🤗❤☕ että ikävöijällä on krooninen halipula.
P.S. Loogista on sekin, että retkisuihku löytyi kotoa koiranruokakassista. Se on nyt latauksessa täällä mökillä.
The Monkees - I'm a Believer
https://youtu.be/5tpxXDILZHs
Onhan se sanomattakin selvää
7
180
Vastaukset
- Anonyymi
Mutta mistä löytyy sähköinen koulutuspanta? Olen etsinyt sitä. Onko vinkkejä?
Suomessa koirien koulutus on huipputasoa. Tänne tuli juuri 18:sta maasta pommikoiria koulutukseen. Koulutus perustuu palkitsemiseen.Koirat tekevät mieluusti tehtäviä kun tietävät saavansa palkinnon. Joko namin tai leikkiä luonteesta riippuen. Naksutinkoulutuksella saadaan myös hyviä tuloksia.
Sähköisiä koulutuspantoja ei Suomessa käytetä.- Anonyymi
Luovu koirasta jos et viitsi antaa Koiralle aikaasi.
- Anonyymi
lounas.ajatus kirjoitti:
Suomessa koirien koulutus on huipputasoa. Tänne tuli juuri 18:sta maasta pommikoiria koulutukseen. Koulutus perustuu palkitsemiseen.Koirat tekevät mieluusti tehtäviä kun tietävät saavansa palkinnon. Joko namin tai leikkiä luonteesta riippuen. Naksutinkoulutuksella saadaan myös hyviä tuloksia.
Sähköisiä koulutuspantoja ei Suomessa käytetä.Hyvin neuvottu.
Anonyymi kirjoitti:
Luovu koirasta jos et viitsi antaa Koiralle aikaasi.
Jospa hän tarkoitti sitä pantaa itselleen 😅
- Anonyymi
En mä halua enää tollaista elämää
Nyt istun vaatteet päällä jalassaunalla kun tää on ainoa varjopaikka pihalla. Pitää vähän hengähtää kun pilkoin parikymmentä vuotta vanhoja pöllejä saunan padan alle. Ajattelin valaista miten löysin retkisuihkun kestokassista missä oli koiran nappulat. Ei se helppoa ollut kun ensin kolusin kaikki muut paikat kellarikomeroa myöten. Lienen syksyllä miettinyt liikaa ikäväni kohdetta mökiltä palatessani ja ajatuksissani sen suihkun sinne laittanut.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4129046Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1883610- 202053
- 821270
- 271105
- 751090
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta661082Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss791065- 551033
- 66972