Käyttäytyminen ja retoriikka

Anonyymi-ap

Olen aina ollut vastaan jyrkkää vasemmistolaista ajattelua. Sellaista mikä on vallalla nytkin SDPssä.

Kuitenkin, minulla on mahdollisuus muuttaa mielipiteitä. Jos vaihtoehtona on tuo perussuomalaisten käyttäytyminen ja asenne tavallista ihmistä, työssäkäyvää, eläkeläistä tai muuta tavanomaista kohtaan, niin muuta ajatukseni.

Käyttäytyminen on kuin vastoin kaikkea järkevää opittua. Arvovalinnat eivät vastaa ollenkaan tavallisen ihmisen haasteisiin. Ennemmin otan lievästi vasemmistolaisesti ajatteleva, keskustalaisen tai maltillisen kokoomuksen.

Ei perussuomalaiset ole suomalaisen ihmisen puolue, ei palkansaajan eikä eläkeläisen. Jotenkin puuttuu näkemys ja osaaminen.

0

64

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

        Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
        Ikävä
        85
        1293
      2. Millä nimellä

        kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
        Ikävä
        42
        834
      3. Haapaveden upea kurvikuningatar

        No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
        Haapavesi
        78
        807
      4. Pisa-tulokset.....

        Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
        Maailman menoa
        245
        723
      5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

        Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
        Ikävä
        35
        601
      6. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

        WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
        Ikävä
        80
        592
      7. Sinulle viestiä

        Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
        Ikävä
        46
        585
      8. 37
        532
      9. Tiedät että on

        Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
        Ikävä
        25
        522
      10. Jos ajattelit että

        Annan anteeksi niin en anna.
        Ikävä
        28
        517
      Aihe