Oulun Liisa Jaakonsaari

Kehui joku vuosi sitten Kalevassa ,kuinka ihania ihmisiä Venäläiset on. Nyt Venäläiset pommitti lastensairaalaa Ukrainanan Kiovassa. Vieläkö Jaakonsaaren Liisa on sitä mieltä,että Venäläiset on ihania ihmisiä,vai onko takki käännetty?
9326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kaikki Venäläiset eivät ole äärioikeistoa kuten eivät kaikki Israelilaisetkaan.Putin ja Netanjahu ovat molemmat.

Äänestä
  • Putin on saanut kommunistisen kasvatuksen ja on ollut kommunistinen agentti. Putin suree kun kommunistinen Neuvostoliitto hajosi.

    Äänestä

Epärehellisessä maailmas vaikee sanoa kuka pommitti ja ketä kun sodassa myös vastapuoli valehtelee ja kyseessä kaksi läpeensä korruption syövyttämää läpee.

Äänestä

Lastensairaalan pommittaminen oli osa mustamaalauskampanjaa,jonka takana ovat CIA ja Mossad.

Äänestä

Hfgkhbdl

Äänestä

Liisahan on innoissaan! Depopulaatio etenee täysin maailman todellisten johtajien suunnitelmien mukaan: tuetaan valikoivasti sitä osapuolta, joka on häviämässä teurastuksen. Tavoitteena maksimaalinen depopulaatio.
Lue tarkemmin Siionin Viisaitten Pöytäkirjoista, löytyy netistä.

Äänestä

Juuri tuon Liisan kaltaisin ovat sosdemit aina olleet ja ovat edelleen. Tosin tässä tilanteessa peittelevät milipiteietään ja jopa valehtelevat olevansa ei mieltä.

Äänestä

Kaasuputketkin ne ukrainan hemmot räjäytti ja muita syytti? Panettelu on vakava asia. Tehdä itse ja vielä syyttää muita. Kaksi pahaa tekoa samassa.

Äänestä

Halla-ahon aikan persu olivat EU:ssa venäjämielisten porukassa. Viekäkin kehuvat Orbania,

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kehui joku vuosi sitten Kalevassa ,kuinka ihania ihmisiä Venäläiset on. Nyt Venäläiset pommitti lastensairaalaa Ukrainanan Kiovassa. Vieläkö Jaakonsaaren Liisa on sitä mieltä,että Venäläiset on ihania ihmisiä,vai onko takki käännetty?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu