Nyt tuli Brysselistä selkeä viesti. EU on huolissaan Venäjän hybridivaikuttamisesta Suomen itärajalla. Venäjä lennättää Jemenistä "pakolaisia" itärajalle. Harakka, Mäkynen, Kiuru ja muut vihervassarit eivät ole huolissaan. Lienevät hyvillään?
Itärajan huolehtijat
Anonyymi-ap
4166
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Itäisen Suomen edustajista Krista Mikkonen ei yllättänyt. Onko Putin niin vihertävä luonnonsuojelija. Että häntä vastaan ei voi äänestää?
Putin on Hitlerin veroinen luonnon tuhoaja. Ei istu Elokapina Moskovan kaduilla.
Mutta olisipa hauska nähdä kun menisivät moskovan pääkadulle istumaan ja katkaisemaan liikenteen... 😂
Saisivat konkreettisen esimerkin siitä mitä on todellinen poliisiväkivalta, jos nyt sikäläinen poliisi edes paikalle vaivautuisi, vaan antaisivat liikenteen jyrätä istujista yli.
Liisteet kerättäisiin kadunpesuautoilla ja kipattaisiin kaatopaikalle... 🤣
Siellä olisi elohöpinälle oikeaa haastetta parantaa maailmaa... 😂
Totuus ei lennätä ja se on Venäjä joka on enemmän huolissaan yhdysvaltojen hybridivaikuttamisesta rajallaan.