Ei ole minkäälaista

kiinnostusta ruveta siivoojaksi ja ns. kodin hengettäreksi kenellekään! Tulee paha olo kun edes ajattelee tekevänsä sellaista työtä!
1162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mul on pölyä täällä kämpässä odottamassa ottajaansa. Olisihan siitä hyötyä jos saisi jonkun hoitamaan kodin askareita. 50-50 %, tai sen mukaan kuinka ehtii. Jos toinen on esim. työttömänä niin nakkihommat vyöryvät hänelle, tai ainakin yli puolet niistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

kiinnostusta ruveta siivoojaksi ja ns. kodin hengettäreksi kenellekään! Tulee paha olo kun edes ajattelee tekevänsä sellaista työtä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu