kertokaapa...

gdfan

Niin, kun mulla ei tässä aamulla ole muutakaan puhaa, kun kaikki nukkuu, ni ajattelin tulla tänne. No mutta: Montako Green Dayn levyä teillä on? olis nimittäin kiva tietää. Mulla itsellä on kaikki :)
Ja mitä mieltä olette 1039/ Smoothed Out Slappy Hoursista ja Kerplumkista?

10

444

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sharkporn

      ...kaikki muut cd:t paitsi Insomniac & International Superhits. Ja tykkään tosi paljon 1,039/SoSH & Kerplunk levyistä.

    • Punk-Rock

      no mulla on vasta 5..
      American idiot, Insomniac, International Superhits!, Warning ja Dookie

      ja kaikki ihan aitoja :)

      hankin niitä kokoajan lisää :D

      ja kaikki levyt on tosi hyvii!!

    • risupää

      ja ihka aitoina!!!

    • Haushinka

      Mulla on kaikki levyt, paitsi Shenanigans.

      39/Smooth on mun mielestä ihan hyvä levy. Siinä on vaan se huono puoli, että monet biisit on aika saman kuulosia, mutta ei se mua kyllä niinkään haittaa.

      Ja Kerplunk puolestaan on lähes parasta Green Daytä :)

    • gdfan

      auh, kädessä 2 vesikelloa ja kaikkialla varmaan 20 hyttysen ja paarman pistosta. olin pihalla puutarhatöissä. ei voisi loma paremmin alkaa. no mut kumminkin:

      mäkin pidän 1039/SOSH ja Kerplunkista. Ne on hyvii!

      ääk, nyt joudun takas puutarhahommii...

    • Sally.

      Shenanigans ja International Superhits, joskin tilaan nekin pian. Mulla on American Idiotin special edition - Behind The Scenes. Eipä siinä perusversioon muuta eroa oo, ku että specialissa on mukana DVD(jossa on Holidayn ja BOBD:in videot miten ne tehtiin).

      1039/S.O.S.H. ja Kerplunk on ihan hyviä, joskin pidän enemmän 1039/S.O.S.H:ista.

    • Jepari

      Mulla on Dookiesta kaikki levyt eteenpäin paitsi Shenanigans, eli mulla on viisi levyä. Ja Nimrod on paras. Niitten lisäks mulla on koneella jotain irrallisia biisejä, mitä oon netistä hakenut.. Ha Ha You're Dead on ihan legenda =D Ja ekan kerran kun kuulin DUI:n, niin säikähdin ihan pirusti... on muuten outo biisi... (Olin aiemmin kuullut Offspringin DUI:n ja aattelin sen olevan joku coveri siitä tai feikki- Green Daytä tai jotain, mutta ei kyllä ihan ollut ainakaan cover x/)

    • American idiot

      Siis tietty kaikki, american idiotissa nimmarit, alkuperäisinä(ei poltettuja)

      • risupää

        mistä sä ne nimmarit siihen sait??! itekkö näit ne vai jostai netistä vai mistä?!?


      • pensasvilistäjä
        risupää kirjoitti:

        mistä sä ne nimmarit siihen sait??! itekkö näit ne vai jostai netistä vai mistä?!?

        Ei vielä yhtään aitoa, koneella kaikki muut paitsi Shenanigans ja SOSH:lta puuttuu jonkun verran biisejä.
        Kesätöistä kun pääsen, ostan kyllä levyjä.

        SOSH ja Kerplunk on tosi hyviä levyjä tietysti molemmat, ne vaan kuuluu vähän huonolaatusemmin jostain syystä :P

        Paras levy on mun mielestä varmaan Imsomniac ^^


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45339
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11223
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      207
      10873
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9701
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8518
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6501
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3210
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2212
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      36
      1602
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1500
    Aihe