Mitä mieltä olette lapsiin päin Willestä. Onjo hän tavan persu ja hyväksytte hänen toimintansa?
Minä en voi oksentamatta katsoa Rydmania.
Minä en voi oksentamatta katsoa Rydmania.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
PELLE.
Nyt kerrankin Persu puhuu totta, minunkin mielestä Rydman on 🤡
Persuilla on kynnys matalalla, katto korkealla ja tuulee ovista ja ikkunoista. Perustuskin tehty saven päälle, koko hörskä painuu kasaan.
Lisää vaan Rydmanneja, kyllä persuihin sopii.
Stop, stop!
Kokoomus on asian ydin, persupolot roikkuu rahapalkan siivittämänä hallituksessa, muusta viis'.
Rattopoikia joka puolueessa, siinä koko roska.
Orpo: Aina yksi namusetä mahtuu hallitukseen.
...niin ja yksi paukkupete!
Mistä rikoksesta Rydman on tuomittu?
Ei mistään, hän, Rydman, perää medialta totuudessa pysymistä, Totuudessa pysyminen pitää olla jokaisen ihmisen työkalupakissa, vaikka kuinka hinkuaisi levitellä toisesta "tietoja suoraan per--stä".
Pyhäjärven tikanlintukoto on lahonnut juurista, rungosta ja latvasta, LAHONNUT mädäntynyt,,ja se on erilainen lintukoto, kuin lujaksi kelottunut, hongittunut esi-isien sukuperintöjen metsissä harvinainen , totinen pystypuu, se metsien metsien kuningaspuu.
Kansan tuomio tekmeästään pedofiilisasta.
Hallitus ja Rydman / persuna mukana, ovat nuolemassa EK:N siipiä, Orpo ei voi menettää Persu Rytin mukanaoloa.
Seuraava syytinki on aivan muuta, nykyhallituksen on pakko hajota.
Suomi on heikosti hoidettujen kuntien lisäksi, ajettu hunningolle.
Kansalaiset näkee jo SS - miesten toimien tuotoksena nälkää.
Vain lukutaidoton idiootti kävelee hiihtoladulla.
Rydman on alunperin kokoomuskakara ns paremmasta perheestä,mutta hän on kyllä oikeassa että lehdistöä pitää saada arvostella jos se on kirjoitellut aiheettomia syytöksiä. Syytteethän perustuu aina todistajalausuntoihin,ja tässä jutussa ne puuttuu eikä tuomiota ole annettu kun syytteitä ei ole edes nostettu! Mikä tässä asiassa on niin vaikeata ymmärtää demareiden ym piireissä? Mikä!?kysyn vaan?ei silmien värin perusteella voi ihmisiä tuomita,se on rasismia!
Niin. julkinen mediahan jätettiin tuomitsematta. Jokainen ymmärtää miksi.
Koska media kertoo totuuden: Rydman on sekaantunut alaikäisiin. Sinäkin näyt sen hyväksyvän.
Oikeassa olet, asiallinen kirjoitus.
Eikait lehdistökään saa saa tuulta paskaa kirjoitella, jokaisella oikeus puolustautua.
Vasemmisto on niin perkules katkera , eivät ymmärrä omaa tilaansa.
Jospa kansa äänestää seuraavissa vaaleissa jatkoon keskusta lähtee varmaan tukipilariksi.
Luulevat omistaan liikoja, kannattaisi siivota omapesä ,nostetaan kaikki kissan polttajat mummon kiusaajat sekä aseen kanssa poseeraajat nokkamiehiksi.
Hävettää koko helvetin oppositio.
No en todellakaan hyväksy. Näyttää hallituksessa olevan kaksi oikein ajattelevaa(Pihla Keto-Huovinen (kok.) ja Eva Biaudet (r.)), onhan sekin jo edes jotain. Kertokaa, miksi Rydman saa jatkaa, onko hänellä niiiiiiin paljon paremmat sukujuuret, ettei sama laki koske häntä kuin esim. Kanervaa?
No kerro mistä Ville Rydman on tuomittu?? Vai oletko vain katkera Demu.
En ole katkera, enkä demu. Politiikalla ei sinänsä edes ole mitään tekemistä tämän kanssa. En voi sietää minkäänlaista alaikäisen ahdistelua, se on kaikkein raukkamaisinta mitä aikuinen ihminen voi tehdä.
Meillä on erottu tekstiviestin vuoksi. Nyt pedofiili saa jatkaa.
Yksi tapa äärioikeiston väkivallasta.
Hesari ja naiset eivät saaneet haastetta käräjille, mikä vahvistaa heidän kertoneen totuuden.
Willen nyrki kumahti ja Petteri ottaa lukua.
nyrkki siis ja munaton tipahti
Onko Wille päässyt alaikäisen ....
Ei sitä tarvitse katsoa, senkun laittaa Töllöttimen kiinni.😅
Tai painaa siitä kapulasta kiinni ei se niin vaikeaa ole.🤭
Tuo Wille nut koheltaa aikansa ja sitten sekin loppuu, kun ihmiset väsyy siihen.( kakaroita lapsettaa ja osaa ns, aiukuisiakin🙈🙈🙉)
Sanonta sanoo: Apinan tuntee kaikki, mutta apina ei tunne ketään.🙊
Montako lasta sinulla on, jotka olisit valmis antamaan aikuisen miehen "seuraksi"?
Mitä mieltä olette aloittajasta onko aloitus aloitettu