Millähän meriiteillä teillä on oikeus väli kysymyksiin???????? Edellinen hallitus sotki suomen asiat täydellisesti, jokos tuppurainen maksanut sen 8 miljardin velan jonka teki ministerinä ollessaan?? Ettei veronmaksajan tarvitse laskua maksaa!! Muita olette valmiita arvostelemaan mutta ette ota edes vastuuta omista tekemisistänne!! Muut joutuvat maksamaan teidän touhunne!! Sitten vielä joku äänestää teitä ja no se haluaa itsensä näkevän nälkää ym.
Että sillä lailla
Anonyymi-ap
2103
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Juuri noin, ihan Oikein sanottu !
SDP / LaitaVasemmisto/Vihreät ja VasemmistoKEPU - Osaa Vain -
VALEHDELLA KUIN SIAT ! -ja Kansalle Päin Naamaa ! -Miten Ne Kehtaaki ?
Kyllä on pojilla lyhyt muisti. Historian surkein oppositio oli edellisellä kaudella. Jatkuvia turhia välikysymyksiä, jotka hidastivat hallituksen työtä.
No nyt on sitten tämä lasten ahdistelija ministerinä. Tämä joka jo Kokoomuksesta potkittiin.
Kyse on maineesta, mutta myös siitä miten inhottava tämä luikuri on ollut. Ja taitaa olla vieläkin.
Jos toisia yritetään potkia pois siitä, että juhlii ja toisia siitä, että kerää lento pisteitä ja Illkka Kanerva potkut ministerinä tekstiviesteistä, niin on perkeleen kumma, että lasten ahdistelija on Suomen Eduskunnassa.