Onnibussin kuljettajat

Anonyymi-ap

Onnibussin kuljettajat ovat puusilmiä,ajavat laput silmillä,silmät puhelimessa tai silmät ristissä nukuksissa en minä muita syitä jatkuvalle törmäilylle löydä/keksi.

7

403

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onnibus ei ole houkutteleva työpaikka. Tämän vuoksi se joutuu palkkaamaan jokaisen potentiaalisen hakijan, ts. joilla kortti sattuu olemaan. Tähän porukkaan mahtuu sellaisia kuljettajia, joiden paikka ei ehkä olisi bussin ohjaamossa. Tämä on aiheuttanut kohuja lähes päivittäin. Tämäkin on yksi seuraus epäonnistuneesta joukkoliikennepolitiikasta, jokainen joilla on kykyjä muihin töihin, ei halua kuljettajaksi.

      • Anonyymi

        Paronit pilasivat alan maineen ja mustamaalasivat tiettyjä firmoja, eniten Onnibussia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Paronit pilasivat alan maineen ja mustamaalasivat tiettyjä firmoja, eniten Onnibussia.

        Menneet vuodet ovat osoittaneet, että mustamaalaus ei ollut aiheetonta, jos sellaista on edes tapahtunut. Joka tapauksessa Onnibussin maine on niin huono, että sen on todella vaikea löytää päteviä kuljettajia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Menneet vuodet ovat osoittaneet, että mustamaalaus ei ollut aiheetonta, jos sellaista on edes tapahtunut. Joka tapauksessa Onnibussin maine on niin huono, että sen on todella vaikea löytää päteviä kuljettajia.

        En tiedä, onko kirjoittajalle tullut ajatusvirhe ja hän on tarkoittanut AIHEELLISTA. Minun mielestäni menneet vuodet ovat selvästi osoittaneet, että skeptinen suhtautuminen Onnibussiin oli aikoinaan hyvinkin aiheellista. En yhtään ihmettele, että kyseisellä puljulla on vaikeuksia hyvien kuljettajien saamisessa.


    • Anonyymi

      Lauri pilasi alan maineen niin minkä takia kukaan vähänkään järkevä haluaisi ajamaan onnibussia.

      • Anonyymi

        Lauri on pyhä Nimi.


    • Anonyymi

      Uuraisten keisari on puusilmä?😁

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      291
      6826
    2. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      251
      6366
    3. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      44
      5714
    4. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      161
      5064
    5. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      49
      3897
    6. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      219
      3804
    7. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      143
      3519
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      14
      3210
    9. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      46
      3187
    10. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      374
      2946
    Aihe