turhin/ärsyttävin/huonoin hahmo? Itse en oikein tiedä.
starwarsien
R2-D2
12954
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Jar Jar Binks tietenkin!
aika turha hahmo.
Jar-Jar on turha :D
Mutta eihän Jar jar ole turha! Obi ja Qui-gon eivät olisi löytäneet otoh gungaa ilman Jar jaria. He olisivat jääneet jumiin metsään pidemmäksi aikaa ja he olisivat ehkä kuolleet! Eli Jar jar ei ole turha sanan varsinaisessa merkityksessä...
Turhin hahmo on varmaan Nien Numb. Mitä muuta se muka tekee kuin höhöttää typerästi? Ei vaan, vielä turhempi on se ewok, joka onnistuu tyrmäämään itsensä kesken taistelun.
Jar-Jarissa on turhaa on hahmon vetäminen överiksi täydeksi pellehahmoksi. Kun Lucas kirjoitti Jar-Jaria, jonkun olisi pitänyt huutaa kovaan ääneen: "George! George, No!"
Darth Vader oli aikas turha, samoin kuin kaikki muutkin pahikset. Tarina olisi ollut paljon parempi ilman niitä.
Että siis kaikki olisi aina hyvin ja kaikki eläisi happy ever after...kroooohpyyyhhh.. Kuka semmosta jaksais katsoa?? Pahikset rulaa! Anakin oli leffan kantava voima. Surullinen kohtalo äijällä..
JarJar on saanut osansa lyömisestä. Kieltämättä hahmo esiintyi ep. ykkösessä ihan liikaa ja toilailu oli vähän ärsyttävää. Hahmona JarJar oli jonkinlainen Chewien koomikkoklooni, eikä tehtävässään oikein edes onnistunut.
Omasta mielestäni ylivoimaisesti turhin hahmo oli tämä kreivi Dooku. Tuntuu että osa oli kirjoitettu C Leelle eikä koko hahmoa olisi ilman häntä edes luotu. Ja tuo kreivi D nyt tuntuu ihan hölmöltä nimeltäkin, ilman Leen aiempia roolisuorituksia hahmo olisi varmasti ollut jonkun muun niminenkin. Dooku oli valittu katkaisemaan Anakinin käsi....booring. Mielestäni olisi ollut huimasti parempi ratkaisu, jos joku saagan kannalta merkityksellinen henkilö olisi tämän teon suorittanut. Olisi ollut oikeasti loistava ratkaisu jos Anakin olisi siellä valumossa joutunut katkaisemaan oman kätensä pelastaakseen Padmen, se vasta katkeroittanut olisi... Ja nyt tämä nobody-Dooku sitten vielä uhrattiin ep. kolmosen alussa tosta vaan. Täysin turha hahmo, jonka rinnalla JarJar on ihan päällikkö!
Olihan Dookulla sentään huomattavasti isompi osa koko kuviota ajatellen kun jollain Grievouksella. Joten jos unohdetaan (lähes) kaikkia ärsyttänyt binksi ja turhaa hahmoa etsitään toisesta suunnasta, on oma valintani ehdottomasti astmainen Grievous.
te ette ole ottaneet huomioon, että elokuvassa ei näytetä kaikkea, vaan ne tärkeimmät ja parhaimmat kohtaukset. Kirjoissa Dookulla kuten myös Grieviouksella on hyvinkin suuri rooli. Btw ei se Grievious ollu mikään astmanen vaan sillä oli sotavamma, jonka Mace lahjotti sille :)
Minusta nimenomaan droidien hyökkäys Coruscantiin on niitä parhaita paloja joita elokuvassa EI näytetty. Grievouksen köhimisessä leffassa ei ole mitään järkeä jos ei ole nähnyt mitä Windu sille teki. Onneksi on sentään Clone Wars.
Turhimmat hahmot ovat Greviuksen henkivartijat.