Mukava mies tuo Veltto, entinen perussuomalaisten kansanedustaja ja esikuva monelle nykypersulle.
Veltto Virtanen jäi kiinni pössyttelystä
Anonyymi-ap
14270
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Pyssysankarit, pössyttelijät, litteän maan kannattajat, alkoholisoituneet tukkisahurit ja seksuaalisuudestaan epävarmat salaiset agentit löytävät henkisen kotinsa persuista.
Vasupormestari sai tuomion valtion omaisuuden tuhoomisesta.
https://riemurasia.fi/rtube/Paavo-Arhinmaki-rayhasi-humalassa/103709
Veltto on viimeinen järkipersu. Kun Veltto kuolee, kuolevat myös järkipersut sukupuuttoon.
Pössyttelijät ovat rauhallisia, hymyilevät itsekseen:)
Tuo Veltto ei ainakaan ole rauhallinen vaan äkkiväärä räjähtelevän luonteinen. Taitaa hänkin olla niitä jauhopersuja kuten on myös Riikka.
Perussuomalaisen Slunga-Poutsalon kotoa löytyi huumeita. Ihmeellistä porukkaa.
Veltto on hypnologi, eivät hypnologit ole pahoja ihmisiä.
Sitä parempaa, persussuomalaista pössyttelyä? Ja Slungan pojalta jauhot koko porukalle?
jauhoilla tehdään rahaa ei kukalla
Ilmankos on mukava kun dulla palaa. Gumbaya vaan. :D
Ui ulipa ullatus kun persu possuttelee !
Veltto tunnusti syyllistyneensä vakavampaankin rikollisuuten sillä hänen taskussansa oli pulla jonka aikoi pakkosyöttää linnuille. Se on luonnonsuojelurikos jos linnulle pakkopullaa tuputtaa sillä ei lintu ole pullamössönsyöjä kuten on joku perus-Veltto. Lintu syö matopihviä taikka sitten toisia lintuja. Pullasta tulee linnulle ripuli ja anemia ja sulkasato. Tuotako Veltto toivoo linnuille ! Miksi persut ovat tuollaisia vihakkeja ?
Ei se mitään kiinni jäänyt vaan poltteli omaksi ilokseen, kuten aina. Poliisi joutessaan teki sitten nykylakien mukaista työtään, kun toinen vaan istuu.
Keskittykää Vornasiin ja viinariehujiin, jotka oikeasti ovat vaarallisia muille.
Persujen huumeidenkäytölle turvallinen tila?
Hra Virtanen mainitsi myös ryhtyneensä pössyttelemään Sanna Marinin politiikan vuoksi. Jos ei kuupassa enää mitään muuta ole, niin olisikohan herra hypnotiseeraajan aika hakea itselleen apua?