Tien viereisestä ojasta kuuluu naapurin persun kuorsaus. Tainnut juoda itsensä taas tiedottomaksi. Ihan kuin sika röhkisi.
Meidän nelivuotias vei avatun kaljapullon ja sillivoileivän nenän alle, jolloin persun suu alkoi vähän napsamaan. Hän ei kuitenkaan herännyt.
Onko teillä neuvoja persun herättämiseksi?
Miten persun saa hereille?
20
295
Vastaukset
- Anonyymi
Varmin tapa herättää persu ja saada hänet pois paikalta on karjaista sana: VASTUU!
- Anonyymi
Hyppäsi Orpon leikkurihallitukseen ja vielä kusisimman salkun ottaen (valtiovarainministerin) vihervassarien ja kepujen paetessa vastuita oppositioon keskisormea näyttäen hallitusneuvotteluissa. Jättäen Orpon kumppaneineen siivoilemaan omia jälkiään. Tehden naurettavimmillaan välikysymyksiä asioista jotka itse loivat huulipunassa.
- Anonyymi
Olisko kuitenkin kepulainen joka siellä röhkii,esim Lintilä?
- Anonyymi
Miten mersun saa käyntiin? Kääntämällä virta-avainta. Pätee varmaan persuunkin.
- Anonyymi
Persun avaimeksi käy puinen jytkytappi?
- Anonyymi
Persun saa hereille asettamalla nenän eteen saippuan. Silloin persu juoksee karkuun kiljuen kuin pistetty sika.
- Anonyymi
Persun saa liikkeelle myös sanomalla, että "Työttömyyskortistosta soitettiin. Olisi töitä tarjolla". Sillon persu lähtee vaikka karapulassa paikalta niin, että sippulat vinkuu.
- Anonyymi
Kilju voisi tepsiä kaljaa paremmin. Vaan minulla on keino millä yksi ihminen saa lopetettua isommankin persujoukon rötöstelyn, ja ihan hetkessä. Ei tarvitse muuta kuin huutaa isoon ääneen "Katso, tuolla on maahanmuuttaja" ja persut lähtevät oitis jahtaamaan olematonta.
- Anonyymi
Miten saa hurjasti tappelevan persuköörin karkoitettua torilta viidessä sekunnissa?
Ottaa hatun päästä ja sanoo: Nyt kerätään kolehtia maahanmuuttajille. - Anonyymi
Tolkun ihmiset heräävät kotisänkyssään. Persut useimmiten pahnoilla?
- Anonyymi
Tarkoitit varmaan ap että sinä olet 4 vuotiaan tasolla?
- Anonyymi
Nosta housut ylös ja kömmi sen persun alta pois eiköhän se siihen herää kun hoito pyrkii karkuun kesken kaiken?
- Anonyymi
Ei ole mikään ruudinkeksijä tämä sinimustaluotsi joka sensuurillaan tekee aina enemmän kuin selväksi kuinka edustaa persuista pihalle potkittuja persuja vainoavia rotuopin julistajia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole mikään ruudinkeksijä tämä sinimustaluotsi joka sensuurillaan tekee aina enemmän kuin selväksi kuinka edustaa persuista pihalle potkittuja persuja vainoavia rotuopin julistajia.
Vaan sinä olet selkeä persu täysin epäjohdonmukaisilla teksteilläsi.
- Anonyymi
Aloittaja taitaa kertoa elämänkertomustaan? Kerro toki lisää.
- Anonyymi
DEMARI HEREILLE ??
AVATTU TENTTUPULLO NENÄN ALLE ?
NUUUUUH.
HAHHAHHAAA.
JA POOOIS - Anonyymi
Taatusti herää kun sanoo, että kepu on kärjessä uudessa gallupissa.
- Anonyymi
Miksi persu pitäisi saada hereille? Nimittäin nukkuessaan persusta on vähiten harmia.
- Anonyymi
Asiaa.
- Anonyymi
persut sentään nukkuu sinun ap itkiessä yötkin somessa persujen perään kun persumörkö sänkysi alla saa sinut näkemään persupainajaisia ja kastelemaan vuoteesi..
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain607492Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232916- 1421766
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651649Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151458Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671394- 1301134
- 73827
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 51707