Täällä mökillä ajatukset ovat keveitä

🥰☁🌻kuin makkarin ikkunasta näkyvät poutapilvet. Mietin tässä, että suhtautuisin uteliaalla hyväntahtoisuudella hänen pinttyneisiin tapoihinsa. Mitään ei tarvitsisi minun takiani muuttaa. Paitsi pizzan syönnissä, kun mulle pitää jättää reunat🍕

6

263

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Luonnon helmassa ja maaseudulla mieli lepää. Urbanisaation myötä maaseudulla on paljon kiinteistöjä odottamassa ottajaansa. Minun itsenikin kannattaisi muuttaa jonnekin muualle ihmisvilinän keskeltä. Trooppinen autiosaari pienen yhteisön kanssa tekisi gutaa.

      • Miksihän sanotaan juuri luonnon helmassa? Miten se hameenhelma siihen liittyy? Täällä maalla huomaa miten puhdas ilma voi olla kaupungin katkujen jälkeen. Kaupassakin tuoksuu vain rehellinen työväen hiki, eikä maahanmuuttajien pyörryttävät liian vahvat hajusteet.

        Enivei kauppareissulla oli tosi söpö kauris pienokaisineen läheisellä pellolla syömässä heinää. Emo seurasi silmä tarkkana mua, etten vaan hänen vasojaan häiritse. Sitten näkyi vielä kolme kurkea. Pikkulintuihin tottuneelle kurjet olivat vaikuttava näky.

        Autiosaari kuulostaa houkuttelevalta, mutta mulla se voisi olla ennemmin pohjoisessa kuin tropiikissa. Enkä talven kylmyydessä ja pimeydessä haluaisi siellä olla.


    • Anonyymi

      Pelleukon pohdintoja vol. 4567 🤡💩

      • Aika lyhyt tuo pohdintasi!


      • Anonyymi
        lounas.ajatus kirjoitti:

        Aika lyhyt tuo pohdintasi!

        Sua idioottia pelleukkoa se tarkoitti, vaikket sitä(kään) tajua 😂😂😂


      • Anonyymi kirjoitti:

        Sua idioottia pelleukkoa se tarkoitti, vaikket sitä(kään) tajua 😂😂😂

        Miten voin älytä kirjoituksen tarkoittavan mua, kun olen nainen? Sulla näyttää olevan joku puutos aivokapasiteetissa kun nimittelet naista ukoksi!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Raimo laamanen

      Onko Raimo siirtynyt yläkerran orkesteriin ? Jos on niin jaksamista Seijalle.
      Puolanka
      23
      3203
    2. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      198
      2893
    3. Sanna Marin veti posket lommolla röökiä Ruisrockissa

      Tai ainakin röökin näköistä, liekö itse käärittyä 🫢
      Kotimaiset julkkisjuorut
      171
      1911
    4. Antin piti riuhtoa Sofia irti pojankIopista

      Oli festivaaleilla Iiimautunut johonkin jätkään, niin Antin piti käydä irroittamassa täti ja pelastamassa poikanen. Pah
      Maailman menoa
      258
      1534
    5. Aloitko pelätä siis

      Että otan suhun oikeasti yhteyttä
      Ikävä
      111
      1305
    6. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      48
      1201
    7. Olet ollut aika törkeä minua kohtaan

      Sillä tavalla ovelasti, ettei mitään "todisteita" ole mistään. Eli niin kuin, että mitään et ole tehnyt, mutta toisaalta
      Ikävä
      46
      1057
    8. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      155
      1031
    9. Saisipa sitä palata ajassa taaksepäin

      maailmaan jossa oli vielä edes joku järki tallella ja ajatus takana. Sain myös suunnatonta iloa erään henkilön näkemises
      Ikävä
      33
      960
    10. Voi ei kuvitteletkohan sä

      Nyt etten ookaan susta kiinnostunut 😿😿 ethän ajattele niin 🥺
      Ikävä
      43
      834
    Aihe