Liin huutonauru vaihtuu itkuksi?

https://www.uusisuomi.fi/uutiset/us/7c9380af-b107-4f5f-8898-9955a252278b?ref=ampparit:a3d5

Euroopan parlamentin voimasuhteet ovat kovassa myllerryksessä, kun Marine Le Pen toteuttaa suunnitelmaansa. Kyseessä on reaktio Ranskan vaaleihin, joissa Le Penin puolueelta jäi kärkipaikka saamatta.

Taktinen veto taktiseen äänestämiseen
4246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Venäjä on oikein suuttunut Ranskan manibulaatiosta vaaleihin. Mutta se mikä väkivalloin ja vääryydellä nyt tukahdutetaan, se nousee kansan tahdosta vielä vahvempana. Ja silloin ei vältytä selkkauksilta.

Äänestä

Miten tämä nyt liittyy Vasemmistoon? Sen ymmärtää kyllä, että kun vasemmisto pärjää, se lisää Euroopan yhtenäisyyttä. Kun sekä äärioikeisto, että Putin haluavat että Eurooppa olisi hajanainen ja riitaisa, se tietysti vituttaa Putinia ja samalla äärioikeistoa.

Mitä pienempi on äärioikeisto, sitä parempi Euroopalle.

Nyt näemme tämän ihan käytönnössä kun menossa on kansan harjoittaminen rikkaisiin ja köyhiin.

Tyypillinen esimerkki on verotus ja erilaiset hyvä veli järjestelyt, kuten se, että hallitus kaatoi Yksityisten terveysjättien syliin 500 miljoonaa (0,5 miljardia). Heti nostivat nämä jätit vastaanottomaksuja, joten raha menee ulkomaille omistajille. Aivan kuin ei meillä rikkaat saisi hoitoa ilmankin?

Äänestä

Puaah hah hah haaa!

Li Andersson ennen kuin sai laukun purettua nousi EU valiokunnan johtajaksi.

Mitä tekee Tynkky? Etsii vessaa. Miettii miten Hakkarainen vietti aikaa Hondurasissa, niin miksei myös hän?

Miten Persut voivat olla näin saatanan tyhmiä!!!

Äänestä
  • Li andersdon
    Allah on suuri

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.uusisuomi.fi/uutiset/us/7c9380af-b107-4f5f-8898-9955a252278b?ref=ampparit:a3d5

Euroopan parlamentin voimasuhteet ovat kovassa myllerryksessä, kun Marine Le Pen toteuttaa suunnitelmaansa. Kyseessä on reaktio Ranskan vaaleihin, joissa Le Penin puolueelta jäi kärkipaikka saamatta.

Taktinen veto taktiseen äänestämiseen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu