Ukrainalaisen sikailu Suomessa!

Anonyymi-ap

Miksi Ukrainalaiset tulevat Suomeen sikailemaan?

Kaupassa etuillaan jonossa koko ajan.
Parhaat asunnot saavat automaattisesti, kun ovat evakossa.
Hienot autot tuntuvat löytyvän, vaikka ovat köyhiä sotaa paossa....

16

674

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älä viitsi valehdella.

      • Anonyymi

        Käy paikallisessa Lidlissä niin hävyttömästi puskevat ja etuilevat jonossa!!!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Käy paikallisessa Lidlissä niin hävyttömästi puskevat ja etuilevat jonossa!!!

        Kyllä ne ovat ihan Suomeen jostakin syystä päätyneitä venakoita. somppuja ja heidän jälkeläisiään jotka noin toimivat ainakin meidän Lidlissä. Ja saa niille siitä ihan huomattaa. Ainakin itse teen niin niin oppiihan venäläinen että ei voi hyppiä samalla tavalla kuin itärajan takana tehdään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä ne ovat ihan Suomeen jostakin syystä päätyneitä venakoita. somppuja ja heidän jälkeläisiään jotka noin toimivat ainakin meidän Lidlissä. Ja saa niille siitä ihan huomattaa. Ainakin itse teen niin niin oppiihan venäläinen että ei voi hyppiä samalla tavalla kuin itärajan takana tehdään.

        HÖPÖHÖPÖ olet kännissä käynyt ja nähnyt harhoja.


    • Anonyymi

      Aika keksittyä stooria aloittajalla.

      • Anonyymi

        sokea ei nää


    • Anonyymi

      ei muuta kun lentokonella kotiin ja pudotus vaikka 10 m ettei koneen tarvitse laskeutua

    • Anonyymi

      Onhan ne melkoisia mölyapinoita samanmoisia kuin putlerin kääpiöt,eikös riskien ja terveiden miesten pitäisi olla maataan puolustamassa eikä täällä mölyämässä ja pullistelemassa(???).No täällä pääsee helpolla ja voi näytellä surkiaa niitähän nämä idästä tulevat on eihän sieltä tule kuin taudit ja koloradokuoriaiset.

      • Anonyymi

        voi voi sinua se viha täytyy selvittää itsessäsi muuten koko elämäsi on vihaa ja sotaa.


    • Anonyymi

      ministeri valtonen oikeen hyysää niitä ukraanalasia miehiä

    • Anonyymi

      Mitenköhän paljon Suomessa lymyilee taistelu kelpoisia Ukrainalaisia miehiä,Suomi tekee karhun palveluksen Ukrainalle.Ei ole mitään kunnioitusta isänmaataan kohtaan velvollisuutta pakoilevilla mokomilla lois eläjillä,ja onko kaikki edes Ukrainalaisia.Sota apuna takaisin joka äijä.

      • Anonyymi

        Ei varmaankaan Ukrainalaisia, mutta ukrainalaisia saattavat olla.


    • Anonyymi

      Tiedetäänkö länsimaissa paljonko ukrainassa asuu venäläisiä ja missä alueilla?. Miksi länsimaat on niin kiinnostuneita ukrainasta?, tietyistä maa alueista?. Mahtaisiko olla luonnonvarat sodan alueilla. Saksan talous sukeltaa alaspäin energian kalleuden vuoksi. Saksa antaa sotakalustoa Venäjää vastaan vaikka sen maan kautta Ukrainalaiset räjäytti kaasuputken Saksaan Amerikkalaisten ja Englannin avustuksella. Räjäytyksen takana ei ollut Venäjä joka käy ilmi Saksan raportista. Länsi on vain kiinnostunut Ukrainan maametalleista ja muista luonnonvaroista. Venäjä ei voi liittyä koskaan EU:n tai Naton jäseneksi koska silloin lännen aseteollisuus tekisi konkurssin kysynnän puutteen vuoksi. Amerikan dollari tulee kohta syrjäytetyksi mailman valuuttana. Kulta palaa oikeaksi valuutaksi kuten aikoinaan. Todellinen käsin kosteltavissa arvo eikä bittejä järjestelmässä. Amerikka tekee konkurssin suuren ulkomaan velan johdosta, koska dollari menettää arvonsa uuden valuutan johdosta. Mitenkä käy meidän Suomalaisten eläke rahojen kanssa?.

    • Anonyymi

      Suomessa Ukrainalaisista pakolaisista tehdään sankareita (miehet) jotka ovat rintamakarkureita,vapaaehtois taistelijat ulkomailta ovat tosi sankareita Ukrainalais sotilaiden rinnalla.

      • Anonyymi

        No, hoholit ovat juuri tuollaisia.


    • Anonyymi

      ninne pitäs tehdä kuin raatteen tiellä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      94
      8321
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3982
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1926
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1420
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      36
      1341
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      33
      1153
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1100
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      867
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      842
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      807
    Aihe