Kaupungin yhteistyökumppani Ramboll, on ollut mukana aiheuttamassa Mikkelin veronmaksajille miljoonaluokan kulut.
Vesilaitos/Mikkelin kaupunki asianajajineen on nyt mitä on ammattitaidon suhteen, mutta Rambollin luulisi olevan ammattilainen, ainakin palvelujen hinnasta päätellen.
Vieläkö kaupunki käyttää kyseisen yrityksen palveluja ja jos käyttää, niin miksi ? Myöskin kaupungin käyttämät asianajopalvelut on syytä miettiä uudelleen.
Tätä menoa meiltä loppuu rahat, jos ei vielä ole loppuneet.
Mikkelin Kaupunki
13
482
Vastaukset
- Anonyymi
Joo. Ja vanhoja juttuja huutelet.
- Anonyymi
Kaupungilla on täysi luottamus rampolliin ja vesilaotoksella. Turkki ja rampoll saattaa olla kavereita?
- Anonyymi
No mutta , tarkoitushan on imuroida kaupungin fyrkat tuttavien taskuihin . Se jos mikä tuo tulevaisuuden turvaa .
- Anonyymi
Onko se peteus suana moskovasta tekstaria mitä nyt pittee tehjä?
- Anonyymi
Rahat on jo loppuneet ja tuhkatkin viety pesästä!
Mikkeliä vuosikausia ellei peräti vuosikymmeniä johtaneet päättäjät ovat saaneet talouden konkurssin partaalle ja myyneet viimeisenkin omaisuuden!
Tästä hävityksestä pitäisi joutua henkilökohtaisesti edesvastuuseen, se olisi oikeus ja kohtuus!! - Anonyymi
Vähenee, muttei lopu
- Anonyymi
Syö vähemmän
Liiku enemmän
Kyllä se läski lopulta katoaa.
- Anonyymi
Joo. Joka vanhoja muistelee niin sitä tikulla silemään. Irma- tädin motto.
- Anonyymi
Nykyinen kaupunginjohtaja o kyl....nätisti sanottuna,,,
ihan pihalla kaikesta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nykyinen kaupunginjohtaja o kyl....nätisti sanottuna,,,
ihan pihalla kaikesta.Tullut teikäläiseen, siitä se johtuu. Se kun kuvastaa mikkeliläisiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tullut teikäläiseen, siitä se johtuu. Se kun kuvastaa mikkeliläisiä.
Onneks et ole Mikkeliläinen, mutta täällä silti koitat viisastella. ;)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onneks et ole Mikkeliläinen, mutta täällä silti koitat viisastella. ;)
Valitettavasti jyuri näin. Olen vain muka mikkeliläinen (kirjoitetaan pienellä) eli juvalla asun suurimman osan vuodesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Valitettavasti jyuri näin. Olen vain muka mikkeliläinen (kirjoitetaan pienellä) eli juvalla asun suurimman osan vuodesta.
Me Mikkeliläiset kirjoitamme isolla!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2434629Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii763065- 472473
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451777- 281753
- 801456
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘851285PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden143965- 69948
Sellainen tunne sydämessä
Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,86894