Tuulivoimasta pitää aloittaa

Mittava keskustelu. Kunnan varat hupenevat, eikä väestön väheneminen sitä helpota. Otetaan Hyrynsalmesta mallia ja laitetaan rupelit pyörimään vaaroille.
6223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

..että verovaroista kustannetaan ulkomaalaisille pääomasijoittajille myllyjen rakentamisesta ja sitten ostamme heiltä "ekologista sähköä" pörssihintaan ?
No sillähän ne finanssit sitten paranevat ...

Äänestä
  • Ja vielä purkukustannukset päälle.

    Äänestä

Lopeta tuo itkeminen

Äänestä
  • Niinpä! Tekoja, ei itkua.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Niinpä! Tekoja, ei itkua.

    Tekoitkuja.

    Äänestä

  • Heti jos sinä lopetat vehkeesi nypläämisen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mittava keskustelu. Kunnan varat hupenevat, eikä väestön väheneminen sitä helpota. Otetaan Hyrynsalmesta mallia ja laitetaan rupelit pyörimään vaaroille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu