Tilanne on nyt tälläinen:olen hieman ihastunut naispuoliseen työkaveriin .Välillä on mukava jutella hänen kanssa asioista rauhassa,mutta välillä kartamme kumpikin toistemme seuraa.Välillä vihaan häntä koska sekoitti mun sydämmen täysin ja tunnen itteni tosi alhaiseksi kun olen ihastunut varattuun naiseen.Onko teitä saman kohtalon kokeneita ihmisiä?
saako ihastua varattuun naiseen?
mies 33v
81729
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Saahan sitä. Minkä tunteille voi??
Mä voisin olla se nainen, ja musta tuntuu tosi alhaiselta ja vihaan välillä itteeni.
Jos se on molemminpuolista!
jo ihastunut, kun tänne kirjoitit.
Eihän ihastumiselle mitään voi ja mitä se sinäänsä haittaa jos se tosiaan jää vaan siihen.
Kivaa piristystähän se vaan on vaikka tuleekin ehkä syyllinen olo.
No, minkäs ihastumiselle voi.
Olen varattu nainen ja olen ihastunut ja
sitten rakastunut varattuun miesystävääni!
Ei ole tietenkään helppoa, kun ei voi
elää rakkautensa kanssa, eikä rakkauttaan
näyttää. Puhumattakaan rakkauden
täyttymyksestä!!!!
Sen verran kerron itsestäni että en ole koskaan seurustellu taikka harrastanut yhden yön suhteita.Ihastuksia on ollut monia mutta en ole voinut/osannut lähestyä naista,pelkään nolaavani itteni.Mutta ihastumista ei voi estää kukaan .Ehkäpä seuraavassa elämässä minun käy parempi onni naisten suhteen!!Ihastuminen pitää ajatukset kirkkaana kun haaveilee mitä ihastuksen kanssa voisi tehdä,mutta pettämään en aio pyytää häntä kanssani!
sen mieheltä.
kysyn vain miksei, koska varatut naisetkin litistelevät miehiä yleisesti. tiedän itse kokemuksesta, ja kun tälläinen tulee vastaan, niin et voi sanoa mitään, koska jos käsket pysyä loitolla tai et hyväksi asiaa nii olet aika munaton.
KOKEMUSTA ON TOSIAAN