Vai miksi tuli lähtö sieltä?
Riehuiko Sofia Dubaissa ikkunankarmin kanssa?
Anonyymi-ap
20352
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Stefun kannattaa olla varovainen kun menee sinne tutkailemaan rakennustyömaata uuden tyttöystävänsä kanssa.
Tuosta tulikin mieleeni että tänne oli pari päivää sitten haettu ylös vuosina 2017 ja 2018 tehtyjä ketjuja joissa haukuttiin Martinan valmennuksia ja pätevyyttä. Tuo ajankohtahan oli se kun Sofia teki myös valmennuksia ja samaan aikaan jahtasi Martinan miestä. Vielä Sofiaan ihastuneen Komulaisen Sofialle järjestämässä podcastissa Sofia haukkuu Martinaa valmentajana ja sanoi mm. että ei voi ymmärtää että miten voi olla hyvinvointivalmentaja. Mitä tulee mieleen siitä että miksi JOKU on niin vahvasti nimenomaan Martinan valmennusten kimpussa ollut vuosikausia? Ja yrittänyt kyseenalaistaa pätevyyttä ja muutenkin mustamaalata.
Vielä ihmetytti se että niitä ketjuja on noussut ylös vaikka niissä ei ollut yhtään uutta kommenttia. Tietääkö joku miten se on mahdollista? Eikä ole toki ensimmäinen kerta kuin näin on tapahtunut.
Incel-miehet on näitä naisia keskustelupalstoilla haukkuvia mutta onhan siellä keskustelupalstoilla kaikenlaista toimintaa.
Epäiltiin että öisin kirjoittelija kuuluu näihin hesarissakin aikanaan julkisuutta saaneisiin näätiin. Poistatti pirulainen kirjoituksen. Mites nyt noin otti itseensä?
Eli aivan lehteen päässet ja aivan laatulehteen? No nyt, kyllä ne mahtaa olla polleeta.
Se on kylläkin lehti joka teki ison jutun OnlyFans -yrittäjä Iida Ketolasta otsikolla "Iida Ketola paljastaa kaiken, mutta vain tilaajille". Ja kun iltapäivälehdet testaavat näitä valmentajien valmennuksia ja sitten haukkuvat niiden valmentajien valmennusta, joista eivät tykkää ja kehuvat niiden valmentajien valmennuksia, joista tykkäävät. Niin siis tästä intoutuneena Hesarin naistoimittaja testasi Erika Helinin valmennusta että miten aletaan OnlyFans -yrittäjäksi.
Maria Veitollalla oli aivan sarja yökylässä tyyliin jossa tutustui näihin OnlyFans -paljastelijoihin. Sarjan esittelyssä heitä kutsuttiin modernia seksityötä tekeviksi. Toki useat, esim. Penttilä, tekevät lisämaksusta aivan pornoakin.
Heitä voi siis kutsua aivan hyvällä omallatunnolla seksityöläisiksi.
Modernia seksityötä, jopa pornoa, rahasta tekevät suomalaiset julkkisnaiset eivät kiinnosta kotimaisissa julkkisjuoruissa ketään. Etkö jo viimeinkin tajua!
Kaikkea sulle kans tulee mieleen 5:14!
Ei ole riehunut. Eikä ole nakellut kenenkään vaatteita ikkunasta ulos.
Toki tuohon vaatteiden ikkunasta heittämiseenkin löytyy joku syy ja syyllinen, joka senkin reaktion aiheutti. Olisiko heittelijä tajunnut että on ollut pelkkä aisankannattaja ja maksaja eli kusetettu koko ajan, koska Sofia muutti Ranta-ahon siskon asuntoon. Sitä tämä heittelijä ainakin hoki heitellessään, kun videota kuvasi. Toki varmaan Sofiallakin oli syynsä lyödä avomiestään ikkunankarmilla ja ex-avomies sen syyn kirjassaan kertookin.
Fiksu mies ei heittele kenenkään vaatteita ja tavaroita ikkunasta kadulle. Pitää osata ajatella myös pihalla ja kadulla liikkuvia. Onneksi paikalle tuli poliisit, jotka veivät verissäpäin olevan Stefanin parempaan talteen.
"vartin ilot"
Onko niin, että jos on lyönyt joskus ikkunankarmilla, kulkee sit aina ikkunankarni mukana ja huitoo sillä?
Eli jos jos vedellyt hiuksista muita naisia on oletettavaa, että joku tekee sitä uudestaan?
Mitä ne "muut naiset" oli tehneet että tukistettiin? Tai no, mediasta se selviää. Molemmilla on myös rikostuomiot, toisella kunnianloukkauksesta ja toisella huumeidenkäytöstä. Että sillai! Molemmat tuomiot aika pahoja ja harvemmilla julkisuuden henkilöillä ja vielä naisilla tuollaista tuomiota on.
Sofia on vaihtanut ikkunankarmin viuhkaan, millä vedellä kun siltä tuntuu.
Kuumaverinen nainen.
Tulinen ja rehevä