Kokemuksia Private LKV

Anonyymi-ap

4

2038

Äänestä

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jonkun hiukan isomman välitystoimiston kautta voi saada hiukan nopeammin kaupat syntymään. Hintaeroa myytävän asunnolle/toimiston pyyntihinnalle ei juurikaan ole, myy sitä kuka hyvånsä.

      Kovan ylitarhonnan vallitessa, isomman toimiston kautta siis saattaa löytyä ostaja hiukan nopeammin kuin pienemmän kautta. Isommille toimistoilla on korkeammat välitysprosentit, pienemmät ottavat parin prosentin provisiolla myyntiin.

      Yleensä nuo vaativat tavanomaisten (luxusaseunnoissa min 6 kk) myyntikohteiden osalta toimeksiannolle 2...3 kk sitovan sopimusajan.

      Mikäli vaikkapa epäilet tuollaista pienempää toimistoa, että heistä ei etukäteen tiedä, saavatko mitään aikaan, niin lyhennä tuota irtisanomisaikaa reilusti. Ehdota 21...30 päivän irtisanomisaikaa molemmin puolin. Silloin pääset niistä suht nopeasti eroon, jos niiden tekeminen ja saamattomuus alkaa tympiä.

      Eivät ne sitä helpolla lyhennä, tai muuta "näitä meidän standardisoituja kaavakkeita ja myyntiehtoja...".
      Mutta kilpailu on sen verran kovaa, että kyllä sieltä tullaan toimeksiantajan vaatimuksia kohden vastaan.

    • Anonyymi

      Kuluuko tälle palsatalle asunnovälitys mainokset

    • Anonyymi

      tämä yrittäjä oli aiemmin edesmenneen NH Nordicin osakas. Se firma pumpattiin tyhjiin ja ajettiin konkkaan. Aiheesta on viestiketju.

    • Anonyymi

      Olin töissä tämän yrittäjän ensimmäisessä välitystoimistossa ja neuvottelumetodit asiakkaan kanssa mitä neuvottiin käyttämään olivat niin kyseenalaisia, että en ottanut niitä koskaan itse käyttööni ja sääliksi käy asiakkaat jos ja kun sama meininki on edelleen käytössä.

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      73
      1959
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1229
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1028
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      24
      1003
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      90
      714
    6. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      115
      692
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      44
      685
    8. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      652
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      59
      645
    10. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      59
      598
    Aihe