Diesel Avensis viedään käsistä

Suomessa myytävissä autoissa on diesel palannut suosioon. Tai ainakaan niitä ei ei ole myynnissä. Esim. Avensis 2012 tai uudempi on myynnissä 137 bensakoneella ja vain 24 dieseliä. Siis koko Suomessa 24 kpl!!! (lähde Autotalli.com 17.7.2024)
6249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

No kylläpä viedään. Miksi ostaa asiallinen, tyylikäs eurooppalainen kun voi maksaa vähän enemmän ja ostaa ruostuvan aven jossa korkkaava D4D?

Äänestä

sojota

Äänestä

Niistä kaikista on korvannut jo kansi ja ne on paalattu. Liian kallis remontti vanhaan autoon.

Äänestä
  • Myös BMWn dieselkoneessa?

    Äänestä

Fossiili Tojota avensikset viedään suoraan paaliin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomessa myytävissä autoissa on diesel palannut suosioon. Tai ainakaan niitä ei ei ole myynnissä. Esim. Avensis 2012 tai uudempi on myynnissä 137 bensakoneella ja vain 24 dieseliä. Siis koko Suomessa 24 kpl!!! (lähde Autotalli.com 17.7.2024)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu