Moottoripyöräkerholeikit vei sitten 4 vuodeksi vankilaan. Hei hei.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/44350029-df0c-45d3-a011-8a581a774007
Yksi suomen suurimmista huume keisseistä, jossa iisalmelainen tekijä.
Fidalgo tattoon yrittäjälle huumetuomio
20
2250
Vastaukset
- Anonyymi
Iisalmen kaupunki vuokrannut tatuoijalle liiketilan linja-autoasemalta.
- Anonyymi
Tuliko mömmöt onni-bussilla Iisalmeen?
- Anonyymi
Nii-in…. Kiva ois kuulla kaupungin kommentti asiaan
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nii-in…. Kiva ois kuulla kaupungin kommentti asiaan
Kaupunki ei varmaankaan ole tiennyt sivubisneksistä tilan vuokratessaan. Ja mikäli yritys on maksanut/maksaa vuokrat asianmukaisesti, ei vankeustuomio taida olla peruste vuokrasopimuksen irtisanomiseen, mikäli tilassa ei ole harjoitettu rikollista toimintaa. Perseestähän se on, mutta jos vuokrasopimuksen ehdot on täytetty, niin ei taida muutakaan pystyä tekemään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuliko mömmöt onni-bussilla Iisalmeen?
Hellokitty repussa tuli
- Anonyymi
Sitä joutuu nyt saippuaa noukkimaan jonkun aikaa.
- Anonyymi
Mäntypistiäis soopaapa.
- Anonyymi
Ihan oikein.
- Anonyymi
Juu näin tämän pitikin mennä. Onneks sai tuomion.
- Anonyymi
Minähän olen sanonut että menkee mielummin vaikka sakke papalle ottamaan leimanne tai ajakaa kuopioon. Ite ainakin arvostan rehellisiä, luotettavia yrittäjiä enkä mitään piripäitä jotka diilaa alaikäisillekin.
Chris on yks vitun pelle, joka ei kyllä ansaitsisi yhtään maksavaa asiakasta.- Anonyymi
Kuopiosta löytyy monta ammattitaitoista tatuoijaa sen kokoiseen kylään nähden.
- Anonyymi
Ja porukka jaksaa ihmetellä mistä iisalmen nuoriso saa nappinsa… aika monesti nähnyt nuoria jätkiä fidalgon ovella linja auto asema laiturin puolella kuin jonossa konsanaan. Ja ei. Eivät olleet jonottamassa tatuointeja.
- Anonyymi
Homo se on
- Anonyymi
Sillä on tai varmaan kohta oli, todella hyvännäköinen nuori mimmi
- Anonyymi
Oulun käräjäoikeudessa tullut uutta tuomiota Fidalgo tattoo miehelle.
- Anonyymi
???
- Anonyymi
No kerro lissää kerta tiedät? Käsittääkseni hänellä on vanha tuomio Oulusta, kun aikoinaan siellä tatuoi ja asusteli
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No kerro lissää kerta tiedät? Käsittääkseni hänellä on vanha tuomio Oulusta, kun aikoinaan siellä tatuoi ja asusteli
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos tästä.
Oonkin kuullut jo ajat sitten että alaikäisiin sekaantunut, mutta tosi hyvä että sai tästä tuomion vaikkakin nyt viiveellä. Helvetin hienoa :) Tämmösiä hienoja yrittäjiä meillä täällä ihmeiden Iisalmessa.
- Anonyymi
Ihmeiden iisalmi :) :)
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2083336Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2401673Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus971523- 921419
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461354Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1601286Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121218Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231039Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89952Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.55882