Elokapinoitsijat rikkovat lakia
Anonyymi-ap
15287
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Selkeä ristiriita perustuslain ja kansainvälisten sopimusten kanssa.
https://docs.google.com/document/d/1sLld9lf8R1BlDDRv3Nofek0kr9Ob3oNehR91Y3wNitE/edit?usp=drivesdk
Kuinka Suomi voi moittia mitään muuta valtiota sopimusten rikkomisesta, jos se itse tekee samoin? Ja mitä virkaa perustuslailla on, jos sitäkään ei tarvitse noudattaa?
RupuSakkia Vihreätin, tekisivät jotain hyödyllistä, miksi vain Terrorismia ?
Punaliput liehuu, menkää töihin. Täällä huutaa arjalainen Elovenatyttö Riikka.
Miksi et kokeile työntekoa ?? Ei siihen kuole, ihan rohkeasti vaan....
Arbeit macht frei, huutaa mäkkärin maisteri.
Niin tekevät, ja ottavat itselleen valtaa yli demokraattisesti sovitun. Valtaa, jota heillä ei todellisuudessa ole. Asioita ei voi hoitaa huutoäänestyksellä. Kun jokin asia on itselle tärkeä, osallistutaan demokraattiseen prosessiin, politiikkaan.
Mielenosoitukset ovat laillisia, niissä tapahtuneet rikkomukset ei tee mielenosoituksista sinänsä laittomia.
Esim taannoiset traktorimarssit Helsinkiin sulkivat myös katuja, kun kaduille kipattiin muunmuassa sontaa, mutta nuokaan yksittäiset riehumiset ei itse mielenosoituksista tehnyt laittomia.
raamatun eva ruottalaisella sukunimellä päättää asioistasi 🤣
Eva Braun on Hallapurrien idoleita.
Suomessa on kohta satatuhatta ukrainalaista. Senkö Orpon hallitus lupasikin eikä sataatuhatta uutta työpaikkaa?
Miten persut voi hyväksyä ukrainalaispakolaiset?
Väestönvaihto menossa ja sisäministerinä persu Rantanen!
Persut hallitukseen 2015 ja oitis 35000 mamua. Puolustusvoimat kantoi saapujien matkatavaroita perussuomalaisen puolustusministerin toivottaessa mamut tervetulleiksi.
Ukrainalaisia on n.50 000 Enimmäkseen naisia ja tenavia.
Sipilän hallituksen (perskeko) maahanmuutto-ohjelman kirjoitti persut. Fakta.
Ko. koplan aikana n.90% suomalaisista köyhtyi. Fakta.
Noin 70000. Ihme, ettei persut pidä meteliä.