Kuten kaikki tietävät elämä ei ole pelkkää ruusuilla tanssimista ja iloista juhlimista vaikka useimmat tällä palstalla kirjoittelevat siinä valossa asiat esittävät.
On järkevämpää keskittyä niihin negatiivisiin puoliin elämässä.
Minkälaista negatiivisuutta juuri sinä koet elämässäsi tällähetkellä ?
Negatiiviset asiat
17
378
Vastaukset
- Anonyymi
Negatiivisuutta tulisi hoitaa lääkehoidolla
Kun potilaallee annetaan pilleri potilas hymyilee- Anonyymi
Samaa mieltä.
Mm. Strengelliä täällä herjaava Vanha Pieru tarvitsisi nappeja naamaan.
- Anonyymi
Eipä ole mitään negatiivista elämässä vieläkään. Kyllä tämä elämä on ollut yhtä "ruusuilla tanssimista" aina. Toki on hetkellinen negatiivinen asia joskus ollut, kuten viime viikolla: auto ei suostunut käynnistymään. No soitto romuttamolle, että hakevat auton pois nopeasti ja sen jälkeen taksilla piti lähteä uusi auto ostamaan. Onneksi löytyi uusi, jonka sai heti mukaansa.
- Anonyymi
On onni ja autuus joutua ekotorille töihin.
- Anonyymi
Jos se naama on aamuisin norsunvitulla, niin siihen TYP psykiatria pystyy hoitamaan vitutuksen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos se naama on aamuisin norsunvitulla, niin siihen TYP psykiatria pystyy hoitamaan vitutuksen
TYP
Tämä reppanoita johonkin tekemiseen laittava palvelu. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos se naama on aamuisin norsunvitulla, niin siihen TYP psykiatria pystyy hoitamaan vitutuksen
TYP = Tyhmien Yhteinen Palvelu
Ei sinne syyttä laiteta.. ;)
- Anonyymi
en pysty hallita syömistä :( N124kg
- Anonyymi
Sehän on vain positiivinen asia. Tuskin elinikä riittää eläkkeelle pääsemiseen asti.
- Anonyymi
Liikalihavilla on usein persoonallisuus häiriö
Erilaisia neurooseja, narsismia jne - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Liikalihavilla on usein persoonallisuus häiriö
Erilaisia neurooseja, narsismia jneKerro nyt loputkin mt dignoosisi.. 🤔
- Anonyymi
Ei oo tarvinnut ruusuilla tanssia ja siksi jalkapohjat ovat sentään ruusunpiikkien tulehduksilta välttyneet. Muutoin on kyllä piikitetty usein ja monesti ihan turhaan tai tekosyyllä.
- Anonyymi
Ketjun aloittaja on erittäin negatiivinen tapaus tällä sivulla.
- Anonyymi
Ja sinä taas olet erittäin positiivinen ihminen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja sinä taas olet erittäin positiivinen ihminen.
Tietenkin. Positiivisuus on normaalipainoisten ihmisten normaali asia. ☺️
- Anonyymi
Jos hää on mualiman viisain seppu.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai949127Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki564809Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414501Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit532823Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001546- 401336
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441276Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641222Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota411189Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1681140