Sector Alarm huijaa ja sen myyjät terrorisoivat ihmisiä.

Anonyymi-ap

Älkää koskaan antako yhdenkään ovelle tulevan kaupustelijan tulla sisälle. Ovat 100 %:n varmasti huijareita tai rikollisia.

Älkää edes antako heille suunvuoroa. Hoitakaa te kyselypuoli ja pyytäkää heitä todistamaan henkillöllisyytensä ja työsuhteensa laatu huijarifirmaan. Ja heti perään käskekää heitä poistumaan. Ääntä saa käyttää ja saa huutaa apua naapureilta.

Älkääkä koskaan päästäkö heitä naapureidenkaan ovelle. Ohjatkaa ulos tai seuratkaa heitä omakotialueella naapurin ovelle asti. Jos liikuuvat autolla, ottakaa sitä kuva ja rekkari paperlle.

Huijarit ja muut rikolliset liikkuvat usein pareittain. Melkoinen peloite yksinäisille vanhuksille. Jos koette pientäkään uhkausta, soittakaa hätäkekukseen.

4

2293

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/418e9e0c-0c50-470d-a02c-8e1d38d82241

        Pääsyyllinen on tietysti firman toimitusjohtaja. Hänhän on kaiken suunnitellut ja pakottaa erilaisilla palkkioilla myyjät toimimaan täysin asiattomasti.

        Rehellisesti toimivat myyjät tietysti erotetaan tai he eroavat. Pahimmat jäävät.

        Ei asia valehtelemalla miksikään muutu. Turha edes yrittää syyllistää puolustuskyvyttömiä uhreja.


    • Anonyymi

      Aika vaikea ymmärtää, miksi tälläisten huijareiden annetaan aina jatkaa toimintaansa.

      Kohderyhmänä puolustuskyvyttömät ihmiset.

    • Anonyymi

      Ottakaa aineestaa lisää selvää, en kyllä rehellisesti ymmärrä miksi näin reagoidaan. Koittakaa vaikka omilla korvilla kuunnella mitä asiaa heillä on ennen kuin päätätte että "tämä on jonkin sortin rikollinen"
      Samalla tavalla kuin tekin käytte töissä niin hekin käy. Lukekaa vaikka Trustpilotista mitä palautetta he saavat, kummalista niilä on kuitenkin 4,8/5 tähteä 🤔

      Ja oletan myös että itse ette haluaisi teidän työssä että asiakkaat puhuvat tämmöisellä tavalla teille varsinkin vielä kuin koko päivän kävelee ulkona oliko sitten -20⁰ tai +30⁰

      Rehellisesti niin teidän tulisi hävetä tämmöinen "käyttäytyminen / reagointi"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      98
      6238
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3627
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      179
      2279
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      238
      2139
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      182
      1838
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      290
      1644
    7. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      9
      1255
    8. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      69
      1134
    9. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      21
      1080
    10. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      120
      1080
    Aihe