  • Jos julkisesti mustamaalaa ex-miestään ja tämän puolisoa ja vetää pienet lapsetkin mukaan törkeästi juttuihinsa ja vielä julkisesti väittää että viranomaiset ovat Mikon puolella koska kuuluisa ja rahaa on niin onhan se kumma, jos ei tule jotain noottia.

    Äänestä

Tietenkin aivan asian ulkopuolelta mutta nettiä selatessa tuli vastaan Turkuun liittyen sellainen asia että joku oli tehnyt adressin otsikolla turvavallit pois Turusta että päästäisiin Turusta kun oli tulossa rankkasateet tai jotain. Siinä mainittiin myös Helsinki ja Hanko. Kaikkea kanssa!

Äänestä
  • Missähän tuo naishenkilö sitten itse asuu kun tuollaista toivoo?

    Äänestä

kun lapset eivät ole Jelenalle ei tule materiaalia, kun köyhäilee sukulaisten nurkissa,
eikä ole mitään sanottavaa/kuvattavaa kun lapset isällään

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miten ihmeessä joku voi laittaa itselleen negatiivista videomateriaalia instagramiin? Ja vetää vielä lapset siihen mukaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu