Nostin sukan lattialta ja selässä tuntui notkahdus. Sen jälkeen alaselkä ollut kipeä. Epäilen Si-niveltä. Auttaako tähän enää mikään muu kun kuolema jos on ollut kipu jo monta kuukautta? Jumpat vaan pahentaa tilannetta. Sain fyssärilta näitä ohjeita, jotka vaan aiheuttaa sen etten kivuiltani enää pysty nukkumaan. Auttaako hermokipulääkkeet? Triptyl/epilepsia? Hierontakin vaan pahensi tilannetta, etten uskalla enää mennä sinnekkään. Manipulaatiota pelkään.
Auttaako pitkittyneeseen alaselkäkipuun mikään?
Anonyymi-ap
2224
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
onko jalat saman mittaiset, mutta eri mittaisuus sitten tekee sen että lantio kori on vinossa ja toinen puoli kidemäp,i jolloin kyseinen nivelen oideilee jatkuvasti,
Omalla kohdallani auttoi alaselkä kipuun leikkaus, nikamavälejä avattiin, että hermotus pääsi kulkemaan paremmin.
Ensin toki 7 vuotta kärsin kovista kivuista, joita aina vaan iskiakseksi väitettiin, kipulääkkeitä ja jumppaa.
Viimein sitten leikkaukseen ja kipu jäi sinne leikkaussaliin.
Muutama kuukausi kestämistä tuntuu omaan korvaan, silmään, lyhyeltä ajalta, kun meni ne 7 vuotta. Kyllä siinä hermoja koeteltiin, ajoittain kovastikin.
Lopputulos kuitenkin paras, ne 7 vuotta ovat nyt takanapäin, ei enää vaivaamassa edes henkisesti.