Isänmaan vastaisista mielipiteistä tulee voida rangaista sekä puolustusvoimien henkilökuntaa että reserviläisiä.
Sopivia rangaistusmuotoja ovat ylimääräiset kertausharjoitukset ilman ylennyksiä ja sotilasarvon alentaminen.
Sopivia rangaistusmuotoja ovat ylimääräiset kertausharjoitukset ilman ylennyksiä ja sotilasarvon alentaminen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Ei siis koske Halla-ahoa.
:)
EI TIETENKÄÄN, hän on meidän miehiä.
Halla-Aho voisi menettää mestarin arvon.
Halla-ahon sivarimestarin arvoa ei tulla viemään koskaan!
Teidän miehiä, vakoojilta kansalaisluottamus pois, kuten tarjaltakin, ei sillä edes ole sotilasarvoa.
https://yle.fi/a/74-20008168
Jahas, se on pelle persukin äitynyt ilmaisemaan näkemyksiään.
Sanoo gupta, trollikenraali.
Vornanen treenaa vapaa-ajalla väijymistä kuin aito partosaani.
Vasut käyttää putinin oppeja yötä-päivää.
https://yle.fi/a/74-20073695
Vornasta ei tulla rankaisemaan, mikä sinua vituttaakin. Voit liityä petturi-Purran joukkoihin, mutta varo ettet tule eroitetuksi!
Samalla tavalla kuin hallapersut pesivät kätensä soinipersujen tekemisistä, myös vornapersut pesevät kätensä purrapersujen tekemisistä.
Vasut haki ja vastuu koko kansalle, se sitä vasuvastuuta ?
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/toisestakin-al-holin-leirilla-olleesta-suomalaisnaisesta-kaynnissa-rikostutkinta/8971840#gs.c1jk09
Tietääkö äitisi, missä lorvailet päivät pitkät töiden hakemisen sijasta?
Ei kuulu sinulle eikä äiskälle tippaakaan missä päiväni lorvailen. No sen verran voin kertoa että Kelan toimistolla menee pari tuntia että heilahtaa, ja sossussa samaten. Loppupäivän istun kadun varrella kerjäämässä turpaani siinä usein onnistuen. Ja ilta hulahtaa huoltoaseman baarissa kaljaa lipittäen kuunnellen muiden kaltaisteni kielteisiä näkökantoja maahanmuutosta.
Sinun äitisi antoi alennusta ja vieläpä ilman kumia.
Huonosti feikattu kommentti. Oikeastaan olet vassari ja nautit jamalin vehkeestä joka yö.
Totta. Kaikilta persuilta pitäisi ottaa sotilasarvot pois. Sen verran he tekevät hallaa Suomelle.
Guptaa ei voi rangaista- totaalikieltäytyjänä hänellä ei ole sotilasarvoa.
Vasemmistolla on raju kakkahätä. Poru ja vinkuminen on massiivista pikku kommareilla🙃😃
Persulta ei tuon kummempaa kommentointia voi odottaakaan. Kakkahätä, poru ja vinkuminen ovat ainoat asiat jotka mieltään vaivaavat. Ihan vinkkinä, kakkahätä helpottaa kun menet wc-istuimelle istumaan ja ponnistat oikein kovasti. Muista pyyhkiä tuhrut sen jälkeen sillä tarkoitukseen olevalla paperilla, ei siis sormiisi kuten tapanasi on. Ja ennen kaikkea, siitä wc-istuimesta ei ole tarkoitus juoda !
Jopas nyt pikku punikki koettaa olla nohevana ja oikein välkkynä selittää kokemuspohjalta vessassa käymisen teoriaa. Onhan se jo todistettu, että kaikenmaailman erikoiset seksuaaliset toiminnot ovat aina punkin mielessä ihan koprofiliaansa myöten. Hyvä poju, saat papukaijamerkin. Toki, jätä tuo himjesi kohde - ulostepitoinen saarnaamisesi pois, se ei kiinnosta yhtään.
Vasemmistolla on raju kakkahätä. Poru ja vinkuminen on massiivista pikku kommareilla🙃😃
M.O.T
miten sen toverin käy , puhui ihan pehmeitä 🤔