Vihreät tuhosi Helsingin keskustan - Tampere porskuttaa

Anonyymi-ap

Helsingin keskusta on kuolemassa pois, kiitos vihreiden. Yksi lopettava jäätelönmyyjä syytti suoraan Anni Sinnemäkeä.

Kaikki mihin vihreät koskee, muuttuu pas*aksi. Vihreät on RKP:n ohella pahin haittapuolue mitä löytyy.

Vihreät elää punavihreässä utopiassa, ei tässä maailmassa.

28

341

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Anarkistinen elokapina edustaa vihreitä.

      • Anonyymi

        Anarkistisen elokapinan johdossa on SKP:n johtoa!
        Uudelleen rekisteröity Suomen Kommunistinen Puolue on enemmän vallankumouksellinen kuin anarkistinen porukka.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Anarkistisen elokapinan johdossa on SKP:n johtoa!
        Uudelleen rekisteröity Suomen Kommunistinen Puolue on enemmän vallankumouksellinen kuin anarkistinen porukka.

        Varmasti.


    • Anonyymi

      Helsingin ydinkeskustasta hävinnyt reilusti yli sata liikettä alle viidessä vuodessa
      Ydinkeskustasta on vuoden 2019 jälkeen hävinnyt 137 vähittäiskaupan toimipistettä, kerrotaan Helsingin seudun kauppakamarista.
      https://yle.fi/a/74-20101094

      • Anonyymi

        Kiitos vihreiden.


      • Anonyymi

        Uskomatonta.


    • Kohta vihreät voivat hommata edustavan konttorin keskeltä Helsinkiä. Tilavuokrat ovat jo nyt tuon liikennemotin takia pudonneet ja putoavat varmasti lisää.
      Onko Vihreillä tai elokapinalla ajatuksia miten saadaan korvattua nuo niin tarpeelliset valtion, kunnan ja liike-elämän menetetyt rahat? Liike-elämää vihaatte mutta valtion ja kunnan kassat ovat teille todella tärkeitä.

      • Anonyymi

        Ei niillä mitään ole.


    • Anonyymi

      Vihreät tietty ajattelee, ettei Helsingin keskustassa tarvita liikkeitä, kun siellä kalliissa asunnoissa pystyy asumaan vain rikkaita, vihreitä, jotka käyvät autoillaan Stockmannilla tai kauempana marketeissa tai tyydyttävät nälkänsä ravintoloissa. Eikä siellä keskustassa tarvita köyhempiä kuljeksimassa, pilaamassa rikkaiden ilmastoa ja imagoa.
      Tampereella kehitys ei tässä kohtaa ole vielä mennyt näin pitkälle, siellä arvostetaan ehkä vielä tavallistakin ihmistä.

      • Anonyymi

        Keskustassa asuvat pääsevät kävellen stokkalle.


      • Anonyymi

        Elitistejä ja teeskentelijöitä taitavat monet vihreät kyllä olla. Kauppatorin perinteikäs ja vuosikymmeniä paikallaan ollut nakki- ja grillikioskikin ajettiin pois parisen vuotta sitten.


    • Anonyymi

      Metsäteollisuus ym. teollisuus on ajettu eniten saastuttaviin maihin. Tämä on sitä vihreiden ilmastopolitiikkaa. Poissa silmistä, poissa mielestä. Suomessa ei kohta pysty valmistamaan eikä tuottamaan mitään. Ei ihme että työpaikat vähenee koko ajan. Mutta mitäpä vihreät välittävät, voivat rauhassa matkoilla kaduilla höpöheinää poltellen ja viiniä lipitellen kun KELA maksaa elatusavun.

      • Anonyymi

        Yrityselämä luo kuitenkin sen nettoverovarallisuuden, joilla maksetaan ne Kela-tuet. Jos yrityselämä lopetetaan loppuu myös Kela-tuet.


    • Anonyymi

      Vihreät ovat virheitä.

      • Anonyymi

        Kommujapas.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kommujapas.

        Heidän aate on natsien ja kommujen perustama muinaisessa Saksassa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kommujapas.

        Sinne päin.


    • Anonyymi

      Sehän on vasemmistoaatteen puolue. Maailman tuhoisin aate.

      • Anonyymi

        Näin on.


    • Anonyymi

      Näin on. Kuka hullu äänestää vihervassuja?

      • Anonyymi

        No hullut.


    • Anonyymi

      Ei todellakaan tässä maailmassa he elä

    • Anonyymi

      Törkeää!

    • Anonyymi

      "Helsingin keskusta on kuolemassa pois, kiitos vihreiden. Yksi lopettava jäätelönmyyjä syytti suoraan Anni Sinnemäkeä."

      Järjestihän Sinnetänne kaverilleen Pill. Vihtalalle rakennusluvan.

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008049038.html

    • Anonyymi

      Tampere vaikuttaa kyllä kansainvälisemmältä ja siellä on oltu osarahoittamassa kansainvälisiä elokuvaprojektejakin, jotka on kuvattu siellä Tampereella. Helsingissäkin kuvattiin 1980-luvun puolivälissä, eikä Helsingin tarvinnut rahoittaakaan kyseisiä elokuvia...ja tehtiin jopa oikeita elokuvahistoriaan jääneitä klassikkoelokuviakin ja kuinka monta niitä olisi syntynytkään, jos kokoomuslainen ylipormestari ei olisi kieltänyt kuvaamista(”naapuria” mukamas pahoinpideltiin). Tuo jyrkkä kieltäminen oikeastaan kuvaa sitä harmautta, taantumusta ja negativiista henkeä mikä Helsingissä oli ja on pitkään vallinnut. Muun muassa julkinen terveydenhuolto surkealla tolalla ja korruptio jyllää. Tampere tunnetaan vasemmistolaisen kaupunkina , mutta on ennakkoluuttomampi ja kansainvälisempi. Helsinki taas on aina ollut kookoomusjohtoinen ankean harmaa ja hengetön kaapunki - ja ihan tämän vuosituhannen alkupuolelle saakka, jolloin Helsinkiä aletiin rakentaa kansainvälisemmän mallin mukaiseksi. Nytkin hesari taas teki laajan jutun kun Vallilaan suunnitellaan satametristä toimistotornitaloa, että kuinka se varjostaa naaapurustoa. Naurettavaa... ja tuota myyräntyötä kyseinen aviisi on tehnyt vuosikymmeniä.

    • Anonyymi

      Tärkeintä on homostelu.

      • Anonyymi

        Ja Jumalan - ja jopa kaiken yliluonnollisen olemassaolon kieltäminen on hesarille myös tärkeää.


    • Anonyymi

      Tampere nykyään joku työttömyyden kehto.
      13-14% työttömyys.Siellä ollaan menossa
      kohti katastrofia.Kulissit sortuu.Ja kun ottaa
      huomioon että kaupunki maksaa työttömyys
      korvaukset nyky lainsäädännön mukaisesti.
      Niin kalliiksi tulee?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      135
      1402
    2. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      104
      1103
    3. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      26
      983
    4. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      954
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      310
      845
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      99
      813
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      38
      702
    8. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      666
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      56
      648
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      144
      624
    Aihe