Annan vinkin siihen ettei enää haihattele yhtään ja pääsee eteenpäin, jos on jotenkin jumissa tai muuten. Ajattele että kaivattusi elää elämää täysin onnellisena ja elää elämäänsä eteenpäin yhdessä jonkun muun kanssa ja tavoin jolla useimmat ihmiset tekevät kun ovat suhteessa rakastamansa ja valittunsa kanssa. Niin minäkin teen eli ajattelen noin, koska ei ole enää muuta keinoa tässä tukalassa tilanteessa. Nuo asiat voivat olla hyvinkin totta, joten se ei ole itsensä pettämistä ajatellessani niin.
Vastaukset 23
- Anonyymi
En halua ajatella noin..
- Anonyymi
Ehkä sulla on vielä toivoa ja hyvä niin sitten, minulla ei ole.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ehkä sulla on vielä toivoa ja hyvä niin sitten, minulla ei ole.
En tosiaan tiedä. Hän on naisen suosiossa hyvin suosittu.
- Anonyymi
Otan osaa aloittajan haihattelulle. Olet etkä muuta osaa. Surullista paskaa että ihminen on noin saamaton ja ikävöi palstalla rakastamaansa ihmistä elämäänsä. Tiedät numeroni
- Anonyymi
Kiitos että otat osaa. Sinä et voi tietää että olenko yrittänyt tehdä jotakin ja en sitten tiedä mikä on käsityksesi noin yleisestikin saamattomuudesta. Minulla ei ole enää hänen numeroansa, koska poistin ajat sitten sen tarpeettomana, toki voisin sen saada jostakin, mutta hänen numeroonsa yhteyttä ottamalla saisin vain lisää surua ja varmasti perästä haukut, joskus on älyttävä myös luovuttaa.
Aloittaja
- Anonyymi
Hei, noi sun ilmoittelut ilmeisesti ainoat hedelmät, eli popsi sanojas, use The timeworth....
"Hänen oli kuoltava Ristillä, Hän elää!"
https://m.youtube.com/watch?v=X-2yuGgp_U8- Anonyymi
Näinkö ajattelet? Olen tehnyt jo kaikki, ei tuu vain vasta kaikua....
- Anonyymi
Mulla ainakin aineenvaihdunta ollut ihan jumissa. Kuukautiskierto sekaisin. Olo on jumissa. Jotenkin sitä murehtirssa en jaksanut ajatella kaivattua.
- Anonyymi
Ei sua kukaan järkevä huoli. Olet naisten pakkaaja.
- Anonyymi
Sori. Hämmentää vaan liikaa kun ei tiedä mitä oikeasti tapahtuu. Siksi.
- Anonyymi
Tajusin tämän saman. Varattu on sama kuin red flag. Alan pikkuhiljaa unohtaa miehen.
- Anonyymi
Tiedätkö, musta tuntuu todella pahalta jos ajattelen noin. Fyysisesti tunnen sen pahana olona. Siksi en halua tietää onko hänellä joku. Tiedän että se hetki tulee oikeasti, enkä tiedä miten siihen henkisesti valmistautua. Hän on minulle tietämättään erityinen ja voimavara,muuten haastavassa elämässä. Tunteeni ovat jotain erilaista kuin ikinä ennen ketään kohtaan. /sivusta
- Anonyymi
Kirjoita vielä tuhat uutta viestiä tänne niin onnistuu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kirjoita vielä tuhat uutta viestiä tänne niin onnistuu.
En kirjoita, mutta kyllä tunteiden tunnustaminen kirjoittamalla esim. tänne helpottaa hetken.
- Anonyymi
"kaivattusi elää elämää täysin onnellisena ja elää elämäänsä eteenpäin yhdessä jonkun muun kanssa ja tavoin jolla useimmat ihmiset tekevät kun ovat suhteessa rakastamansa ja valittunsa kanssa"
Tiedän hyvin että tekee noin, jostain syystä se ei auta asiaa. - Anonyymi
Itse en enää odota mitään miehen suunnasta. Ei mitään merkkiä että olisi enää kiinnostunut, joten olen jo hylännyt koko mahdollisuuden että mitään voisi koskaan enää tule meidän välillämme.
Olen fokusoinut uuden ja täysin päinvastaisen tavallaan, vaikka yhtä hmm.. lämmin ja varmasti rakastava mies kyseessä.
Annan itselleni myös mahdollisuuden päästää irti menneestä ja tutustua ihmiseen joka on minusta kiinnostunut ja jolla on tunteita, aitoja ja todellisia juuri minua kohtaan.
Myös minä olen hyvin vahvasti kiinnostunut ja täynnä tunteita tätä miestä kohtaan.
Nyt annan itselleni luvan elää taas rakastaen koko sydämestäni. Monen, moneen vuoden yksin olon jälkeen.
Olemme molemmat myös täysin vapaita! Tunnemme ja tiedämme toisistamme sen verran ja se riittää meille.- Anonyymi
Oot ilkeä.
- Anonyymi
Tiedän, että nainen on varattu. Ymmärrän tilanteeni ja mahdollisuuteni häneen on 0. Tykkään hänestä silti. Osaan padota tunteeni sisälleni. Ei ongelmaa. Kohdatessamme minä olen täysin neutraali. Valtakunnassa kaikki hyvin!
- Anonyymi
Paitsi, että minä aistin sen silti. Yritä vaan olla neutraali, mutta ei se mitään auta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paitsi, että minä aistin sen silti. Yritä vaan olla neutraali, mutta ei se mitään auta.
Tarvittaessa osaan olla vakava ja ilmeetön. Silloin et aisti mitään positiivisia tunteita. Luulisit minun olevan vihainen ja sitä en halua. Olen siis neutraali, samanlainen, kuin aikaisemminkin.
- Anonyymi
Mä TIEDÄN, että se on noin, mutta se ei auta.
Kun rakastuu, ei se lopu yks-kaks päättämällä lopettaa itseltä tunteet! En ole päättänyt rakastua, en ole päättänyt jäädä jumittamaan. Minä vain rakastan. - Anonyymi
Tiedostan että mies on yhdessä naisensa kanssa ja minäkin mieheni kanssa. Jos elämä olisi jotenkin eri tavalla en olisi täällä. Svaippaisin tinderin tarjontaa tai harrastaisin huvikseni asioita. En tiedä mikä hänessä vetää pouleen varmaan se että on ystävällinen. Kotona sitä ei olla. Olen yrittänyt kysyä miksi haluan erota. Pohjimmiltani kyllä tiedän sen. En voi hyvin tässä suhteessa, en ole voinut 2,5 vuoteen. Hänet minä olen tuntenut vasta puoli vuotta. Ehkä meidän suhde kariutui siihen etten ole saanut olla rauhassa 5 vuoteen. Kuumeessakin pitää hoitaa lapsia vaikka toinen olisi terve. Puhuminen ei auta.
- Anonyymi
Ei toimi toi ajattelu, kaikkien muiden kohdalla voisi toimia mutta ei hänen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1231672
- 50970
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r153816Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50756- 70676
- 67626
- 53617
- 59596
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.129578Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e120544Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20510- 5488
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32488- 34487
- 50482
- 55478
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118476Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 4439
Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.137431