Olevinaan niin älykkäitä, että taitavat käyttää vahvistimia kun herjojaan huutavat.
No, tekikö 'tytöillä' gutaa kun saivat esiintyä? Täysjärkisiä? Täysikäisiä?
Mahtaa olla isoa kaunaa? Ja eihän tuollaiset juuri mitään todellista tarvitse. Taitaa olla just tuo porukka kun löyhkän aiheutti, niin kuin on aiheuttanut paljon muutakin!
Riehuminen tulee jossain vaiheessa saamaan oikeanlaisen lopun. Tuollaista kuin tänään oli, ei täydellä järjellä toimiva tee. Siinä mielessä, kerroitte 'tytöt' kaiken itsestänne. Todistajia löytyy. Niin älykkäitä olette, hah.
Kapponkadulla ollaan
13
681
Vastaukset
- Anonyymi
Kapponkadulla tuntuu asuvan paljon filosofeja ja professoreita.
- Anonyymi
Hulluuttansa pidättelemään kykenemättömiä kohkaajia ja kohkaavatkin oikein huolella! Kohkaavat yltiöpäisesti mieltä vailla! Miten pitkälle touhuissaan tällä kertaa menevät?
- Anonyymi
Paikallispoliisin näkökulmasta perjantai-ilta lienee sujunut varsin rauhallisissa merkeissä.
Kukaan ei näetsen kutsunut poliisiakaan Kapponkadun kohkaajia hillitsemään!
Iltapäivälehdissä tavataan revitellä ylisanoja käyttäen, jopa vääristelyyn sortuen, erilaisten tapausten uutisoinnissa, jotta saataisiin klik klik klikkauksia nettisivuille. Eilistä menoa olisi iltapäivälehden toimittajan pitänyt olla Kapponkadulla seuraamassa. Meno ylitti kyllä suurella marginaalilla iltapäivälehden omissa kirjoituksissaan suurin sanoin kuvaileman erään festivaalin myöhäisillan tapahtumat. Jos se toimittaja olisi kaaosta halunnut kokea, niin Kapponkadulla olisi ollut hyvä tilaisuus!
KOHKAAVAT RAJATTOMAT HÄIRIKÖT! Ja todella, miten pitkälle kohkaajien touhut tällä kertaa menevät!
Olisko siellä kerrostalokompleksin jonkin asunnon ikkunassa tai jossakin rappukäytävässä joku taas odottamassa, tai sanotaanko vaanimassa, tilaisuutta päästä kohkaamaan! KOHKAAMAAN! - Anonyymi
Valkoisia natseja kaikki.
- Anonyymi
Hei, mihin aikaan Kappokadulla meno kovimmillaan? Voisin tulla seuraamasn ja kenties juttua tekemään mediaan.
- Anonyymi
Koska seuraavat orgiat ?
- Anonyymi
Paikan nimi on siis KAPPONKATU!
Urpot omaa paskaansa leipasevat pulliksi, joten ei ole ihmekään että sen jälkeen löyhkää, kuukausikaupalla löyhkää, eikä liene ravintoarvoiltaan älyäkään kasvattava se paskapulla.
Paikka on siis KAPPONKATU! - Anonyymi
KAPPONKATU!
Google löytää! KAPPONKATU!
KAPPONKADUN asujaimiston pahin aines on käyttäytymiseltään täysin sairasta. Niiltä syntyy aivan mitä vaan normaaliuden ylittävää, eikä tällä tarkoiteta känniörveltämistä, vaan kaikkinaista sairasta käyttäytymistä. Raision "eliitti".- Anonyymi
Otahan lääkkeesi, skitso.
- Anonyymi
KAPPONKADUN asujaimiston joukossa moninkertaisia hoitojaksolla olleita. Missä laitoksessa jakso nykypäivinä kestää kuukausia?
Vaan entistäkin pahempana sieltä palaa.
KAPPONKATU! - Anonyymi
Mistä lie johtuu, että Kapponkatu/Hakinmäki tunnetaan seutukuntalaisten keskuudessa paikaksi, jonne ei ikinä muutettaisi asumaan? Mistä tämä mahtanee johtua?
- Anonyymi
Mistä asukkaat on sitten haalittu, ei kai ne ole maastakaan kasvaneet...
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site515876Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714605Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464362SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564141SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt923746Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään623283SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502453Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352349Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422089En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131219