olla mustasukkainen jostain mitä on tapahtunut ennen sinua? Miksi ihmeessä?
Aiotko tosissasi
Anonyymi-ap
42722
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
Onko tää nyt sellainen että haussa terapeutti-elättäjä kun on hilluttu tarpeeksi monta vuotta?
Missäs tuollaisia olisi tarjolla?
Kyllä! Vain hyvä kelpaa.
Vähän sama kuin ei piyäisi välittää siitä jos eutolla on ennen minua ajettu ilman moottoriöljyjä.
Niinpä. Tai autoa on lainattu jokaiselle tarvitsijoille.
No toivottavasti olet pitänyt itsesikin koskemattomana, jos noin ajattelet.
Juuri näin!
Aiotko tosiaan kuvitella, että joku täällä palstalla on mustasukkainen sinusta?
Joku on, eri juttu että kenestä.
Täälä nyt on niin sekalainenpäinen porukka että joku voi olla just se taustallla...
Meinaatko tosiaan kuvitella, että ketään muuta kiinnostaa tämä oireellinen suhtautumisesi tähän keskustelupalstaan? Sivusta
Maailmassa ei ole yhtään miesta joka ei katsoisi kullikarusellia pahalla.
Minkäs sille voi, kaksinaismoralisteja luonteeltaan, eivätkä sen takia ollenkaan vakavastiotettavia.
Jostain otetaan huvit, ja jostain sitten terapia perään. Näinhän se menee. Mutta se terapeutti on idi ootti...
Ihminen ei voi olla kaikkea. Ei voi olla järkevä ja hullu samaan aikaan. Eli huvit täytyy hakea toisaalta kuin järkevät asiat. Näin se on aina mennyt. Ensin ilotellaan ja sitten "kypsytään" loppuelämä.
And greedyness the ripper?
Okay this is getting out of hand now and might be too progressive for common folk
Lopeta nämä harhaiset keskustelut kakkospersoonallesi. kiitos.
Ole sinä harhaääni hiljaa.
Ei sinunkaan ole mikään pakko nähdä vaivaa tämän miehen keskustelusta itsensä kanssa, voit keksiä myös jotain mistä olla katkera silleen oikeasti ja oikeasta syystä irl. Työstä vielä sen verran, että keksit jonkun realistisemman jipon
Mitäs jos niitä uusi juttuja tuleekin joka päivä lisää. Aina oli uus nainen ahdistellut kun minä.olin pois. Selitys "ei oltu yhdessä" aina sama kaava. Ensin tappelu että pääsee eroon. Sitten tämä selitys ja syy miksi oli oikeus pettää. Hieno kaava👌 jatka vaan uutta matoa kuokkuun taas. Kyllä ne naiset jaksaa
Tunnetko eksäni? Sama kaava.
Minua harmittaa kun olen joskus miettinyt muita naisia. Olisin onnellinen kun saisin olla sen naisen kanssa ja tehdä hänestä ainoan. Eikä hänen tarvitsisi olla ikinä mustasukkainen, kun aina haluaisin hänen viereensä enkä poistuisi kuin välttämättömille asioille. Mutta en tiedä miten pääsisin tuossa alkuun kun olen tosi ujo. Mies sivullinen.
Ja mielestäni miehen kuuluu tehdä naiselle selväksi ettei hänellä ole ketään toisia tietenkään koskaan ja että on vain hänen omaisuuttaa aina. Miehen kuuluu olla aina vaimonsa saatavilla kun tämä häntä tarvitsee. Tämän verran ymmärrän avioliitosta, muita suhdemalleja en edes tunnusta, ne on vaan sekoilua. Mies sivusta.
Siis aina naisen saatavilla.Palvelijako sinulla pitää olla?
Jos puolisosi eksän haamu kummittelee suhteessanne jatkuvasti, ja jättää sinut varjoonsa, kärsit rebekkasyndroomasta.
Olen ollut hänestä mustasukkainen. Tiedän, että se on väärin, mutta silti helpotuin viestistään eilen. Arvostan häntä, tapaansa käsitellä avoimesti asioita.
Itse olen mm. syylistynyt itsekseni haureuteen. Olen myös valehdellut, ollut ylpeä, itsekäs ja itserakas. Olen myös ollut vihainen, kateellinen ja katkera. Kaikki ihmisethän on olleet pahoja ja ne jotka eivät sitä tunnusta, ovat ylpeitä ja itserakkaita ja valehtelijoita. Sitten olen kiroillut ja käyttäytynyt typerästi. Kuuluisin kadotukseen mutta usko Jeesukseen on minut vapauttanut, niin tuomiosta kuin synneistä. Mieheltä sivulliselta.
Oletko koittanut piestä itseäsi sillä kirjalla? Heureka mister hakkauspsykoosi
Ulkokultainen marmattaja eksyi paikalle.
Miksi pitäisi olla ylipäänsä kun omassa toiminnassakaan ole, mitä tulee menneisyyteen.
Tuollainen ajattelu on merkki luonnehäiriöstä, narsismi tai jokin muu vakava häiriö ehkä psykopatia.
Vain jos ennen minua tapahtanuneet asiat vaikuttavat nykytilanteessa yhä elämässäsi ja sitä kautta siis minuunkin. Fellas, what you do in life, echoes in eternity.
Ei ole sellaiseen syytä. Jokaisella meillä on oma menneisyytensä ja menneisyydessä myöskin ihmisiä ennen toista. Tai ainakin meillä vanhemmilla tapauksilla suurimmalla osalla. 😶
En ole mustasukkainen, vaan tiedän että se mitä on ollut kertoo totuutta susta. Se ei ole väärin, vaan joudun miettimään mikä on hyväksi itselleni.
Voihan visvasyylä mitä aloituksia 🤣
Kyllä jos syylät vaivaa
En todellakaan.
Niin kauan kun puhut niistä niinkuin ikävöisit niitä vielä niin kyllä 😣
Mustasukkaisuus ja huitatuksi/kiusatuksi/vainotuksi tuleminen on täysin eriasioita....tästä seuraa puhdasta vihaa,sen voi naamioda mustasukkaisuudeksi(lieventää asianhaara).
*huijatuksi.
Story is end rec. *************