rajalaki eli niin kutsuttu käännytyslaki saataisiin käsiteltyä ja hyväksyttyä mahdollisimman pian

Anonyymi-ap

Suomessa on vasemmistolaisia oikeusoppineita, joiden mielestä pakolaisten ja matujen oikeus ja etu menee suomalaisten edelle. Vaikka se etuus tappaisi ja vahingoittaisi suomalaisia ja Suomea.

Mikäli rajalakia ei hyväksytä vesittämättä, niin tällöin olisi tehtävä avointen rajojen politiikkaa ja ohjattava matut kohti Euroopan sydänmaita. Suomi voisi käsitellä osan joukosta, ns parhaat päältä systeemillä.

Mikäli toimitaan avointen ovien politiikalla, niin nopeasti löytyy yhteinen sävel Euroopasta rajalakien taakse. Sadat tuhannet pakolaiset jäivät Turkkiin ja Kreikkaan, Italiaan ja Espanjaan, koska yhteinen sävel löytyi ja Eu maksaa siitä miljardeja. Kyseessä on valtiobisnes, jolla etelän vetelät rahastaa Eu:ta. Näissä maissa paskat nakataan matuista, joilla ei ole käytössään edes kela-korttia. Omia kansalaisia tuetaan tarvittaessa tulonsiirroilla, mutta ei matuja.

5

192

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mutta rajahan on kiinni.

      Pitäisikö se avata, että suomalaiset sais mennä ostamaan ryssien halpaa pensaa?

      • Anonyymi

        Se monella ottaa aivoon, halpa bensa viina ja tytöt.
        Silti ne samat äänestää persuja.
        Mutta siihen mitään vasemmistolaisuutta tarvitse että ymmärtää ettei kansainvälisen sopimuksen rikkominen ole ok tai kovin on isänmaallisuus kaukana siitä että perustuslakia rikotaan.


      • Anonyymi

        Niinhän vasemmisto vaatii.


    • Mutta miksi ihmeessä kokoomuslaisen Westmanin johtama perustuslakivaliokunta kutsui peräti 18 näitä vasemmistolaiseksi nimittämiäsi oikeusoppinutta. Eikö oikeistolaisissa ole yhtään oikeusoppinutta? On se erikoista, jos meillä ei ole oikeusoppineiden lisäksi lääkäreissäkään yhtään oikeistolaista, kun Marinin hallitus sai soten rakennetuksi. Vai miksi perustuslakivaliokunta haluaa kutsua kuultavaksi vain vasemmistolaisiksi tietämiään asiantuntijoita.

    • Anonyymi

      Eikä sanaakaan palstan aiheesta

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      71
      930
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      227
      813
    3. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      71
      771
    4. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      49
      664
    5. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      59
      568
    6. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      538
    7. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      29
      520
    8. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      46
      517
    9. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      29
      499
    10. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      35
      489
    Aihe