Epäilen kumppanini käyttävän huumeita

Anonyymi-ap

Hänellä todella mustat silmät, siis kauttaaltaan, pupillit muk.lukien. Jotenkin lasittunut, tuijottava katse.Katse outo. Näin hänet justiin ja tuli taas tunne, että kaikki ei ole ok.

8

413

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Terveydellä ei kannata leikkiä.

      • Anonyymi

        Tiedän sen omasta kokemuksesta.
        Läheiseni kuoli opioidien yliannostukseen.
        Mutta hänellä ei ollut tuollaisia silmiä: Mustat, lasittuneet.


    • Anonyymi

      Etelän ihmisillä on usein niin mustat silmät, ettei edes pupilleja erota. Rotuominaisuus.

    • Anonyymi

      Jos jännittää/pelkää paljon voi pupillit olla tosi isot.

    • Anonyymi

      Muistan koulussa kun opiskelimme jotain huumeisiin liittyvää, niin yksi poitsu sanoi vähän vitsillä, että minullakin on tosi isot mustuaiset. En käytä mitään lääkkeitä tai muutakaan joka voisi tehdä itselleni muutoksia silmien väriin, mutta huomaan itsekin että varsinkin aamuisin mustuaiseni ovat todella isot.
      Minä taas miellän asian niin, että henkilöt, joilla on ihan todella pieni mustuainen ja pistävä katse, käyttäisivät jotain aineita. Ne silmät on paljon pelottavammat kuin tummat..

    • Anonyymi

      Jos epäilee jonkun läheisen mahdollisesti käyttävän huumeita, niin asiaa voi häneltä ihan suoraan kysyä.
      Vastaus ei tosin välttämättä ole totta, mutta kysymättä ei ainakaan saa asiaa selville.

    • Anonyymi

      Myös masennuslääkkeet ja erityisesti antipsykootit aiheuttavat kuvaamiasi oireita.

    • Anonyymi

      aloittajalle että kaikilla ihmisillä on mustat pupillit vaikka ei käyttäis huumeita

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      249
      14204
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      61
      7220
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      201
      6975
    4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      41
      5039
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      109
      4817
    6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      74
      4687
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      80
      4395
    8. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      19
      4371
    9. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4132
    10. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      101
      3931
    Aihe