Nielä Suomenkin aseilla !?
Onko Stub ensimmäonen, kansanmurhan hyväksynyt Presidentti Suomessa !?
38
998
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole.
Yrität valehdella, kuten aina.- Anonyymi
Puhuu kyllä Hamasin piikkiin.
- Anonyymi
Jo on uskomatonta lojaalisuutta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jo on uskomatonta lojaalisuutta.
Taitaa olla IMARTELIJA.
- Anonyymi
KERRO, KERRO KUVASTIN, KEN OLJ ENSIMMÄINEN
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taitaa olla IMARTELIJA.
ENSIMMÄINEN, JOKA ON ILIMOTTANUT SEN.
- Anonyymi
Palestiinan kansanmurha, häpeä suomelle
- Anonyymi
Kansanmurhaa tekee ihannemaasi Venäjä omilla aseillaan.
- Anonyymi
Avaaja ylittää itsensäkin typeryydellään.
- Anonyymi
Kuten sinäkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuten sinäkin.
Kumoan avaajan valeet faktoilla.
Jos olet eri mieltä, yritä kumota ne.
Onnea matkaan.
- Anonyymi
Kyllä on ....suomi on osa syyllinen ukrainan kansan murhaan aseistamallla ja sodan jatkamisella.
- Anonyymi
Suomi EI OLE Ukrainan sodan osapuoli.
Kansanmurhaa toimeenpanee yksin Venäjä, tosin epäonnistuen. - Anonyymi
Alex, missä olit, kun rauhasta puhuttiin???
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Alex, missä olit, kun rauhasta puhuttiin???
PELASIN GOLFIA ERÄÄN DIILIMIEHEN KANSSA.
- Anonyymi
Kyllä on....suomi on osasyyllinen palestiinalaisten kansanmurhaan ostamalla aseita israelilta ja näin tukien heidän sotatoimiaan.
- Anonyymi
Palestiinan sotatoimet aloitti Hamas juutalaisväestön joukkomurhalla.
Aseiden osto ei tee Suomesta osasyyllistä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Palestiinan sotatoimet aloitti Hamas juutalaisväestön joukkomurhalla.
Aseiden osto ei tee Suomesta osasyyllistä.Israelin ja Palestiinan välillä on saatava rauha mahdollisimman pian.
Kun ne jättäisivät Raamatun, Vanhan testamentin, Koraanin ja Suuran lukijat ja kannattajat pois neuvotteluista, niin rauha syntyisi vaivattomasti.
Maailmassa käydään paljon sotia vain sen takia, että ihmiset lukevat uskonnollisia kirjoja, ja tulkitsevat niitä omien etujensa puolesta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Palestiinan sotatoimet aloitti Hamas juutalaisväestön joukkomurhalla.
Aseiden osto ei tee Suomesta osasyyllistä.Kaiken terrorismin ja terrorististen tekojen Äiti on Israel jo vuodesta 1947.
Suomi on osasyyllinen Israelin suorittamaan kansanmurhaan, toistamalla ja hokemalla ainoana toimenaan; "Israelilla on oikeus puolustaa itseään ".
Toiseksi asekaupat tuon terroristin kanssa tekee meistä myös syyllisiä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Palestiinan sotatoimet aloitti Hamas juutalaisväestön joukkomurhalla.
Aseiden osto ei tee Suomesta osasyyllistä.Tso tso ! Alkaako sinun historiantuntemuksesi tuosta tapahtumasta ?
Pyyhi korvantakusesi ja mene vielä lueskelemaan historiaa uudelleen.
- Anonyymi
Siltä vaikuttaa
- Anonyymi
Stub ei arvostellut Suomen äänestyksiä YK:sa,joissa puolustettiin Yhdysvaltain veettooikeutta, joko puoltain tai tyhjää !? Paskahousu on paskahousu !?
- Anonyymi
Kurkkaa ensin omiin pöksyihisi....
- Anonyymi
kyllä on ei uskalla ilman eu:n lupaa arvostella israelia
- Anonyymi
Semmonen presi.
- Anonyymi
Stubille jo hevosetkin nauraa ja Suomi sai äänestämänsä sothullu pellen,jonka tasoista en muista !? Sellainen on,jun ei ole elämän kokemusta !?
- Anonyymi
Toivottavasti Suomelle nauretaan tästä YK:ssa, vaikka toimiikin Yhdysvaltain/ Juutlaisten alaisuudessa !?
- Anonyymi
Heikoilla jäillä ale kokeilee.
- Anonyymi
Siltä vaikuttaa.
Taavetin ritsatko pelastaa? - Anonyymi
remurit joukk
enenomurhasivat maamme maanvijelijöitä 1918 venäläisen sotavä
en aseilla ja avulla1918 - Anonyymi
Stubb on vasta toinen. C. G. Mannerheim oli ensimmäinen.
- Anonyymi
Suomen hallitus on kaapatu natsien tapaan.
Alustuksen hoiti katainen/sipilä..Marinilla luotiin kansalaisiin uskoa et ketä vaan voi päästä pääministeriksi ilman pätevyyttä, järjenhäivähdystä.
Stubbi/orpo/katainen/sipilä on suunnitellu ton meneillään olevan kuvion jo 30 vuotta sitte koulukiusaamisen jälkeisissä väkivalta/kamakiimoissaan.
Toi on kultti meininkiä..
Huijarit päässy valtaan.
Ei stubbi ole professori eikä mikään muukaan politiikan ihmelapsi vaan huijari.
Sama kuvio orpon kohdalla joka esiintyy kapteeninan ja mannerheimin elkein..
Itse tsensä nimittäneeet kuten huijareilla on tapana..
Nyt ei auta muuku katsoa vierestä kun vievät Suomen sotaan vastoin kansan tahtoa, ryöstävät valiton kassan omiin taskuihinsa..Viime joulun 50 miljoonan "joululahja" ryöstö oli vasta esimakua, noi ei lopeta ku ovat huomanneet ettei ketään mhda mitään niille. 1 onneilla vaa kriisisviestintää tarvittaaessa. Kriisiviestintä tarkoittaa yle, iltasanomat,hesari,mtv3 ym. valtion vasemmisto mediat tuuttaa vale uutisia joissa ylistetään orpoa/stubia..Purra luisteli kolmikkoon kansan äänillä, seku pääs toho huijauskoplan mukaan ja ajus mitkä massit on näppien ulottuvilla hyvin pian unohtu oman maan kansalaiset. - Anonyymi
ALE VAIKENEE.
- Anonyymi
TOISTAISEKSI
- Anonyymi
stubu on ensimmäinen presidentti joka pääsi virkaansa valheellisilla saavutuksilla ja lukemalla ainoastaan nakki ja vellin krjan ruhtinas takakannen.
- Anonyymi
onko alex suomen ensimmäinen järjestäytyneen rikollisuuden jäsen joka päässy presidentiks
https://yle.fi/a/74-20194085 - Anonyymi
TOISTAISEKSI ON
- Anonyymi
ON ON ON ON
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.633776Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j883159Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin812381Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.141630Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m701398- 981270
Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä401172Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11011Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä551005- 49993