Kestot n,2 vrk -5 vrk.On bisopropol ja lixiana lääkitys.Sydän ultra otettu.Sydän kuulemma terve.Aina alkaa yöllä.Levossa ei huomaa mitään mutta rasittaa kroppaa ei jaksa.Rytmin siirtoon en ole kysynyt .Kardiologi sanoi että ei se elämää lyhennä.Kun ei ole flimmeri päällä olen aivan terve mies.Reilu 67 v.Onko kellä vastaavaa.
Eteisvärinää ollut vajaa vuoden,n.6 kertaa.
3
463
Vastaukset
- Anonyymi
Flimmeri on toiseksi paras rytmi.
Bisoprolol ehkäisee eteisvärinäkohtauksia, joten se on hyvin hyödyllinen. Lixianaa en tunne, olisiko verenohennuslääke, sillä sellainen on tarpeen verihyytymien ehkäisyyn eteisvärinäkohtauksissa.
Pitkään jatkunut eteisvärinä ei pysy pois rytminsiirrolla, vaan palaa pian. Voihan sitä tietysti kysyä, olisiko siitä siulle apua.
Hyvä että sydän on todettu terveeksi. Kyllä se flimmerit kestää, vaikka jaksaminen on kohtauksen aikana heikompaa. - Anonyymi
Varmin tapa saada rytmihäiriöitä on tissutella pikkasen alkomahoolia. Jotkut saa siitä todella herkästi rytmihäiriöitä.
- Anonyymi
Kyllä flimmeri tulee ilman alkoholiakin. Ihan turhaa leimata eteisvärinäpotilaita juopoiksi koska se ei pidä paikkaansa . Monilla on perimää takana kuten itsellänkin ja päihteitä en ole käyttänyt vuosiin. Aivan sama kuin astmaatikkoja aina ensimmäisenä epäillään tupakoijiksi.
Flimmeri voi tulla jopa liiasta valvomisesta kun esim.tekee kolmivuorotyötä niin unet jää välillä heikoille.
Itsellä esiintyy sekä flimmeriä että flutteria, viimeksi sydänkäyrässä flutteri ja joka tuntuu nukkumaan menessä lepatuksena ja siksi sitä kutsutaankin eteislepatukseksi. Todella äärimmäisen häiritsevää ja inhottavaa. Ja unen karkoittavaa todellakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1115317Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖493412Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle923272Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku403166- 811857
450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1271605Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.411580Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt311566Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1381264- 161169