Miksi Ukrainalaiset tulevat Suomeen sikailemaan?
Kaupassa etuillaan jonossa koko ajan.
Parhaat asunnot saavat automaattisesti, kun ovat evakossa.
Hienot autot tuntuvat löytyvän, vaikka ovat köyhiä sotaa paossa....
Kaupassa etuillaan jonossa koko ajan.
Parhaat asunnot saavat automaattisesti, kun ovat evakossa.
Hienot autot tuntuvat löytyvän, vaikka ovat köyhiä sotaa paossa....
Vastaukset 16
Vanhimmat
Älä viitsi valehdella.
Käy paikallisessa Lidlissä niin hävyttömästi puskevat ja etuilevat jonossa!!!
Kyllä ne ovat ihan Suomeen jostakin syystä päätyneitä venakoita. somppuja ja heidän jälkeläisiään jotka noin toimivat ainakin meidän Lidlissä. Ja saa niille siitä ihan huomattaa. Ainakin itse teen niin niin oppiihan venäläinen että ei voi hyppiä samalla tavalla kuin itärajan takana tehdään.
HÖPÖHÖPÖ olet kännissä käynyt ja nähnyt harhoja.
Aika keksittyä stooria aloittajalla.
sokea ei nää
ei muuta kun lentokonella kotiin ja pudotus vaikka 10 m ettei koneen tarvitse laskeutua
Onhan ne melkoisia mölyapinoita samanmoisia kuin putlerin kääpiöt,eikös riskien ja terveiden miesten pitäisi olla maataan puolustamassa eikä täällä mölyämässä ja pullistelemassa(???).No täällä pääsee helpolla ja voi näytellä surkiaa niitähän nämä idästä tulevat on eihän sieltä tule kuin taudit ja koloradokuoriaiset.
voi voi sinua se viha täytyy selvittää itsessäsi muuten koko elämäsi on vihaa ja sotaa.
ministeri valtonen oikeen hyysää niitä ukraanalasia miehiä
Mitenköhän paljon Suomessa lymyilee taistelu kelpoisia Ukrainalaisia miehiä,Suomi tekee karhun palveluksen Ukrainalle.Ei ole mitään kunnioitusta isänmaataan kohtaan velvollisuutta pakoilevilla mokomilla lois eläjillä,ja onko kaikki edes Ukrainalaisia.Sota apuna takaisin joka äijä.
Ei varmaankaan Ukrainalaisia, mutta ukrainalaisia saattavat olla.
Tiedetäänkö länsimaissa paljonko ukrainassa asuu venäläisiä ja missä alueilla?. Miksi länsimaat on niin kiinnostuneita ukrainasta?, tietyistä maa alueista?. Mahtaisiko olla luonnonvarat sodan alueilla. Saksan talous sukeltaa alaspäin energian kalleuden vuoksi. Saksa antaa sotakalustoa Venäjää vastaan vaikka sen maan kautta Ukrainalaiset räjäytti kaasuputken Saksaan Amerikkalaisten ja Englannin avustuksella. Räjäytyksen takana ei ollut Venäjä joka käy ilmi Saksan raportista. Länsi on vain kiinnostunut Ukrainan maametalleista ja muista luonnonvaroista. Venäjä ei voi liittyä koskaan EU:n tai Naton jäseneksi koska silloin lännen aseteollisuus tekisi konkurssin kysynnän puutteen vuoksi. Amerikan dollari tulee kohta syrjäytetyksi mailman valuuttana. Kulta palaa oikeaksi valuutaksi kuten aikoinaan. Todellinen käsin kosteltavissa arvo eikä bittejä järjestelmässä. Amerikka tekee konkurssin suuren ulkomaan velan johdosta, koska dollari menettää arvonsa uuden valuutan johdosta. Mitenkä käy meidän Suomalaisten eläke rahojen kanssa?.
Suomessa Ukrainalaisista pakolaisista tehdään sankareita (miehet) jotka ovat rintamakarkureita,vapaaehtois taistelijat ulkomailta ovat tosi sankareita Ukrainalais sotilaiden rinnalla.
No, hoholit ovat juuri tuollaisia.
ninne pitäs tehdä kuin raatteen tiellä